Skocz do zawartości

Szlif cylindra w yz


hormon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

YZ ma naksil w cylindrze , a naksilu nie zeszlifujesz, pozostaje wymiana naksilu ale to nie jest takie tanie...

NIe wymiana nikasylu tylko tłoka. Nikasyl si enakłada jak już sie wytrze albo tłoki zkończą.

 

Zobacz jaką masz selekcje tłoka ( to jest taka literka na nim im bliżej poczatku alfabety tym lepiej) zobacz jaki masz luz, zmiesz cylinder i dobierz nastepny tłoczek. Oczywiście zobacz w jakim stanie jest nikasyl.

Obejrzyj cylinder i zobacz czy przypadkiem nie pojawiły sie na nim białe plamy nad albo pod oknem wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuścmy ze mam np D to wystarczy wlozyc tlok o wiekszych wymiarach okreslany litera np K.

 

PYtam o ten szlif dlatego ze zdazyla mi sie przykra sprawa . Łozyska na korbowodzie sie zepsuly i caly tłok krzywo chodzil i wyrobil nikasil tak ze z drogiej strony zrobila sie strzelina i motorek przez to nie palil . Troche kasz y portfela wyleci :) Co proponujecie zebym zrobil . zmiana łozyska 100% , tłoka na większy 100% a co jescze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy tak poważne uszkodzenie da rade naprawić nakładając nową warstwą nikasylu. Trzeba by zobacyć jak mocno przejechało gładź cylindra. Szczelina to duża sprawa :)

Może uda się wymienić tuleję? Tylko nie jestem przekonany czy w tym roczniku jest taka opcja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki zazwyczaj są do D. Czasem do E. Jżeli masz uszkodzony nikasyl to trzeba kłąśc nowy, nie ma innego wyjścia. Co do tulei to w 80 bardzo odczyje spadek mocy.

A łożyska pewnie dlatego padły , ze przekrocvzył swój czas. To jest crosówka tam korbe co 40 godzin sie zmenia. no moze troszke dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...