Skocz do zawartości

GPS - wasze doswiadczenia na motocyklu


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Na chwilę odchodząc od tematu sprzetowego, czy macie może wiedzą skąd można wziąć mapki bałkanów. Przyznaję, że nie chodzi mi o typowe mapy topo, bo takie pewnie sa, ale bardziej dsrogowe. Interesują mnie głównie albania, czarnogóra, serbia i macedonia (o ile w ogóle ktoś te kraje opisał).

pozdrawiam

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, 2 opcje - kupić w pierwszym dużym sklepie RTV, da się bez problemu. I druga której oczywiście nie polecam bo jest niemoralna, karalna i powoduje impotencję - www.peb.pl i np. igo2006 z kompletem map lub inna wg uznania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi doradzi. Dostałem samochodowe Sony nav-u i w długi weekend przetestowałem ją na Węgrzech. Było o.k. dlatego szukam teraz do niej map Rosji. Pierwsze pytanie czy można to w ogóle odblokować, bo są różne opinie? Lub czy jest jakaś tania nawigacja z mapami Rosji, ale nie tylko z Moskwa i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, mapa Rosji to chyba najtrudniejszy temat w nawigacji... Dokładna występuje dla Garmina (część europejska), ale kosztuje fortunę a i nie ma skąd spiracić... Dla pozostałych PNA/PDA to raczej główne drogi i miasta. No chyba, że ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie... Wtedy niech się podzieli wiedzą tajemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uchwyt do Backer Z100 krokodyl.

 

www.Touratechpolska.pl

www.touratech.com/shops

 

Solidny mebel, montaż trochę wkurzający, do uchwytu na navi potrzebny jest drugi uchwyt ... na kierownicę.

Trzeba odkręcić i przykręcić parę śrubek.

 

Cena, powala z nóg 85€ uchwyt na navi i 38€ uchwyt do kierownicy, z kosztami przesyłki 650złp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Posiadam TomToma Rider 2 i oto moje spostrzeżenia:

zalety:

- dokładne mapy

- czytelne wskazówki

- wodoszczelny

- ok. 4h wytrzymuje bez ładowania

- fajny patent z zestawem słuchawkowym

- czytnik kart SD - można powgrywać mnóstwo map i tylko karty zmieniać

- możliwość odbioru rozmów telefonicznych i SMS przez urządzenie

- instalacja umożliwiająca zasilanie z akumulatora w komplecie

 

wady:

- cena (mi się udało kupić przez znajomego w Kanadzie za 1200 PLN a na Allegro cena oscyluje wokół 1700-2500)

- kijowe planowanie tras (ile to razy kierowało mnie bocznymi drogami równoległymi do dróg ekspresowych mimo opcji Najszybsza Trasa)

- nie mogę wyłączyć takiego pipczyka ostrzegającego o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości - strasznie wkurzające

- brak możliwości zapisu śladu trasy (przydałoby się aby zarejestrować trasy pokonywane bez celu)

- przekłamania w statystykach podróży

- trudność z poprawnym montażem zestawu głośnomówiącego na kasku integralnym

- trudność z wgrywaniem map nielegalnych (wiadomo - takich nie stosuję bo jak to ktoś napisał - powodują impotencję ;) )

- trudność z właściwym umieszczeniem mikrofonu przez co czasami podczas rozmowy tel. mój rozmówca słyszy mnie krystalicznie czysto a czasem nie słyszy mnie wcale

 

To tak po krótce...

 

Pozdrawiam.

>>Ja Bol<<

Suza GSX 600 F (jajko) -> Yamaha FZS 1000 Fazer -> Triumph Sprint ST 1050 -> ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Posiadam TomToma Rider 2 i oto moje spostrzeżenia:

zalety:

- dokładne mapy

- czytelne wskazówki

- wodoszczelny

- ok. 4h wytrzymuje bez ładowania

- fajny patent z zestawem słuchawkowym

- czytnik kart SD - można powgrywać mnóstwo map i tylko karty zmieniać

- możliwość odbioru rozmów telefonicznych i SMS przez urządzenie

- instalacja umożliwiająca zasilanie z akumulatora w komplecie

 

wady:

- cena (mi się udało kupić przez znajomego w Kanadzie za 1200 PLN a na Allegro cena oscyluje wokół 1700-2500)

- kijowe planowanie tras (ile to razy kierowało mnie bocznymi drogami równoległymi do dróg ekspresowych mimo opcji Najszybsza Trasa)

- nie mogę wyłączyć takiego pipczyka ostrzegającego o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości - strasznie wkurzające

- brak możliwości zapisu śladu trasy (przydałoby się aby zarejestrować trasy pokonywane bez celu)

- przekłamania w statystykach podróży

- trudność z poprawnym montażem zestawu głośnomówiącego na kasku integralnym

- trudność z wgrywaniem map nielegalnych (wiadomo - takich nie stosuję bo jak to ktoś napisał - powodują impotencję ;) )

- trudność z właściwym umieszczeniem mikrofonu przez co czasami podczas rozmowy tel. mój rozmówca słyszy mnie krystalicznie czysto a czasem nie słyszy mnie wcale

 

To tak po krótce...

 

Pozdrawiam.

>>Ja Bol<<

Jak za ta cene to wedlug mnie ma za duzo minusow i po takiej marce jak Tom Tom spodziewlabym sie czegos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Posiadam TomToma Rider 2 i oto moje spostrzeżenia:

zalety:

- dokładne mapy

- czytelne wskazówki

- wodoszczelny

- ok. 4h wytrzymuje bez ładowania

- fajny patent z zestawem słuchawkowym

- czytnik kart SD - można powgrywać mnóstwo map i tylko karty zmieniać

- możliwość odbioru rozmów telefonicznych i SMS przez urządzenie

- instalacja umożliwiająca zasilanie z akumulatora w komplecie

 

wady:

- cena (mi się udało kupić przez znajomego w Kanadzie za 1200 PLN a na Allegro cena oscyluje wokół 1700-2500)

- kijowe planowanie tras (ile to razy kierowało mnie bocznymi drogami równoległymi do dróg ekspresowych mimo opcji Najszybsza Trasa)

- nie mogę wyłączyć takiego pipczyka ostrzegającego o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości - strasznie wkurzające

- brak możliwości zapisu śladu trasy (przydałoby się aby zarejestrować trasy pokonywane bez celu)

- przekłamania w statystykach podróży

- trudność z poprawnym montażem zestawu głośnomówiącego na kasku integralnym

- trudność z wgrywaniem map nielegalnych (wiadomo - takich nie stosuję bo jak to ktoś napisał - powodują impotencję ;) )

- trudność z właściwym umieszczeniem mikrofonu przez co czasami podczas rozmowy tel. mój rozmówca słyszy mnie krystalicznie czysto a czasem nie słyszy mnie wcale

 

To tak po krótce...

 

Pozdrawiam.

>>Ja Bol<<

 

Też używam Ridera 2. Zalety dodatkowo:

- błyskawiczne przeliczanie trasy alternatywnej,

- możliwość nanoszenia własnych poprawek do mapy,

- bogate wyposażenie: wszystko do montażu w moto + słuchawka bluetooth. jedynie uchwyt do auta trzeba dokupić

- solidne mocowanie, solidna obudowa

- szybko i bez problemu paruje się z komórką i słuchawką

 

Odnosząc się do wymienionych wad:

- planowanie tras - jakoś nie miałem problemów nigdy ale używałem tylko w PL

- statystyki podróży są ok., nie wliczają do średniej postojów, rejestrują max. prędkość (ale chyba tylko do 199 km/h)

- ten pipczyk wyłącza się łatwo w menu zarządzania POI

- brak zapisu śladu - tu się zgadzam, duża wada

- na kasku szczękowym Shoei zamontowałem w 3 minuty

- nie mam problemów ze słyszalnością,

 

Ale znalazłem inne wady:

- nie pokazuje wysokości n.p.m.

- zbyt małe literki na klawiaturze dotykowej. Ciężko w rękawicy trafić na odpowiednią

- drogi uchwyt do samochodu (coś 300zł wraz z łądowarką). Ten uchwyt ma wbudowany głośnik. Miałem nadzieję, że skoro wypuszcza komunikaty z navi to i wypuści rozmowę z telefonu - niestety tak nie jest.

- z niektórymi telefonami działa tylko funkcja rozmowy. Np z Nokii 5100 nie da się skopiować książki telefonicznej ani czytać/wysyłać sms. Na stronie Toma jest wykaz telefonów z podaniem zakresu funkcji

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...