Skocz do zawartości

PIMPing DR


Rekomendowane odpowiedzi

otoz potrzebuje kilka wskazowek co do podciagniecia tylka w mojej DR

zalaczam foty

 

amortyzator

amortyzator1.jpg

 

moto

amortyzator2.jpg

 

od gory

odgory.jpg

 

rozumiem ze ta srube mem wkrecic zeby moto sie podniosl? bo logicznie myslac, tak wydedukowalem,

wiec mysle ze ta nakretke u gory (ta mniejsza) musze odkrecic najpierw zebym mogl wkrecic ta wieksza bo sa one zapewne skrecone zeby sie nie poluzowalo.

 

 

nastepne pytanie, hamulec przedni mi chwyta dosyc dobrze, ale zeby stoppie zrobic to chyba musi byc mocniejszy, wiec co musze zrobic? dolac troche plynu hamulcowego, czy najlepiej wymienic po prostu caly?

tarcza jest spoko (nie ma duzego rantu, czy jakos tak to sei mowi) no i klocki tez sa jeszcze duze.

 

 

kolejne pytanko

jak podciagnac przod, myslalem o wsadzeniu tulejek do lagow, tylko ze jak sciagnalem te gumy z gory, zatycznki?, to zauwazylem tylko wkleslosc, tak jakby to bylo zaspawane czy cos takiego, wiec rozumiem ze musze wyciagnac najlepiej lagi z polek, rozlozyc, i wsadzic tuleje, tylko nie wiem cyz je sie wsadza na dole czy u gory.

 

i kolejne pytanko orientuje sei ktos za ile dostane oslone pod silnik z metalu? czy najlepiej samemu zrobic jak mam warunki? tj. kupilbym sobie rure, w zakladzie obok by mi ja ladnie wyprofilowali i dospawac blache na dole? kupowal ktos taka oslone i sie orientuje cenowo ?

 

to moje pytanka bo ostatnio sobie przemyslalem co trzeba zrobic w moto,

kosztuje to chyba wiecej pracy niz pieniedzy, a ja czasu troche mam wiec moge posiedziec

 

z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to wkrecenie tej sruby moze nie podniesc/opuscic motocykla tylko zmienic twardosc amortyzatora. No chyba ze jest to jakos polaczone z dolnym mocowaniem.

jak podciagnac przod

Jesli masz na gorze w lagach gwint to sa takie wkrecane tulejki, jezeli natomiast nic tam nie ma trzeba kupic takie kielichy. Zaklada sie je na gorne lagi i sciska, a na gorze zwezaja sie do orginalnej grubosci. Tylko cos takiego ciezko dostac, mozna probowac dorabiac ale z jakiegos mocnego materialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym amorkiem tylnim to jak napisal Enduroguy zmieniasz twardosc a jesli chcesz go podniesc to moze bys pomyslal nad nowym ale od innego motocykla ?? ale W sumie takie przedluzanie amortyzatorow nic prakrcznie nie daje ( no pomijajac oczywiscie wyglad :( )

Z ta oslona pod silnik slyszalem ze takie wlasnej roboty na d*pe sie zdaja ...:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta oslona pod silnik slyszalem ze takie wlasnej roboty na d*pe sie zdaja ...

Zalezy z czego zrobisz :lol:

W sumie takie przedluzanie amortyzatorow nic prakrcznie nie daje  

No fakt jak wsadzisz przedluzki z przodu to skok nie bedzie wiekszy :(, ale z drugiej strony zwiekszysz przeswit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu mozesz dać taka koste kodwyzającą jak sie stosuje w DT 80

A z przodu podwyża sie tzw kielichami.

Na tej fotce jest ta kostka http://www.bikepics.com/pictures/315704/

jakby Cie to zainteresowało jak takie coś zrobic to daj znać ja w wekend będe rozwbierał tył, żeby go troche obniżyć to moge zrobić dokładniesze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorek byl obnizany kiedys bo jezdzila nim dziewczyna ktora nie byla zbyt duza,

przod wyciagnalem na kielichach w dol juz dawno, tylko teraz nad tylem pracuje, wydaje mi sie po analizie wtepnej mechanizmu ze moge uregulowac tez wysokosc i twardosc amorka wiec dzisiaj bede probowal

 

a co mi powiecie o hamulcu o ktorym wspominalem wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...