Skocz do zawartości

[OGAR 200] Problem z odpaleniem po zimie


konjo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jako ze troche sniegu mi stopnialo z podjazdu, postanowilem wyprowadzic ogara na dwor i sprobowac go odpalic... Niestety zmeczylem sie tylko tym bieganiem i probami odpalenia z pychu... Moto robi pyr pyr pyr i nic... ;) Iskra jest (wydaje mi sie ze nawet niebieska), paliwo do gaznika doplywa. Jedyna opcja bedzie w takim razie chyba wymiana oleju, no ale teraz mam pytanie na jaki w koncu? Slysze ze hipol jest do d*py podobnie jak ten lux 10... co kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robi pyr pyr i podczas pchania nie slizga sie sprzeglo to to czy odpali czy nie to ma g**** wspolnego z olejem ;). Moze masz jakas stara wache w baku? Zapchane dysze, padnieta swiece? Nie wiem... MOjego kumpla Jawka po dluzszym staniu tez odpala na chwile po czym gasnie. Wystarczy ja sporo popchac i potem pali juz elegancko a silniczek nawet nie mysli o gasnieciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sputnick widze ze w mechanika się długo nie bawisz :twisted:

 

PS: A co do twojego simaka to NO COMMENT :lol: :lol: :lol: :lol:

 

PS2: Jak lejesz taki syf do simka to fajny musi byc jego stan techniczny bo wizualny jest ... a tak właściwie to go nie ma.

 

PS3: Syfiatego oleju sie lac nie opłaca. Ja wylałem Hipol po roku (nie ja go wlałem tylko poprzedni właściciel) to była piana a nie olej :!:. A jak kupisz olej lepszy gatunkowo to, ani sprzęgło sie nie klei, ani nie trzeba go wymieniać tak często. I na pewno lepiej jest dla silnika jak jest lepszy olej a nie taki syf typu Hipol.

 

PS4: Dobry jest olej do automatycznych skrzyn biegów (ATF) bo ma dobre właściwości smarne i jest bardzo rzadki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahahahaah Kazik niezle mnie rozbawiles z tym simakiem :lol: Gdzie ty tam simsona widzisz 8O Ja tam widze Charta ;) Wiec kto sie w to dluzej bawi :D

A co do oleju to nie widze potrzeby wlania np Motula. Moc silnika niewielka ,tam sie nie ma co slizgac z powodu oleju ;) A olej pieni sie od mieszania z innymi ;)

 

Co ma znaczyc "A co do twojego simaka to NO COMMENT" :lol: Moze pokazesz co ty masz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Charta to się pomyliłem :oops:

Widziałem go tylko w awtarku i zdawało mi się że coś kiedyś pisałeś o simku hehe.

Ale i tak wygląda że hej :lol:

Pokarze zdjęcia na pewno tylko sobie kabelek do koma skombinuje ;)

 

PS: Olej się nie pieni od mieszania. Piana zamiast oleju to napewno nie przyczyna mieszania tylko jakości oleju. A zresztą kto miesza oleje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik sory ale piepszysz niemiłosiernie.......na olej przekładniowy do takich warunków jak masz w dwusówach wolałbvym nielaćżadkiego oleju.... bo ciężko to widze...:/. Nie jest obojętne czy lejesz olej żadki czy gęsty...musisz patrzec na lepkośc oleju i gęstośc.....ale bardziej na lepkośc

A druga sprawa nie mieszanie olejów tylko mieszanie paliwa z olejem....tak jest zawsze.....musiał mieć gościu albo ty nieszczelnosc że ci paliwo waliło do komory skrzyni biegów....

I nie kombinuj z tym że lepszy olej dłużej może być eksploatowany.....każdy olej czy t dobry czy jakiś zwykły powinno sie wymianiać co taką samą ilośc kilometrów bądź motogodzin w innych sprzętach z silnikami spalinowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kazik ty pie*olisz jakieś głupoty jak z oleju moze byc piana?? wytłumacz mi to?? Lej hipol bo to jest olej do tego przeznaczony!!

Ano moze sie pienic ;). Po kupnie Jawki spuszczalem z niej olej i po spuszczenie po powierzchni plywala biala piana. Mozliwe wlasnie ze skrzynia korbowa byla nie dokonca szczelna i puszczala troche paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hipolu lał nie bede :D

2. Olej pienił sie bo był zużyty.

3. Lejcie co chcecie to wasze sprzęty

4.A co do wymian to masz racje z tą wymianą, ale napewno lepiej jak wlejesz do silnika olej a nie syf.

5. Nie chce mi się juz o tym pisac bo to jest nudne.

PS: Jest ważne czy leje ole rzadki czy gęsty. (Jak wlejesz gęsty to Ci sie sprzęgło będzi kleić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...