Skocz do zawartości

jak zmierzyc rozmiar rękawiczki??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dobry wykres, ale lepiej przymierzyć.

Obwód może być OK, ale np palce pfrzykrótkie, albi np kciuk zbyt długi. I dyskomfort gotowy, a nawet tota;na bezużyteczność rękawic.

Wbrew pozorom rękawice mają wiele wspólnego z butami - kupowanie je na odległość to kupowanie kota w worku.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle na ile mogłem - pomogłem. Najlepiej udać się do sklepów w okolicy i przyierzać produkty jakiejś konkretnej firym. W ten sposób będziesz wiedział jaki rozmiar firmy "SDKFLJIWwr(*#$" pasował ci najczęściej i zamawiając go przez net będziesz najmniej ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bodżyn kurcze długość paluchów ma znaczenie!! A najbardziej długość kciuka. Jak kolega furby kupi za małe pod tym względem rękawice to kciuk będzie wypychał rękawice w miejscu łączenia kciuka z palcem wskazującym.

Wiem co mówię, bo raz takie rękaiwce do enduro na allegro kupiłem :P

Efekt - po miesiącu w tym miejscu rękaiwce rozeszły się, szew puścił i dupa zbita ;) Znaczy się do śmieci...

lepiej zmierzyć w jakimś skleoie a potem kupować, jak w necie jest taniej :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie teraz zaciekawilo co robia osoby, ktore maja w dloni 21 cm? :mrgreen:
Te osoby nie mają wyjścia i musza mierzyć ;) , choć i tak uważam,ze zawsze rekawicę trzeba przymierzyć przed zakupem. Dobre rozwiązanie proponuje Dominik:Przymierzyć w sklepie - kupić w necie.

Różni producenci mają różne rozmiarówki i czasem nawet jak sie zna swoj rozmiar to może być on nieadekwatny.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Ja wlasnie kupilem nowe rekawice Alpinestars gp-plus rozmiar L-10. Teoretycznie wszystko na wymiar, pasuje ale jak rekawice zakladam... wydaja sie troche ciasne, kiedy dlon mam wyprostowana wszystko ok... Chlopaki, powiedzcie mi czy te rekawice sie dopasuja, czy moze je sprzedac kiedy jeszcze nie sa uzywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wlasnie kupilem nowe rekawice Alpinestars gp-plus rozmiar L-10. Teoretycznie wszystko na wymiar, pasuje ale jak rekawice zakladam... wydaja sie troche ciasne, kiedy dlon mam wyprostowana wszystko ok... Chlopaki, powiedzcie mi czy te rekawice sie dopasuja, czy moze je sprzedac kiedy jeszcze nie sa uzywane?

 

Po pierwszym deszczu bedzie OK. A tak serio to skörzane rekawice dopasujä sie - przynajmniej moje - tak.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...