Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

To standard tego tematu jest wielu pytających ale nie wielu zna odpowiedzi lub też nie wielu ma ochote odpowiedzieć....

 

Urwałem dzisiaj linkę sprzęgła i 10km jechałem na 3 bez sprzęgła przez miasto ;/ nie polecam

 

Założe się ze nikt mi nie odpowie ale czy da rade gdzieś w Łodzi kupić linkę sprzęgła od ręki jutro? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doszłam dopiero do 9 strony a jest ich u mnie 142. Nie starczy mi czasu na przekopanie calego tematu.

Do rzeczy yamaha dt 80 rok 96 cena stanowczo za duza 3200 do negocjacji, podobno bylo wymieniane sprzeglo ale slizga sie, do okola silniczka silikon, spod swiecy cieknie olej, do wymiany tarcza i klocki.

Ja niestety nie bylam go ogladac ale moj chlopak z kumplem, odpalili go, silnik ladnie chodzil, zagrzali go, przejechali sie obaj i stwierdzili, ze fajnie jedzie prosto, silnik ladnie chodzi, ale martwi mnie ten wyciek. Predkosciomierz troszke szaleje, kierownica krzywa, klamki do wymiany, owiewki polamane, wydech do pospawania.

Oplaca mi sie pakowac wogole w taki motocykl? Nie znam sie na mechanice, drobne rzeczy zrobie sama ale przy innych bede musiala go oddawac do warsztatu a nie chce kupic go i zobaczyc dopiero za 3 miesiace w zimie jak wyjdzie z warsztatu...

Doradzicie cos ? Znajomy mi powiedzial, ze taka to moge za 2 tys wziac i nic wiecej, ale przeciez ten co ja sprzedaje nie zejdzie mi tak duzo.

:D

Edytowane przez Anushka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doszłam dopiero do 9 strony a jest ich u mnie 142. Nie starczy mi czasu na przekopanie calego tematu.

Do rzeczy yamaha dt 80 rok 96 cena stanowczo za duza 3200 do negocjacji, podobno bylo wymieniane sprzeglo ale slizga sie, do okola silniczka silikon, spod swiecy cieknie olej, do wymiany tarcza i klocki.

Ja niestety nie bylam go ogladac ale moj chlopak z kumplem, odpalili go, silnik ladnie chodzil, zagrzali go, przejechali sie obaj i stwierdzili, ze fajnie jedzie prosto, silnik ladnie chodzi, ale martwi mnie ten wyciek. Predkosciomierz troszke szaleje, kierownica krzywa, klamki do wymiany, owiewki polamane, wydech do pospawania.

Oplaca mi sie pakowac wogole w taki motocykl? Nie znam sie na mechanice, drobne rzeczy zrobie sama ale przy innych bede musiala go oddawac do warsztatu a nie chce kupic go i zobaczyc dopiero za 3 miesiace w zimie jak wyjdzie z warsztatu...

Doradzicie cos ? Znajomy mi powiedzial, ze taka to moge za 2 tys wziac i nic wiecej, ale przeciez ten co ja sprzedaje nie zejdzie mi tak duzo.

:D

 

Za 3200 w takim stanie napewno nie.... jak Ci zejdzie do 2500 możesz brać ale i tak poczekasz sobie na motorek...lepiej kupić cos w tej cenie co jeździ i nie potrzebuje za dużo kombinowania... innymi słowy odpuść lepiej.

 

A sprzęgło się może ślizgać bo wlali zły olej do silnika, z pod świecy może być wyciek bo jest niedokręcona, albo zła długość świecy chociaż ciężko powiedzieć. a silikon to normalka niemniej swiadczy o beznadziejności naprawiającego... pewnie jeszcze czerwony silikon? ;/ marnie widze ten motorek najlepiej odpuścić w cholere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doszłam dopiero do 9 strony a jest ich u mnie 142. Nie starczy mi czasu na przekopanie calego tematu.

Do rzeczy yamaha dt 80 rok 96 cena stanowczo za duza 3200 do negocjacji, podobno bylo wymieniane sprzeglo ale slizga sie, do okola silniczka silikon, spod swiecy cieknie olej, do wymiany tarcza i klocki.

Ja niestety nie bylam go ogladac ale moj chlopak z kumplem, odpalili go, silnik ladnie chodzil, zagrzali go, przejechali sie obaj i stwierdzili, ze fajnie jedzie prosto, silnik ladnie chodzi, ale martwi mnie ten wyciek. Predkosciomierz troszke szaleje, kierownica krzywa, klamki do wymiany, owiewki polamane, wydech do pospawania.

Oplaca mi sie pakowac wogole w taki motocykl? Nie znam sie na mechanice, drobne rzeczy zrobie sama ale przy innych bede musiala go oddawac do warsztatu a nie chce kupic go i zobaczyc dopiero za 3 miesiace w zimie jak wyjdzie z warsztatu...

Doradzicie cos ? Znajomy mi powiedzial, ze taka to moge za 2 tys wziac i nic wiecej, ale przeciez ten co ja sprzedaje nie zejdzie mi tak duzo.

:)

 

Prosze nie kupuj tego złoma! :) A powiedz tylko czy jest zarejestrowany i czy chcesz do rej czy na motorower? :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w tym jest problem, ze chcialabym DT na motorower, prawo jazdy zrobie moze na przyszly sezon a po blisku nie ma zadnej takiej juz.

Jest w Czestochowie facet ktory chce za 92 rok 4100 zl i za 94 rok 3800 zl!

Nie dam mu przeciez tyle!

 

Tamta Dt jest zarejestrowana na motorower, niby nia jezdzila dziewczyna ale nie umiem w to uwierzyc ze tak by ja doprawila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przegladnac allegro i wybrac sie do gostynia.. tam jest handlaz. ja od niego kupilem moto i on duzo ich sprowadza.... na motorower do rejstracji...... (woj. wielkopolskie.) niedaleko wrocka nad.. kolo rawicza.... tylko zobacz z kad on ten motor z prowadzil jak z holandi to niebierz bo sie bedziesz bawic jak ja z rejstracja z niemiec niema problemu....... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko jaka konkretnie trzeba swiece do Ymahay Dt Lc2 ?? -- najlepiej link do sprzedjacego :]

 

Ma ktos moze jakies foty jak dobrac sie do kopki aby ja naprawic

co moze byc zepsute w tej kopce

 

czasami łapie a czasami przeskakuje

 

prosze o pomoc

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko jaka konkretnie trzeba swiece do Ymahay Dt Lc2 ?? -- najlepiej link do sprzedjacego :]

 

Ma ktos moze jakies foty jak dobrac sie do kopki aby ja naprawic

co moze byc zepsute w tej kopce

 

czasami łapie a czasami przeskakuje

 

prosze o pomoc

 

dzieki

 

:buttrock: Czyli tak bodajże na 136 stronie masz odp odnosnie świecy (NGK BR9ES) pozdr dla Jackuzy

teraz gdzie ja dostać :banghead: A może tak www.sklepmotocyklowy.pl są tam również 3 inne modele przeznaczone do tego motoru :cool:

Kopniak ;) Naprawde masz z nim problemy :icon_mrgreen: A może tak rozgrzac lekko silnik spuścić olej odkręcić pokrywę i wymienić tulejkę w zębatce pośredniej miedzy starterem a koszem sprzęgłowym :biggrin: :crossy: pozdrawiam, życze powodzenia i :flesje: się należy

 

Własnie w tym jest problem, ze chcialabym DT na motorower, prawo jazdy zrobie moze na przyszly sezon a po blisku nie ma zadnej takiej juz.

Jest w Czestochowie facet ktory chce za 92 rok 4100 zl i za 94 rok 3800 zl!

Nie dam mu przeciez tyle!

 

Tamta Dt jest zarejestrowana na motorower, niby nia jezdzila dziewczyna ale nie umiem w to uwierzyc ze tak by ja doprawila...

 

No pewnie i nie dasz, ale uwierz mi, że motorki 80ccm rejst na 49ccm są w cenie ja niedawno swoja DT 80/50 w bardzo dobrym stanie i w lepszej wersji niz te zwykłe sprzedałem jeszcze drożej i kupujący ma przynajmniej pewnośc, że to będzie chodzić jak trzeba, a nie stac u mechanika. :biggrin: :crossy: Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart90dt125 Olbrzymie dzięki za ten myk z WSkową linką :D juz załozona i chodzi jak ta lala :D poza tym zmieniłem sobie klamkę więc w koncu mam dwie takie same ;)

 

Dzięki za pozdrowienia pawel125r ;)

 

A co do motorka dla Anushki to zależy w jakim stanie są te dwa motorniki za 4100 i za 3800 bo jak w dobrym i porejestrowane jak trzeba to 3800 można wziąć... w sumie jak chcesz tego typu motorek to możesz też rozejrzeć się za MTXem R2 też sa dobre sprzęty ;) i może być taniej :) Tak czy siak powodzenia w poszukiwania i oby szybko na :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przegladnac allegro i wybrac sie do gostynia.. tam jest handlaz. ja od niego kupilem moto i on duzo ich sprowadza.... na motorower do rejstracji...... (woj. wielkopolskie.) niedaleko wrocka nad.. kolo rawicza.... tylko zobacz z kad on ten motor z prowadzil jak z holandi to niebierz bo sie bedziesz bawic jak ja z rejstracja z niemiec niema problemu....... :)

 

Ja tez kupiłem moto z gostynia, może nawet od tego samego handlarza i...

... ładuje w niego kase :banghead: :banghead: :banghead: . Moto było zrobione tak żeby w czasie kupna pochodziło (jak się przejechałem to wszystko było ok), ale po czasie eksploatacji zaczeło sie sypac. Więc uważaj na tych z Gostynia, najlepiej z mechanikiem pojedż.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że jak wczoraj dolałem świeżego oleju (było już mało) ORLEN PÓŁ SYNTETYCZNY do MOBILA PÓŁ SYNTETYKA którego było już mało w dozowniku, to dziś jakoś strasznie dziwnie moto odpalił mi chyba za 20 razem? I dosyć kopci po odpaleniu jak sie jeszcze rozgrzewa...

Czy to normalne początkowe skutki wymieszania dwóch oleji?? Czy może myślicie, że to przez co innego musiałem dziś tak dużo razy kopać i tak kopci na początku jak sie jeszcze rozgrzewa? :-)

pozdrawiam

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powinno sie miesya 2 rnzch olei, mi kiedzđ moto od tego kopcio strasynie ale cyemu le pali, grya napewno sie od tego nie powinno chzba ye reaguj od tego, ale nei jestem chemikiem, jak bedyie to problem to ocyzđ ybiornik i wlej jednego, ale powinno minc to y czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powinno sie miesya 2 rnzch olei, mi kiedzđ moto od tego kopcio strasynie ale cyemu le pali, grya napewno sie od tego nie powinno chzba ye reaguj od tego, ale nei jestem chemikiem, jak bedyie to problem to ocyzđ ybiornik i wlej jednego, ale powinno minc to y czasem

 

 

Przepraszam ale nic nie rozumne :-(, znaczy sie nie wiem o co chodzi, bo trudno to odczytać, za dużo błędów - mógłbyś jeszcze raz troszke poprawniej?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...