Skocz do zawartości

Do pracy w Anglii LIPIEC 2005 (jadę 100% pewną ETZ 251 )


Gwoździu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam w pierwszej połowie lipca 2005 wyjechać w do pracy w Anglii na wakacje. Raczej w ciemno, bo ciężko cokolwiek zaklepać :?

 

Wstępny plan wygląda następująco:

Przejazd na północ Francji, do Calais (w 2 dni, z 1 noclegiem przy granicy fr-niem ). Stamtąd promem na wyspę. Do Calais jest ok 950km od granicy polsko - niemieckiej.

Wszystkie detale do ustalenia.

 

Zapraszam chętnych - wiadomo w grupie raźniej 8)

 

Zakładana prędkość przelotowa to 100-110km/h wiec najmilej widziane MZki i JAWY (bo japonia bedzie sie nudzic :) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Zapraszam chętnych - wiadomo w grupie raźniej  8)  

 

Zakładana prędkość przelotowa to 100-110km/h wiec najmilej widziane MZki i JAWY (bo japonia bedzie sie nudzic  :) )  

 

Pozdrawiam

A moja japonia i ja przy takiej predkosci czujemy sie najlpiej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocleg zaplanuj gdzies w polowie niemiec , ja jechalam z Gliwic

wyjchalem o 8 rano i o 18 mialem za soba 850km i wtedy zdecydowalem sie na nocleg.

Wyjechalem drugiego dnia o 7.30 i o 14 bylem w CALAIS.

Zaseguruj sie raczej ta trasa co ja jechalem bo jest banalnie prosta szybka i przyjemna.

Najtanszy prom to P&Oferries.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwozdziu rozumiem ,ze za MZ bedziesz ciagnal przyczepe czesci  

oczywisce, ale dla wspoltowarzyszy :D Moja ecia ma od nowosci nawiniete tylko 15tys km. Jest bardzo zadbana i niezawodna 8)

 

A moja japonia i ja przy takiej predkosci czujemy sie najlpiej!!!

W takim razie zapraszam :D

 

nie nastawiaj się wyłącznie na maszyny typu MZ, CZ, Jawa itp.

Oczywiscie ze nie tylko demoludy :) tak napisalem bo duzo osob nie wierzy ze MZka mozna dojechac gdzies dalej niz na dyskoteke we wsi, lub po browca do sklepu :)

Kazdy motomaniak bedzie mile widziany w tej grupie :D

 

Zaseguruj sie raczej ta trasa co ja jechalem bo jest banalnie prosta szybka i przyjemna.  

Najtanszy prom to P&Oferries.  

Juz wczoraj sobie przegladalem, chetnie skorzystam.

Dzieki

 

No to jak? Sa chetni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

hej!

 

pomysl dobry z ta praca... jesli mnie przekonasz [a duzo nie trzeba :banghead:] to moze sie przylacze, a jak ja sie przylacze to moze wyciagne jeszcze kumpla... we 3 to damy rade...

 

predkosc jak najbardziej odpowiada, ekonomia to podstawa :]

 

a masz jakis pomysl chociaz gdzie jechac?? w ktory rejon anglii?? bo ja jestem zielony w temacie, gdzie i co robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wakacji jeszcze trochę czasu i niejedno może się jeszcze wydarzyć, niemniej powoli zaczynam planować swój wyjazd... Ponieważ mam do wyboru, albo siedzieć w 3mieście i gapić się na motocykl, nie mając za co zatankować, albo uderzyć na zachód i spróbować zarobić chociażby tyle, aby wyjść na zero i zwrócić kasę po powrocie... wybieram więc raczej to drugie ;) Wstępne ustalenia - cel: UK, konkretne miejsce jeszcze niesprecyzowane, wyjazd raczej na pewno będzie na ślepo, żadnych gwarancji co do znalezienia roboty... więc może być tak, że po jakimś czasie trzeba będzie się ewakuować do kraju i kombinować co zrobić z zaciągniętymi długami ;) Trasa przejazdu - na pewno przez Hamburg, mam tam rodzinę i tam też planuję nocleg pierwszego dnia, ew. zostać tam jeden dzień i zaopatrzyć się w jakieś akcesoria do moto które w reichu da się trafic taniej niż u nas... będzie trzeba się zorientować. Drugiego dnia myślę nad noclegiem pod namiotem gdzieś w okolicach Holandia/Belgia/Francja no i następnego dnia wjazd do UK... też jeszcze na etapie ustaleń, w każdym razie nie zamierzam zbytnio podkręcać tempa, aby zachować trochę sił po dojeździe do celu ;) Mam nadzieję przy zachowaniu ekonomicznej prędkości zmieścić się w kosztach przejazdu na poziomie ok. 450 zeta :P To tyle takich wstępnych założeń, na razie mało to jeszcze przemyślane i niejedno może wyskoczyć, ale jestem optymistą ;) Co do składu, to póki co jadę sam... i pojadę sam, jeżeli nie będzie się do kogo przyłączyć ;) Wyjazd - im wcześniej tym lepiej, najbardziej prawdopodobna data to pierwsze dni lipca, a być może nawet i koniec czerwca... muszę się zorientować jak mam egzaminy na uczelni, sesja trwa do 29. chyba. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany - piszcie na PW, gg, czy cokolwiek, namiary do mnie podane w profilu. Powoli trzeba zacząć ustalać konkrety.

Gwoździu - daj znać jak tam Twój plan ewoluuje. Nie jestem pewien, czy Wasze prędkości na trasie byłyby dla mnie optymalne (ekonomiczne... bo o to głównie chodzi ;)), ale jeżeli jakoś czasowo byśmy się zgrali, to może chociaż kawałek śmignęlibyśmy razem.

Podobnie, jeżeli ktoś, bądź jakaś inna ekipa planuje wyjazd w tym terminie i możnaby się podczepić chociażby gdzieś po drodze na jakiś odcinek - zawsze będzie raźniej ;)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...