Skocz do zawartości

co dobre na poczatek?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich !

mam pytanie do was starych wyjadaczy, ostatnio ceos mnie zielo zeby posmigac po tych pieknych polskich lasach i blotach . przegladalem ogolenie motorki i wpadly mi w oko kx 125 i kx250 kawasaki. troche o nich czytalem i ogolenie maja dobra opinie . co o tym sadzicie ? ja mam 22 lat, 183, 84 kg wagi . myslicie ze spisalyby sie te maszyny na mnie ??umiejetnosci mam raczej slabe ...

 

pzdr

 

usmc21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Do lasu nie polecam maszyn wyczynowych (szczegolnie jezeli jestes poczatkujacym).

1. Do jazdy po lasach przydaje sie nizszy zakres obrotow

2. Jezeli masz slabe umijetnosci to KX250 jest zdecydowanie za mocny (ma wieksza moc niz nie jedna 500cc !!)

Powiedz czy chcesz latac rekreacyjnie czy troche bardziej ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jestes pewnien że chcesz zostać super wymiataczem w terenie czy chcesz czasem poczuć moc ale mieć mozliwośc polatania po normlanych drogach?? Pomysl natomiast nad suzuku dr 350 która wybaczy ci więcej a jej zawieszenie z pewnoscią cię nie zawiedzie (skoki po 280mm). Suzi legitymuje się mocą 33KM przy 760 obr/min. W wersji s masa motocykla bez płynów wynosi 118kg czyli nie za duzo! Pamiętaj o niebiańskiej charakterystyce silnika 4-suwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest poczatkujacu i rozgladasz sie za fulem to bierz KX 125 ... a jak masz troche kasy to kup kx 250 na 05 rok :twisted: spoko sprzet podobno 57KM mocy i 98 kg wagi :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Ale wiadomo na poczatek musi byc cos slabszego :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE, no KX250, ostatnio to pokazywali w jednosladzie, no niezle to musi wymiatać musze powiedzeć. ale na pierwszy motor taki sprzet z taka iloscia mocy,

nie jestes przypadkiem moim krewnym :) :D ,

hehe kup sobie cos mniej wyczynowego, jakies endurko i hasasz po łąkach :buttrock: :flesje: , chyba ze masz gdzies niedaleko tor to kup crosa, na torze jest niezla zabawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm opinie widze mniej wiecej wyrownane:)

 

No wlasnie , bo sam do konca nie wiem czy moze lepiej enduro bo jak cos mozna zawsze skoczyc na droge i gdzies smignac a crossem nie bardzo. chyba nie bede chcial jakos super ostro jezdzic (skakac , nie wiadomo co ) chociaz pewnie sami wiecie ze apetyt rosnie w miare jedzenia:)tak samo jak z autem :buttrock:

 

Ale szczere mowiac nie mam prawka :)wiec zostaja mi tylko lasy i łaki pieknej jury ! zerkalem na allegro i ta kx 125 niezle chodzi cenowo.

przejze jeszcze te suzuki co Simak proponowal ...

 

dzieki :flesje: no nic bedziemy myslec ;)

 

pzdr Usmc21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyblizylbys mi temat jak wyglada utrzymanie takiego motocyku w porownaniu do enduro ?(mniej wiecej ) poszukam tez na forum

dzieki

 

usmc21

Sa rozne teorie na ten temat. Zawodnicy zmieniaja tlok co okolo 10motogodzin. Ty pewnie moglbys przejechac do 30motogodzin (gwarancja tloka jest tylok na 10 godzin). Jazda na zuzytym moze spowodowac uszkodzenie nicasilu (nalozenie nowego chyba 700zl). Co okolo 3 wymiany tloka trzeba zmieniac korbe. Pozatym dochodza lozyska, ktore sa rowniez drogie bo byla gowna wsadzic nie mozna. Pomijajac to wszystko cross 125 2t ma malo przyjazna charakterystyke silnika (jedzie tylko na bardzo wysokich obrotach), takze oszczedzac sie go nie da :buttrock:. W takiej Yamaha'szce Dt125 tlok przelata jakies 2 sezony i za 160zl kupisz juz taki calkiem dobry (dobry do crossa ok 500zl, najtansze ok. 340zl). Ja proponuje Ci wlasnie cos w stylu Suzuki DR. Nawet jak nie masz prawka to od czasu do czasu na droge mozesz wyjechac i przypuszczam ze policja da Ci spokoj. Sam mam te 15,5 roku, latam na Dt125 (niestety nie zdazylem zarejestrowac), przedtem latalem na Ts70 i na tych sprzetach z policja stycznosci nie mialem. Co innego na sprzetach typu Jawka czy MOtorynka (na tych zostalem zatrzymany juz kilka razy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikasil uszkodzi jak ma :] z tym co 30 motoH. Ja nie mam nicasilu i tlok ma juz sezon (teraz bede zmienial). Na forum motoxu koles kupuje chyba tloki wiseco i fakt ze sa drogie ale przejezdza na nich caly sezon (100-120h) Wiadomo jak jestes poczatkujacy (jak ja :buttrock:) to MOIM zdaniem nie bedziesz musiał zmieniac tłoka co 30h. A z charakterystyka racja ciagnie tylko na wysokich :twisted: Poza tym jak jezdzisz ostrzej (jakies skoki) trzeba tez pamietac o zawieszeniu lozyska i uszczelniacze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm No to Jakubie troszke mnie zniecheciles )))

a co sadzisz o suzuki dr 125 ? chyba w mojej sytuacji bylaby to chyba lepsza opcja ' date=' prawda ?[/quote']

Wg. mnie bylaby dla CIebie zaslaba i za mala. Dr125 to 4suw takze dysponuje moca taka jak np Dt80 ktora jest 2 suwem. Pomysl nad YAmaha Dt125 albo najlepiej Aprilia RX125. Dt-tka ma 27km, dozownik oleju i ma mozliwosc regulacji zawieszenia takze gabarytami dorownuje wiekszym maszynom. Rx jest chyba jeszcze wiekszy ma 34km i swietne zawieszenie, ale slabszy dolny zakres obrotow i nie posiada dozownika. Po prostu Rx jest nastawiony glownie w teren

 

Zielorz: Jak nie masz Nicasilu to Ci sie sprzet mocniej zdecydowanie grzeje :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...