Skocz do zawartości

Chorwacja


nazgul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to nic nowego - ale Chorwacja chyba nigdy nie wyjdzie z mody moto. Może uda się skręcić spokojny wyjazd do Chorwacji. Bez szaleństw i wyścigów, w miłej atmosferze, przy rakiji i nie tylko. Planuję jechać z żonką. Predkość 100 - 120km/h - spokojnie. :) może ktoś si dołączy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, poza przeleczami alpejskimi bede w tym roku z pewnoscia i w chorwacji.Zona moja bedzie tam raczej z dzieciakami samochodem ale ja planuje wypad motorkiem, dojazd do Dubrownika , prom do wloch , Sycylia i powrot na polnoc poprzez gory, austria i PL.

Kiedy planujesz wyjazd?Moze spotkamy sie gdzies po drodze ? Szczegolnie ze motorki podobne, jak i predkosci przelotowe i tankowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Powiedz kiedy planujesz ten wyjazd. Na jak długo. Też mi chodzi po głowie Chorwacja,i też z żoną. Mam podobny motocykl , i mieszkmy niedaleko od siebie. Jak widzisz noclegi i pobyt tam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec kilka szczegolow : tak naprawde to nie mam jeszcze sprecyzowanego terminu ale bedzie to raczej sierpien i to chyba druga polowa.Pogoda nadal super , a upal tak jakby troche mniejszy.W sumie caly moj wypad bedzie trwac ok. 3 tygodni ale z tego pierwszy bedzie sluzbowy ;) ;) i sluzbowo zamierzam dotrzec az do wybrzeza.Wowczas dojedzie malzonka z dzieciakami i z nimi pobede gdzies na ktorejs z wysp - Brac , Hvar ? - ok. 5 dni , oczywiscie jezdzac po okolicy i robiac krotsze lub dluzsze wypady.po tym czasie kiedy bede miec przed soba jeszcze ok. 10 dni urlopu zamierzam pojechac tak jak pisalem powyzej - dubrownik, sycylia itp,itd..Zdaje sobie sprawe ze nie wszyscy sa w stanie pozwolic sobie na 3 tyg. w siodle ale moze ktos dolaczy po drodze ? np. w chorwacji lub juz na Sycyliii itp ?..ja jestem otwarty na wszystkie propozycje.

No to czekam na jakis komentarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany wstępne sa na lipiec - ale to jest kwestia do obgadania. A propos spania jestem bardziej skłonny do spania na kwaterach gdyż Chorwacja to kraj kamienisty, co za tym idzie trudności w rozbiciu namiotu a jak już rozbijemy namiot to potrzebny jest materac gdyż karimatki nie ochronią przed kamieniami. Jak materac to dodatkowy ciężar na moto. Odnośnie czasu to kwestia również do dogadania. Mi chodzi o to aby wyjazd nie był na długi anie nie za krótki. Fajnie byłoby skoro jesteśmy obok siebie ( miejsca zamieszkania ) pomyśleć na poważnie o tym, Jak będzie cieplej spotkać się poznać i pogadać o wspólnym wypadzie. Co Ty na to???

;) ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tez zdecydowanym przeciwnikiem zabierania namiotow itp..przynajmniej jesli czlowiek kreci sie po w miare cywilizowanym swiecie gdzie mozna zawsze znalezc jakis dach nad glowa.warunki nie musza byc "wersalowe" ale najwazniejsza w tym jest lazienka.

Mieszkamy kolo siebie? Ja do Trojmiasta mam ok. 350-400km.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bekon . Nazgul pisząc mieszkamy blisko siebie miał na mysli mnie , bo mieszkamy od siebie ok 40 km, a sie nie znamy :lol:

 

A wracajac do Chorwacji, to termin mi w miare obojetny . Najlepiej 7 - 14 dni. No i też mi lepiej leży spać pod dachem , niż na glebie. Fajnie by było jechac w kilka motorków, byłoby rażniej. Szybkość 100- 120 jest odpowiednia. Czy są jakieś propozycje co do trasy, jakie kraje , miejscowość docelowa. Czy wycieczka miałaby charakter krajoznawczy , czy bardziej wypoczynkowy ?

 

Do nazgul. Nie mam nic przeciwko temu aby sie spotkac jak będzie troche cieplej. Poznamy sie i obgadmy ten wyjazd.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bekon : Myślę że nawet warszafka nie jest tak daleko do ok 4 godzin jazdy. Zresztą swoja emkę kupiłem u Fusa w W-wie. Byś może pojadę na przegląd nawet jestem wstępnie umówiony.

Chorwacja : cel nieznany - jak na razie - do dogadania, Chciałbym zobaczyć Plitwickie Jezera - podobno pięknie, Czytałem że nad wodospad rzeki Krka można pojechać moto do końca, jak byłem samochodem to trzeba było jechać autobusem ichnim. Może dojechać do Dubrovnika - piękne miasto byłem już tam samochodem, podobno niezła knajpa moto tam jest. Może skoczyć przez Sarajewo - najtańsze złoto w Europie - tak słyszałem. Myślę że wszystko jest do obgadania.

Do Bekon : Fajnie byłoby się spotkać gdzieś na trasie jak terminy podpasują i jakąś rakijkę obalić ;)

Do Falco : Pytasz o charakter wypadu - powiem tak - charakter wypadu taki jaki będziemy chcieli czyli taki ążeby każdy znalażł w nim to co lubi, wiem tylko jedno pifko i rakijka musowo musi być

Pozdrawiam

PS Mam nadzieję że wypad dojdzie do skutku a nie skończy się na planach i klepaniu w klawiaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Was obu :;))pojawilo sie kilka watkow wiec sprobuje je troche uporzadkowac , a wie3c po kolei ;

- 400 km do trojmiasta to pestka ..no moze prawie :P))jesli bedziesz z moto tutaj na przegladzie to daj znac.Jesli moglbym w tym temacie doradzic cos prywatnie to napisz do mnie na privie kiedy masz przeglad i po jakim przebiegu to moze cos Ci podpowiem....moze nie na Ostrobramskiej ?...;)))

- poznanie : powiedzcie tylko kiedy i gdzie - niech tylko lud zejdzie z drogi...jesli przepowiednie/prognozy meteo sie sprawdza to nie powinno byc z tym klopotu juz w kwietniu..

- wyjazd : moze zanim pjedziemy na wakacje te dluzsze to moze bysmy sie wybrali na pierwszego maja na poludnie? wegry, alpy itp...poczytajcie moje posty np. przelecze alpejskie itp..itd..

- wyjazd konkrety : raczej nie wale w klawiature bez sensu..szkoda czasu.lepiej pojechac i miec wspomnienia.

- praktycznie : po moim ostatnim pobycie na Krymie gdzie bylismy w 3 GS-y uwazam ze idealem jest jechac w takie same motorki z podobnymi miedzy tankowaniami, przelotowymi predkosciami i mozliwosciami terenowymi.

plany - mozemy wszystko obgadac jeszcze w PL i dostosowac swoje mozliwosci wakacyjne do realiow pracy i odleglosci. nie musimy jechac od poczatku razem - mozemy rownie dobrze spotkac sie gdzies po srodku i dalej razem kontynuowac.

- dla zaintersowanych - Chorwacja jest krajem gdzie srednio spedzam m.in 1 tydzien w miesiacu z racji swojej pracy.Bylem tam juz kilka razy katamaranem an urlopie ale pomimo tego uwazam ze jest to jeden z najpiekniejszych zakatkow naszej europy do tego stopnia ze gotow tam jestem nawet spedzic koleny urlop...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec po kolei : PL,SK,HU,A,i teraz wszystko bedzie zalezne od pogody , albo zostajemy w alpach albo uderzamy do slonecznej Italii.

Wydaje mi sie ze moglibysmy sie spotkac albo na HU ok.1-2 maja albo 2-3 juz w Alpach.Tak jak pisalem do 2-giego uwiazany jestem z rodzinka i bede przebywac w okolicach Egeru - winko, muzyka cyganska itp.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się! ;)

Na 3 tygodnie raczej mi się nie uda, ale na część traski chętnie. Gdyby coś się krystalizowało, uwzględnijcie mnie proszę przy wysyłaniu cynków ;)

Jako że byłem w Chorwacji już bodajże 8 czy 9 razy, chętnie służę wszelkimi informacjami i doświadczeniami jakie udało mi się zebrać. Dotyczy także Austrii i po części Włoch.

Mam nadzieję, że ta prędkość przelotowa 100-120 jest nie tylko teoretyczna :D Moje moto ekonomicznie może się poruszać do 125km/h. Obroty zamykają się przy 148 km/h i dalej można już tylko przekręcić silnik 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...