Skocz do zawartości

Dlaczego ona nie pali


micza 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Yamahą DT 125 R z 1997r, otóż ma ona nową świece i dobrą iskre, wyczyszczony wiltr powietrza, przedmuchany kompresorem gaźnik, drożny kranik i benzyne w baku, a mimo to nie chce palić, czy ktoś może mi powiedzieć co jeszcze powinnienm zrobić?

P.S. Byłem u osiedlowego mechnaika który po 2 godzinach prób urochomienia detki załamał ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak motocykl wogole nie chce "gadac" to sa dwie mozliwosci: albo paliwo, albo prad. Hmmm mowisz ze paliwo dochodzi, iskra tez jest..., az niemozliwe zebys mial tak wydech zabity. Jezeli moto wczesniej jezdzilo to wierzyc mi sie nie chce ze zaplon moze byc przestawiony o 180 stopni. Moze swiece zalewasz caly czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w DT jest zaplon regulowany elektronicznia i nie ma mozliwosci przestawienia. Jezeli swiece zalewa to mogla pasc jakas cewka, albo dostaje zdecydowanie za duzo oleju. Sprawdz tez czy nie jest w jakis sposob zatkany filtr powietrza bo mozliwe ze dochodzi sama bena a powietrze nie, a wtedy o jezdzie mozna pomarzyc :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w DT jest zaplon regulowany elektronicznia i nie ma mozliwosci przestawienia

Nie reguluje sie tylko przerwy jak w zwykłym zapłonie ale wyprzedzenie tak.

nie wiem czy to jest możliwe żeby te membrany jakoś zatrzymywały paliwo?

Jakby zatrzymywały to by swieca była sucha ale może być tak że jest uszkodzona np pękniety lub wyłamany listek i nie spełnia swojej funkcji. Możesz to sprawdzić ale to są tylko przypuszczenia. Równie dobrze moż to byc padniety simering od oleju i świeca nie jest mokra tylko zaolejona. Przyczyn jest wiele a rada taka że trzeba troszke czasu nad tym posiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...