Skocz do zawartości

Slizg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Slizg to jest fajna sprawa, super wyglada to z boku. Ale trudno to jest wykonac, bowiem juz zrobilem kilka slizgow na sniegu przy predkosci 30 km/h, podczas slizgu z pod tylnego kola sypie sie fontanna sniegu, co daje zajebisty efekt.Ja robie slizg tak:

 

Mam 30 na zegarze, pochylam sie na lewą strone, wysuwam lewą noge, i jak jestem gotowy to odkrecam blyskawicznie manetke do konca, wtedy tylne kolo wpada w poslizg. Cały tyl motoru przesuwa sie na prawa strone, a przednie kolo jest rownolegle do kierunku jazdy. Problem jest w tym, aby uniknąc wypadku. Gleba jest najcześciej wtedy, kiedy caly motor znajduje sie prostopadle do kiedunku jazdy. Motor z pozycji jadącej zmienia sie w lezacą na prawym boku. Jak tej gleby uniknac?? Bo na 30 slizgow, mialem 5 gleb, w ktorych pogiely sie podnozki, kierownica itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowo to chodzi o power slide, co widac przy wyscigach supermoto.

Sposob na brak gleby? niema takiego, bo trzeba po prostu wyczuc maszynke, ogolnie na sniegu jest ciezko bo bardzo slisko i ta sliskosc jest zmienna, ale jak masz mala pojemnosc (cos ok 50zzm) to chyba jedyne wyjscie. Moim zdaniem powinies trzymac moto gdzies pod katem 45' do kierunku jazdy. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym przesuwaniem do zbiornika zdaje egzamin , lepiej chyba mozna kontrolowac przod, latwiej tyl w poslizg wrzucic. A macie jeszcze jakies rady?? A np. power slide na asfalcie, trzeba chyba miec odpowiednia opone, bo z kostka napewno nie pojade.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...