Skocz do zawartości

Do pracy w Anglii LIPIEC 2005 (jadę 100% pewną ETZ 251 )


Gwoździu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za prom z Cuxhaven (Niemcy) do Harwich (Anglia) placilem 300 zl. Ja + motocykl. Tylko to bylo w kwietniu, czyli przed sezonen...teraz moze byc troche drozej.

 

Właśnie wczoraj dowiedziałem się o takiej możliwości i tak też zamierzam jechać :D Wg. cennika na ich stronie motocykl + kierowca ma kosztować 69 funtów, razem z jakąś kabiną "economy" - mam nadzieję, że istnieje opcja bez kabiny, to pewnie taniej by było.

Mam chwilowo trochę problemów formalnych, nie wiem czy zdążę zarejestrować moto :/ no ale jakoś to chyba będzie, zwłaszcza, że w UK już praktycznie wszystko ustawione i nie jadę w ciemno :P

Wstepny plan: wyjazd z Gdańska 29. czerwca rano, przyjazd do Hamburga, tam nocleg i 30. czerwca o 17 prom z Cuxhaven, 1 lipca o 10:30 jestem w Harwich, stamtąd 250 km do Witney, z czego 200 km autostradami... zapowiada się dobrze, jeżeli wcześniej nie będę miał żadnych problemów technicznych/formalnych z moto to wyprawa zapowiada się super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie najlepsza alternatywa dostania sie do Anglii.... a na promie kabine ekonomy (inside) kupisz nie wiele drozej niz tylko miejscowe w fotelu...a wyspisz sie dobrze i wypoczniesz... wyrka te choc niepozorne sa bardzo wygodne...sam sprawdzilem... ja nocowalem w Lubieszynie zaraz przy granicy... o 7 rano wyjechalem, ale zrobilem blad ze czesc trasy jechalem raczej lokalnymi drogami...a nie autobanami...bo w efekcie mialem niezlego stresa czy wogole wyrobie sie na prom...udalo sie prawie na styk... ale traska byla ciekawsza niz nudne autobany...

pozdro i udanego wypadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już rezerwację wstępnie... wyliczyli mi 64 funty (ja + motocykl + kabina ECO, dzielona na dwie osoby - btw. wychodzi mniej niż za tunel 8O do którego oczywiście trzebaby doliczyć koszty dojazdu przez Francję, itp.) :roll: Do 20 muszę przelać im kasę... jak potem wygląda sprawa odbioru biletu?

Ciągle walczę jeszcze z kilkoma problemami formalnymi - próbuję odebrać stały dowód rejestracyjny przed wyjazdem, nieco za późno przypomniałem sobie też że mój paszpoport rok temu stracił ważność a nowy może być przydatny przy podjęciu pracy :mrgreen: No ale nic, jadę tak czy tak i nic mnie już nie powstrzyma :mrgreen: 29. wyjazd, nocleg w Hamburgu, 30. melduję się na promie i 1 lipca o 10:30 ląduję w Anglii... wczesnym popołudniem jestem na miejscu i kombinuję co dalej :P

Oprócz formalności do zrobienia pozostało jeszcze kilka rzeczy - muszę dorobić bagażniki do moto (ślusarz juz umówiony na przyszły tydzień), kupić jakiegoś tankbaga, kombinezon przeciwdeszczowy, olej na ewentualne dolewki itp., czasu mało bo właśnie zaczęła się u mnie sesja i non-stop mam jakieś egzaminy, na niczym nie można się skupić...

Tak z ciekawości - co z osobami, które tak gorliwie snuły plany wyjazdu na początku tego wątku? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osoby te dalej kombinuja - ja np. czekam na wyniki matur zeby byc pewnym do konca co i jak ZŁOZE papiery tam gdzie mam złozyc i spadam

 

na dzień dzisiejszy wyjazd 20 lipca z wawy (śiamolotem) + kilka osób :P

do naszego forumowego KUMPLA mur.doc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka powiem tylko tyle że 'co sie polepszy to sie popieprzy" zcekam juz 3 tyg. na nowy wariator i pasek do mojego sqterka termin 29 czrwc. jak najbardziej realny z tym małym ale... oczywiście jak to mówia moi przyjaciele "kto jedzie okaże sie dopiero na granicy" ale ducha nie trace choc moj wyjazd bedzie na 3 tyg. bo wybieram się na wyprawę skuterowa do Grecji. Po następnych 2 tyg. wracam do GB i wtedy to juz tylko na zlocik na Stegny. (mam nadzieje ze sie dogadam z pracodawcami) :evil:

nawet nie wiecie jaki to bool nie jezdzic :cry:

 

jak stane na 2 koła to jade jak nie to dam znac.

ERMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERMI, współczucia :? Awaria maszyny potrafi zepsuć każdy wyjazd... z moją Suzi póki co wszystko w porządku i mam nadzieję, że tak zostanie :roll: Jak na razie wszystko idzie ok i 29. skoro świt opuszczam 3miasto.

Dzisiaj kupiłem sobie kombinezon przeciwdeszczowy louisa, mam nadzieję, że nie będzie potrzebny na trasie :evil: Bilet na prom zarezerwowany, muszę tylko kasę przelać. Konkretnie o szczegółach napiszę jeszcze później.

 

pozdro!

 

[ Dopisane: Poniedziałek Czerwiec 20, 2005 10:43 pm ]

Właśnie zapłaciłem za bilet na prom, teraz juz nic mnie nie powstrzyma... mam nadzieję :(

ERNI - daj znać którędy dokładnie chciałbyś jechać... ja zamierzam wyruszyć baardzo wcześnie rano, trasą na Szczecin, granicę przekraczam w Kołbaskowie i stamtąd już droga prosta do Hamburga, gdzie kończę marszrutę dnia pierwszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

jak mowiłem - pasek juz mam, lada dzien bedzie reszta bebechow. No mam nadzieje ze uda mi sie pokompletowac również reszte kwitow i pojade a mam determinacje straszna od tego poj.. .panstewka. Zobaczymy czy uda mi sie przyspieszyc pewne sprawy. :twisted:

Samo życie

Jakby co to dawaj jakies znaki - mogą byc dymne (wyłącznie wynikłe z palenia kapcia :idea: ) to zawine sie na spokojnie po wyjezdzie do Grecji. czyli okolo 15 sierpnia

POWODZENIA !!!

Skubi WIELKIE dzieki za konkretne info juz działam :banghead:

 

ERMI

 

Teoretycnzie można zaczac ustawiac nastepna grupe co?

 

co do trasy to myslałem żeby jechac do Calais na prom z nocowaniem właśnie gdzies po drodze w gastchofie :banghead:. no a sama GB to już konkretna pała??? na razie zaczepiam kontakty ze strony Skubiego :banghead:.

 

Ale... ale... Cuxhaven przy tych cenach to lepsze rozwiązanie.

Promami sie troche napływałem więc jak masz spędzić powyzej 5h na promie to z doświadczenia wiem że lepiej wziąc kabine z WC i prysznicem,wewnetrzną. dopłaca sie nie wiele więcej a czlowiek wstaje wypoczety i świeży. Powiem jeszcze, że jak udało mi się wytargowac 2 osobowa to nigdy nie zdarzylo mi sie aby kogos dokoptowali do mnie. :evil:)

 

Acha i nie zalej pały bo celnicy każa dmuchać jak coś poczują heheh...

I uważaj na złodziei i dziwki bo jest ich więcej na promach niz sie wydaje na 1 rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jadę... jestem już spakowany i gotowy do drogi... jeszcze tylko wyskocze moto zatankować i spać... jutro o 4 pobudka i skoro świt uderzam w trasę... pierwszy przystanek - Hamburg, może uda mi się tam dorwać do kompa i coś naskrobać jeszcze przed wypłynięciem.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap juz za mna :) Wyjechalem z domu o 5:30, przed 14 bylem na miejscu, wliczajac w to klika krotszych postojow na tankowanie i jeden dluzszy przed granica na sniadanie i kilka ostatnich telefonow;) Tempo ok... nie ma to jak niemieckie autobahny :D :twisted: :twisted: :twisted: Na odcinkach bez ograniczen predkosci wskazowka predkosciomierza wachala sie pomiedzy 170 a 210 - motocykl obladowany torbami do granic mozliwosci a spalanie wysylo na poziomie 6,3 - 6,4 litra 8O A i to zawyzone dlatego, ze raz przez pomylke zalalem pelny bak 91. oktanowej i wtedy suzi wciagnela najwiecej. Zero problemow, oby tak dalej :) Jutro wyplywam promem z Cuxhaven, takze odezwe sie pewnie jak juz bede w UK :P

 

PROC - powodzenia! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!

Zamierzam w pierwszej połowie lipca 2005 wyjechać w do pracy w Anglii na wakacje. Raczej w ciemno, bo ciężko cokolwiek zaklepać :?

Wstępny plan wygląda następująco:

Przejazd na północ Francji, do Calais (w 2 dni, z 1 noclegiem przy granicy fr-niem ). Stamtąd promem na wyspę. Do Calais jest ok 950km od granicy polsko - niemieckiej.

Wszystkie detale do ustalenia.

Zapraszam chętnych - wiadomo w grupie raźniej 8)

Zakładana prędkość przelotowa to 100-110km/h wiec najmilej widziane MZki i JAWY (bo japonia bedzie sie nudzic :D )

Pozdrawiam

Jak zamierzasz sie przeprawic przez kanal, I masz moze orientacje ile kosztuje prom lub przejazd tunelem przez kanal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...