Skocz do zawartości

Tory motocrossowe w okolicy Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

...

Paweł-PRC gdzie najczęściej śmigasz bo widzę' date=' że jesteś z Będzina (ja mieszkam w Gródkowie) a na kuźnicy warężyńskiej nie mieliśmy okazji pojeździć. Jakbyś planował jakiś wyjazd, daj znać chętnie się dołączę ;)

 

Dzisiaj się też dowiedziałem o torze w Grodźcu gdzieś za kopalnią ale dokładnie nie wiem gdzie, spróbuję jutro znaleźć to miejsce :twisted:[/quote']

 

A śmigać to śmigam gdzie mnie oczy poniosą. U kumpla na polu mamy zrobiony malutki tor motocrossowy, troche po lasach w Łagiszy i Grodzccu, na piaskowni byłem pare razy. Co do toru w Grodzcu to sie kumpla spytam bo on jest z tamtąd a siedzi w temacie.

Podobno jest tor w Sławkowie ale niewiem dokłaqdnie gdzie.

 

Focus77 a czym jeździsz?? Na wiosne musimy sie umówić i wyskoczyć na piaskownie albo gdzieś.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Błażej odezwij sie na gg to Ci wsio podam co do mojej Hondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroolik kiedyś sprawdzałem jak sprawa wygląda. Tor należał do kopalni Mysłowice (konkretnie do klubu GKM M-ce) ale jak klub z wiadomych względów padł to przeszedł w ręce miasta. Miasto ma go w swoich planach jako teren rekreacji motorowej czy jakoś tak i pewnie dlatego każdy robi tam co chce. Kopalnia ma chyba tylko na własność zabudowania i garaże klubowe.

To są informacje sprzed paru lat, spróbuję się dowiedzieć czegoś w urzędzie miasta.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus77 a czym jeździsz??

Od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem yz400f ;) , wcześniej na dr350s

 

Na wiosne musimy sie umówić i wyskoczyć na piaskownie albo gdzieś.

 

Bardzo chętnie, chociaż mi się zdaża i po śniegu pojeździć :twisted: także jakby ktoś był chętny to zapraszam. Może mógłbym wpaść na ten tor ;)

 

Co do toru w Grodźcu jutro już coś powinienem wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie, chociaż mi się zdaża i po śniegu pojeździć

Hehe jazda po sniegu super sprawa ;). Uwielbiam ogladac jak snieg "wywala" mi z pod kola :P. Ja dzis nawet kumpla ciagalem motorem (na sankach). Stwierdzil ze zabawa lepsza niz za samochodem tylko strasznie sniegiem w morde sypie spod kostki :P. Praktycznie caly czas tymi sankami bokiem lecial bo tylko malutki ruch motorkiem w ktoras strone a sanki traca przyczepnosc ;) Polecam takie Kuligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus77 a czym jeździsz??

Od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem yz400f ;) ' date=' wcześniej na dr350s

[/quote']

 

Gratuluje dobry sprzecik!

 

A co do toru, to Browarny jak bys przy okazji sie cos dowiedzial to bylo by spoko. Zawsze to zwieksza jakiejs pole dzialania, bo robic cokolwiek w ciemno to raczej szkoda, a tak jak pisalem mozna by z tego zrobic fajny kawalek do jazdy. Nawet mozna pominac ten kawalek petli "lesnej" jesli tak to mozna nazwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłe z poszukiwań toru w Grodźcu (dokładniej Kamionka za kopalnią) i okazało się, że tak naprawdę to toru z prawdziwego zdarzenia tam nie było ;) , jak dowiedziałem się od tubylców, to było kiedyś dwóch zapaleńców :twisted: co własnymi siłami próbowali coś sklecić ale niestety nic nie znalazłem mimo, że trochę tam połaziłem (może za dużo śniegu ;) )ogólnie teren do enduro zajebisty ale toru nie widziałem.

Może ktoś z was coś więcej wie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos toru crossowego w Mysłowicach, wrzucam informację jaką dostałem od v-ce prezydenta miasta na pytanie co będzie z torem:

"Sprawą toru zajmuje się Wydział Kultury i Sportu UM.Zarządza nim nadal GKM. W marcu odbędzie się kolejne spotkanie w urzędzie w sprawie przyszłości toru.Jeżeli nie zostanie przedłożona koncepcja jego zagospodarowania oraz Pan Górka nie przedłoży możliwości finansowania klubu może zostać cofnięta zgoda na dzierżawę.Proszę o zainteresowanie się sprawą,jeżeli jest Pan chetny,gdyż RO domaga się likwidacji toru.

Z poważaniem T.Chowaniak"

Wygląda na to że jak się zbierze jakaś grupa użytkowników to spokojnie można tor przejąć w użytkowanie bo prawdoodobnie klub z niego zrezygnuje. szkoda żeby poszedł pod zaoranie. Może macie jakieś pomysły?

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browarny co rozumiesz piszac że jak się zbierze jakaś grupa użytkowników to spokojnie można tor przejąć chyba ze klub placi za dzierzawe grosze to wtedy by mozna cos pomyslec ,dogadac sie z wladzami zeby nam udostepnili tor a my go bedziemy doprowadzac do porzadku

jak ktos cos bedzie wiedzial co po tych rozmowach wyniklo niech da znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze to wszystko nie bedzie takie proste...

Ale przede wszystkim - dobrze by bylo jakby udalo sie jakos ten tor utrzymac. Bo jezeli ten obiekt padnie, to stworzyc gdziejs w okolicy taki tor od podstaw, wydaje mi sie raczej niemozliwoscia. A mimo, ze lezy odlogiem to jednak zawsze jakiejs slady jezdzenia tam mozna bylo znalezc, czyli jest zainteresowanie i zapotrzebowanie na taki tor.

A kazdy dirt jezdziec z okolicy wie o tym torze.

 

Jak zdazylem wyszperac to GKM Górniczy Klub Motorowy, a Pan Górka jest jego prezesem. Tylko co to jest "RO", które domaga sie likwidacji?

 

Mysle, ze najlepsza forma by bylo jezeli np. dalej GKM mialby ten tor i sie nim opiekowal, a bedac czlonkiem tego klubu i placac jakiejs tam skladki mozna by bylo z toru korzystac. Tylko , ze skoro przez tyle lat sie tam nic nie dzialo, to juz pewnie sie nic nie zmieni. Do tego czarno to widze, jakby bylo egzekwowane kto moze jezdzic po nim, a kto nie.

 

Bo "wziac" to we wlasne rece to tez czarno to widze.. Bez uregulowan prawnych itp..

Dobrze by bylo sie zorientowac czym tak naprawde zajmuje sie owy GKM i jakie sa wizje, ewentualnie moze sie sprobowac dogadac z tym prezesem tego klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze skoro przez tyle lat sie tam nic nie dzialo, to juz pewnie sie nic nie zmieni
oby tak bylo bo wtedy klub posiadal ten tor to bysmy sie dogadali z klubem i razem bysmy cos podzialali.Ja niestety nie moge sie tym zajac nie mam zadnych kontaktow ale widze ze sa osoby na forum ktore moga cos wiedziec wiecej a ja moge pomoc juz w doprowadzeniu toru do porzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RO to jest rada osiedlowa z tego co wiem czyli krótko mówiąc reprezentant okolicznych mieszkańców.

Mieszkańcy jak mozna się spodziewać toru nie lubią. Tor już im przeszkadza pomimo że tylko od czasu do czasu ktoś tam jeździ i nie ma regularnych treningów.

Jak widać, w Urzędzie Miasta są ludzie którzy chcą utrzymania toru (pewnie dlatego że nie ma kasy na rekultywację ale to już inna sprawa).

Pan Górka ma już swoje lata i wiecznie trzymać sprawy w swoich rękach nie będzie. Chyba faktycznie trzeba się dogadać z klubem. Spróbuję jakoś tam dotrzeć może się uda.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak... ja narazie wiem mało :| no ale cóż...

 

PODOBNO jest grupa ok. 15 osób, które sobie tam jeżdżą... mają treningi itp. Jest podobno jakiś "guru" ;) Osoba która nimi tam kieruje. Podobo jakiś były crossowiec po wypadku. Teraz aktualnie próbuje dostać jego nazwisko. Jak będe wiedział więcej to napisze.. ale sprawa jest taka, że mogą to być wiadomości wyssane z palca, więc jak będą jakieś niejasności to sorki :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuszej nieobecności!

Sorry ze sie wtracam nieproszony ale mowa o torach w okolicach katowic!

Może nie tak blisko ale...

Pisałem juz kiedyś o torze w okolicach żor!

Tor super, zadbany i eksplatowany cały czas! Jest dosc spora grupka ludzi co jezdza tam dwa razy w tygodniu! Przedział wiekowy to od 6 do 60lat! :)

Ojcowie z synamy itp. To jest frajda popatrzec na takich łeboni! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...