Skocz do zawartości

Gaznik podcisnieniowy do Junaka


miss_diva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy przystosowal ktos z Was moze taki gaznik do pracy w Junaku?

Jak to sie spisuje? Widzialem taki gaznik na bazarze w Lodzi ale pamietam, ze on byl od skutera (gardziel 27mm) i nie byl sterowany linka z rozlgazu - wystawaly z niego jakies 2 kabelki... Nie znam sie na tym a temat mnie zainteresowal po ostatnim artykule w SM :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podcisnieniowy moze nie, ale ja mam zalozony zwykly mechaniczny Mikuni 28,ad jakiej Yamahy chyba i jest 2 razy lepiej, najwazniejsze ze nie musisz go przelewac tylko otwierasz ssanie i kopiesz,poza tym silnik rowno pracjuje i lepiej sie wkreca na obroty

 

Pozdro Joe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł

tak sie sklada ze moj kolega ma janka z gazinikiem od jawy 350 .gaznik jest nowka i spisuje sie super a z tego co widzialem zapala sie go nie tak jak w janku tylko tam jest taka mala wajcha do przelewania i kop kop i paf paf :P a spalanie: (bardzo spokojny wlasciciel i maszyna jest dla niego wszystkim ) to mial 3.6 po slowackich drogach i max co z niego kiedys wydusil to 130 z pomiarów orginalnego liczika. praca bardzo spokojna (silnik po calkowitym remoncie)

tak wogole to mu zazdroszcze takiego silnika :D

a poloczyl to w bardzo prosty sposób :

wytoczyl z pozadnego kawalka z jednej strony pod janka glowice z 2 pod gazink jawy. wyrównal i dopolerowal i wszystko cacy chociaz na poczatku mial problemy z obrotami ale doszli po dniu

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma sprawa z wolnymi obrotami? trzyma? ciezko bylo wyregulowac? jak jest ze zuzyciem paliwa? :)

 

szczerze mowiac to nic przy nim nie robilem,poza ustawieniem zadanych obrotow,ale koles od ktorego to kupilem mowil ze go uszykuje pod Junaka i tak bylo,spalanie ponizej 4l,a obroty to mozesz ustawic takie ze ledwo chodzi,kosztowal mnie 90zl,nieco wiecej problemu bylo z mocowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz na czym mialo polegac to uszykowanie gaznika pod Junaka? mowimy o gazniku JIKOV? bo na allegro widzialem kilka roznych gaznikow do CZ, JAVA 350 (chyba ze 4 rozne gazniki) i sie juz gubie powoli... Ostatnio widzialem koles mial nowke od CZ 350 i nawet mocowanie idealnie do glowicy Jaska pasowalo - nei trzeba bylo zadne krucca dorabiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja o tym Mikuni pisalem,a tam koles cos mowil o dyszy,ale nie wiem czy ja wymienial wyglada jak od tego,jak porownalem z dysza w Pegazie to byla taka sama(jesli chodzi o otwor) 180,oryginalnie byla chyba 160 ale mi na niej nie chodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem zalozenie takiego podcisnieniowego gaznika nie jest takie proste i sa problemy z porzadnym wyregulowniem bo musi byc odpowiednia dlugosc gardzieli,tez kiedys chicialem taki zalozyc,ale stwierdzilem ze nie warto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czytalem ten "super" artykul w ŚM i co? i nic? bo nic z niego wiecej sie nie dowiesz, scieme wala i zadnych konkretow,juz mi sie gazetka przestaje podobac,sprobuj lepiej na http://www.dzikijunak.tk/ poszukac i popytac bo z ŚM to moga skonczyc opis za 2 lata

 

Pozdro Joe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisałem juz gdzieś o tych gaźnikach...

Mam na myśli JIKOV'y, sam takiego używam po przeróbkach polegających na zmianie dysz i dorobieniu króćca, choć ten można obecnie dostać razem z gaźnikiem. Pytałem kiedyś o parametry dysz których używają ich właściciele w Junaku ale jakoś sie nie doczekałem odpowiedzi,apeluje więc jeszcze raz o to żebyście je podali jeśli macie możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie... zadnych konkretow w tym SM... tez sie rozczarowalem... Ostatnio widzialem gaznik od CZ 350, ktory mial taki sam kruciec jak Pegaz - moze takie cos zalozyc do Jaska? Nowiutki gaznik :) A co do dyszy - dlaczego trzeba je zmienic?:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...