Skocz do zawartości

MZ etz 250 Problem!!


AddaM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pomoze wywalenie podkladki np. falistej lub/i oporowej na wale. dlaczego? jezeli stozek jest zjechany, sprzeglo oprze sie o podkladki i mozesz uzyc nieskonczonej sily do przykrecenia sprzegla i nic nie uzyskasz. to sprzeglo ma pasowanie na stozku, wiec powierzchniowe. jezeli powierzchnie stozkowe walu i sprzegla nie beda do siebie przylegaly - sprzeglo bedzie sie slizgac. innym patentem jest odpoiwedni loctite - naprawde dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoze wywalenie podkladki np. falistej lub/i oporowej na wale. dlaczego? jezeli stozek jest zjechany, sprzeglo oprze sie o podkladki i mozesz uzyc nieskonczonej sily do przykrecenia sprzegla i nic nie uzyskasz. to sprzeglo ma pasowanie na stozku, wiec powierzchniowe. jezeli powierzchnie stozkowe walu i sprzegla nie beda do siebie przylegaly - sprzeglo bedzie sie slizgac.

Co Ty opowiadasz? Wiesz ile musialby sie zuzyc stozek zeby sprzeglo zaczelo sie opierac o podkladki? U mnie przy dokreconym sprzegle (stozek mam skatowany bo kilka razy obrocilo mi sie sprzeglo zamim opracowalem na nie patent) zabierak ma jeszcze ok 2 mm luzu, tyle mozna go przesunac zamin podkladka sprezysta scisnie sie na plasko. IMO nie ma mozliwosci zeby stozek az tak sie zeszlifowal.

 

AdamM jak blokujesz wal przy dokrecaniu sprzegla? Na biegu, trzymajac hamulec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty opowiadasz? Wiesz ile musialby sie zuzyc stozek zeby sprzeglo zaczelo sie opierac o podkladki? U mnie przy dokreconym sprzegle (stozek mam skatowany bo kilka razy obrocilo mi sie sprzeglo zamim opracowalem na nie patent) zabierak ma jeszcze ok 2 mm luzu, tyle mozna go przesunac zamin podkladka sprezysta scisnie sie na plasko. IMO nie ma mozliwosci zeby stozek az tak sie zeszlifowal.

 

hmmmm....

 

Luk, nie krytykuj, tylko idz do garazu i zdejmij swoje sprzeglo ze stozka. co widzisz? widzisz falista podkladke, ktora opiera sie na oporowej, ktora opiera sie faza na wale. przytrzymaj mocno palcami podkladke sprezysta lub sama oporowa do walu i nastepnie poruszaj zabierakiem wzdluz walu. tak, tak, rusza sie :!: to jest luz wzdluzny zabieraka, ktory powyzej 0.1mm powoduje w stanie nieobciazonym silnika halas - czyli wtedy, gdy sprzeglo nie przenosi momentu, zabierak obija sie na wale od podkladki do podkladki tej przy simmerze wsuwajac sie i wysuwajac ze sprzegla. u Ciebie to jest 2mm ? :D mozliwe, nie takie rzeczy widzialem. wcisnij sprzeglo na luzie. i co? silnik cichnie? normalka, przy za duzym luzie. a wracajac do sprzegla: wchodzi ono na wal na stozek i naciska na falista, ktora dosuwa oporowa do walu. to powoduje, ze zabierak "lata" miedzy podkladkami. w przypadku, gdy stozek jest wyrobiony (obojetnie ktory) sprzeglo sciska falista na plasko, ale jeszcze dobrze nie siedzi. chcialoby dalej:D dalej niestety przeszkadza oporowa oparta o wal :cry: jest ona gruba, gdy ja wywalimy stanie sie tylko jedno - silnik bedzie bardziej halasowal, ale sprzeglo wejdzie glebiej i bedzie cacy. czasem pomiedzy lozysko oporowe umiejscowione w docisku a sprzeglo nalezy dac podkladke, bo jak sprzeglo poszlo dalej, a dociskiem dokrecimy sprzeglo, to jest opcja, ze docisk sie oprze o obudowe kapy i sprzegla sie nie dokreci, a rozwali tylko lozysko, a sprzeglo spadnie. tyle teorii

 

praktyka:

naprawione z powodzeniem jakies 40? sprzegiel. najtragiczniejszy przypadek: stozki tak zjechane, ze po wywaleniu podkladek sprzeglo oparlo sie o zabierak i jeszcze nie siedzialo dobrze na stozku 8O co teraz? toczenie zabieraka o 1mm. wszystko cacy juz, ale przy wysprzeglaniu sprzeglo wlazi w kolo 68 zebow 8O co teraz? toczenie kola 68 zebow :twisted: nadmienie, ze klient mial silnik w super stanie i za zadne skarby nie zgodzil sie na rozbiorke i wymiane walu. na jego wyrazna prosbe skaleczylem oba elementy mz tokarka, gdyz nie bylo innej mozliwosci

 

Luk, ty masz ftp. zamiesc prosze fotki/skany walu i elementy sprzegla (te podkladki, zabierak, itd) latwiej bedzie wytlumaczyc/zrozumiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk, ty masz ftp. zamiesc prosze fotki/skany walu i elementy sprzegla (te podkladki, zabierak, itd) latwiej bedzie wytlumaczyc/zrozumiec

I mam nawet silnik rozlozony w pokoju... Ale jest problem bo nie ma czym zrobic zdjec. :D

 

Ale co tam, zawsze mozesz sie pokusic o narysowanie prostego rysunku w paincie i zobrazowac o co Ci chodzi bo nie do konca rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tam, zawsze mozesz sie pokusic o narysowanie prostego rysunku w paincie i zobrazowac o co Ci chodzi bo nie do konca rozumiem.

napisz dokladnie czego nie rozumiesz. ja jakbym mial cyfrowke, sfotografowalbym wal i elementy skladowe sprzegla. niestety tez nie mam:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest "loctite" ??jak mam to zrobic??Na czym to polega??  

 

A pomoze wymiana tuleji sprzegla??  

pozdr.

 

loctite jest to specyfik do klejenia/uszczelniania gwintow/pasowan. wystepuje wiele loctitow, kazdy ma inny numer i do czego innego sluzy. tam gdzie ja to kupuje wisi wilegachna tabela do czego, z jakim uzem, w jakiej temp., do jakiego momentu przenoszonego, itd. i zawsze sobie moge dobrac. a jak nie, pytam sie gosci co to sprzedaja. gowniana buteleczka 15ml kosztuje okolo 30 zeta :cry: ale nie ma innej mozliwosci np. zabezpieczyc sruby dokrecajace kolka rozrzadu, czy tarcze hamulcowe. sa specjalne tez kleje loctite do wklejania luzno pasujacych lozysk w gniazdach, taki wlasnie Tobie by sie przydal. zobacze w warsztacie nr i Ci podam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest "loctite" ??jak mam to zrobic??Na czym to polega??

 

A pomoze wymiana tuleji sprzegla??

pozdr.

 

loctite jest to specyfik do klejenia/uszczelniania gwintow/pasowan. wystepuje wiele loctitow' date=' kazdy ma inny numer i do czego innego sluzy. tam gdzie ja to kupuje wisi wilegachna tabela do czego, z jakim uzem, w jakiej temp., do jakiego momentu przenoszonego, itd. i zawsze sobie moge dobrac. a jak nie, pytam sie gosci co to sprzedaja. gowniana buteleczka 15ml kosztuje okolo 30 zeta :cry: ale nie ma innej mozliwosci np. zabezpieczyc sruby dokrecajace kolka rozrzadu, czy tarcze hamulcowe. sa specjalne tez kleje loctite do wklejania luzno pasujacych lozysk w gniazdach, taki wlasnie Tobie by sie przydal. zobacze w warsztacie nr i Ci podam[/quote']

 

i to na pewno pomoze??Jak mozesz to podaj mi te numery.Sprobuje jeszcze wywalic podkladke.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem korpus sprzegla (ta czesc ktora bezpośrednio styka sie z walem).Wywalilem podkladke miedzy zabierakiem a sprzeglem i jest O.K.

Tylko teraz mam taki problem ze gdy wcisne sprzeglo to moto wchodzi na obroty.To wina sprzegła czy gaznika.Na poczatku bylo dobrze...co to moze byc??pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...