Skocz do zawartości

podstawka pod tablice i tylna lampa w enduro => tjunink


Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar troche przerobic tył w mojej dt, chciałem założyc podstawke pod tablice rejestracyjna podobna to tych , jakie maja nowsze ktm-y czyli dosyc mała i zadarta pod katem 45 st.

 

jak juz bedzie podstawka, to wypadało by tez zmienic tylna lampe na troche mniejszą żeby wizualnie pasowala do podstawki ;) bardzo podobaja mi sie lampy typu LED czyli na diodach. widzieliscie kiedys taka w enduro? w przecinaku wygladają super ale czy w enduro nie bedzie to przesadą?? lampa ma byc czerwona, dosyc płaska i w miare długa , tak żeby chowala sie pod błotnikiem

 

do tego oczywiscie jakies mniejsze kierunki, bo moje sa troche podniszczone :)

 

gdzie mozna dostac takie graty?? kierunki są na allegro po 16 zł/sztuka :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, masz moze fotki tego patenciku?

szczerze mowiac to nad tym myslalem, mam juz mniej wiecej obmyslone z czego to wystrugac , z podstawka to samo :) bo spodziewałem sie takiej odpowiedzi, jak napisał Strzałek czyli 175 zl, troche sporo, chyba lepiej ta kase zainwestowac w polepszenie osiagow albo ubiór

tylko najwiekszy problem bede miał ze zrobieniem swiatła stop, bo do tego chyba musza byc osobne diody. jak wystrugam lampe to moze ojciec wymysli cos z pradem ;)

 

co myslicie o tej lampie na ledach, pasuje taka do enduro czy nie za bardzo ? wiejski tjunink odpada, nie bede robił z enduro show bika :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niemam zdjęc, a DT poszła już w świat. Teraz jeździ gdzieś po Zielonej Górze. Moge Ci powiedzieć jak miał rozwiązane to kumpel. Jako światło pozycyjne miał podłączoną do drugą diode, a do stopu pozostałe. Jeżeli chodzi o widocznośćto było dobrze widoczne (musisz zastosować te mocniejsze diody - niepamiętam oznaczenia- ale chodzi mi o te co mają przeźroczysty łebek), zresztą jeżeli powiesz w sklepie o co Ci chodzi to powinni Ci pomóc. Kumplowi facet pomógł dobrać wszystko tak jak cza. Własnoręcznie wykonanej lampy jest jeden duży plus - możesz zrobić ją w dowolnyk krztałcie. Co do zastosowania LEDów w enduro, ja niemam nic przeciwko, sam sie nad tym zastanawiam bo w tyle żarówki mi bardzo pali. Ja z diód mam zrobione kontrolki świateł krótkich i długich. Zastanawiałem się też nad migaczami z LEDów ale chyba niebardzo sie da, niewiem jak to zrobić z częstotliwością, czy podłączyć do przerywacza, czy jak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nikt nie bedzie pamietal, ale kiedys w ŚM była opisana przebudowa cbr 900 na streeta (dokladnie ta, ktorą widac jadaca na kole na poczatku programu "jednoslad", tylko wtedy w troche innym malowaniu BTW jej wlasciciel Nagły juz nie żyje

[*] ) no i wlasnie tam było opisane, że tylna lampa byla zrobiona z przedniej lampy ze skutera 8O klosz byl biały, wstawione były 2 albo 3 zaroweczki a efekt byl taki jak przy ledach :idea: takie rozwiazanie tez wchodzi w gre(tylko lampa czerwona), nawet łatwiejsze jak dla mnie do podlaczenia do prundu :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa z LED-ów była montowana orginalnie w którymś z DRz-tów (cieniutki pasek wzdłuż błotnika).

Też kiedyś myślałem nad takim patentem ale nie chciało mi się kompinować z montażem.

Wydaje mi się że lepiej połączyć diody równolegle, bo jak połączysz szeregowo to w momencie przepalenia się jednej diody cała lampa nie będzie świeciła.

Przy połączeniu równoległym tylko zgaśnie przepalona dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...