Skocz do zawartości

o weryfikacje diagnozy prosze - GS500


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale ja śmigam GS-em od trzech lat. Przez ten czas zdążyłem go sporo poznać i myśle że znam się dosyć dobrze w tej materii. Jeśli wolisz ufać jakimś mechanikom a nie fachowej publikacji jaką jest haynes to twoja sprawa. Dla potwierdzenia informacji daję linka do wprowadzenia serwisówki haynesa dotyczącej SUZUKI GS 500E http://davidcrochet.no-ip.info:8087/gs500e...ntroduction.pdf Otwórz stronę 6 pdf-a. Może ci szczęka opadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A jest ten znacznik gdziekolwiek, w jakikolwiek sposob wytloczony na motocyku?

Bo szukalem, ogladalem i null, zero. Tabliczka znamionowa, numery na ramie, numery przy silniku... Nigdzie tego parszywego S czy R nie ma.

Swoja droga - mam rocznik 95, a wedlug powyzszej serwisowki rame mam z roku 94.

 

A takie pytanie - dlaczego w tej serwisowce poczatek ramy oznaczony jest jako GM51A, a ja mam GM51B? Co to znaczy?

 

Ide myc Suzi :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A jest ten znacznik gdziekolwiek, w jakikolwiek sposob wytloczony na motocyku?

Bo szukalem, ogladalem i null, zero. Tabliczka znamionowa, numery na ramie, numery przy silniku... Nigdzie tego parszywego S czy R nie ma.

Swoja droga - mam rocznik 95, a wedlug powyzszej serwisowki rame mam z roku 94.

 

A takie pytanie - dlaczego w tej serwisowce poczatek ramy oznaczony jest jako GM51A, a ja mam GM51B? Co to znaczy?

 

Ide myc Suzi :D.

 

Pozdrawiam

Ta literka o którą taka kłótnia jest ;) , znajduje się w numerze ramy na 8 miejscu od końca. U mnie jest R więc rocznik 94.

Co do GM51A i GM51B są to po prostu różne wersje GSa. Ja mam właśnie wersję A, i chętnie bym się dowiedział czym różni się od B bo nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.

 

Dopisane:

Poszukałem i znalazłem :D

http://www.suzukicycles.org/_misc/identification.shtml

Tu jest wszystko na temat, identyfikacji numeru silnika i ramy w Suzuki.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Patrzylem na numery ramy w dwoch GSach i qrde nie ma tej cholernej literki ;).

 

fredi - wiem, ze uwazasz mnie za idiote i upartego barana, ktory robi po swojemu, ale moze (jesli wiesz) moglbys mi tylko powiedziec czym podytkowane sa rozne dysze w roznych rocznikach? Bo niby silnik ten sam, to ja po prostu nie kumam, dlaczego w jednym sa takie w w drugim inne... Sa jakies roznice konstrukcyjne silnika / gaznikow?

 

Enylej... Na tych dyszach (120) motocykl chodzi jak marzenie. 170 km/h dzisiaj na autostradzie widzialem... Na szostym biegu bylo wtedy ok. 10 tys obrotow (podaje, bo Marianowi licznik pokazywal wowaczas prawie 180)... A mialem cholernie silny wiatr czolowy, co wcale silnikowi nie pomagalo.

No i spalanie spadlo. Wykrecilem dzisiaj spalanie sporo ponizej 4l/100 km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GM51A i GM51B są to po prostu różne wersje GSa. Ja mam właśnie wersję A' date=' i chętnie bym się dowiedział czym różni się od B bo nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.

Dopisane:

Poszukałem i znalazłem [/quote']

 

Wszystko super, stronka świetna ale czym się rożni GM51A od GM51B to nie mam dalej pojęcia..... (inna wersja to już wyczytalem ale JAK INNA???) ja mam GM51B więc chyba troche nietypowo, mam się już wieszać?? ;)

 

 

Przeczytałem cały ten wątek, bo jestem nim żywo zainteresowany, sam kupiłem GS-kę niedawno..... Serwisuję sam z książką (olej, filtry, pół motocykla rozkręciłem i jeszcze dziala... ;) ).

Ale teraz widze że do serwisu chyba się przejade, na wszyskie regulacje i inne pierdoły.... chociaż kumpel mowi żebym olał bo wszystko gra, a tylko gość wciśnie sprzegło poklepie mnie po plecach i dwie stówy skasuje..... Ale nawet po tym poklepaniu bede spal chyba spokojniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...