Skocz do zawartości

Plan remontu


paho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja zrobiłem z moim uralem tak: stał 12 lat po dachem, wiec najpierw rozkręciłem silnik, moto przed odstawieniem miało 17tys km po remoncie. okozało się ze tłoki i gładź cylindrów są w miarę. wiec dałem nowe pierścionki. po przejrzeniu wszystkiego, co potrzebne by go odpalić, moto ożyło po 19godzinach. i z silnikiem tyle... i troche żałuje, bo powinienem lepiej zająć sie nim, pierwsze 1000km to 2l oleju :). jesli ci sie nie spieszy z jazdą, to zajmij sie silnikiem i skrzynią(te w dnieprach sa podobno najlepsze=trwałe). blachy zostaw na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez robilem Dniepra od poczatku i uwazam ze scisly plan remontu nie ma sensu. Przeciez jesli robic go zamierzasz od podstaw, to co za roznica od czego zaczniesz?? I tak musisz go rozebrac na czesci. Gdy np. oddasz blachy do piaskowania i lakieru, w miedzyczasie mozesz grzebac w silniku lub kompletowac brakujace czesci.Odmalujesz, wsadzisz silnik, zlozysz w ''stanie surowym'' popatrzysz, podumasz co jak i gdzie, a potem szczegoly, elektryka, linki i inne drobniejsze szpeje. Ja tak robilem, ale nie mowie, ze to jedyna sluszna droga.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli remont jest spory i nie ogarniesz pamięcią całości - zrób plan.

w moim przypadku bardzo mi to pomogło - ułożyć wydatki .

w żaden sposób nie uratuje Cie to od przestoju , bo w żaden sposób nie przewidzisz wszystkiego , ale na pewno ograniczy go do minimum , i bedzie zapobiegać - wielokrotnym lataniu do sklepu po "normalia" , galwanizeri z różnymi partiami śrub itp.

jeżeli wiekszośc czynności wykonujesz samemu , pomoże Ci to wykorzystac optymalnie swój czas, jezeli zlecasz to innym nie ma az takiego znaczenia , bo wiele czynności możesz wykonywać równoczesnie.

kwestia tylko wypłacalności , kiedy kilka odbiorów zbierze się w jednym terminie.

i o ile bez planu też jesteś w stanie zrobić remont - to bez listy braków i czynności do wykonania nie.

po zrobieniu czegoś odchaczaj z listy.

rady bardziej przydatne są w przypadku rekonstrukcji motocykla (jak w moim przypadku) niż samym remoncie , bo przy demontażu jesteś wstanie w bardzo szybki i sprawny sposób zweryfikować , braki i zużycie, a i sama lista tez nie jest tak okazała , jak przy renowacji bo i zakres jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...