Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ma ktoś może cewkę zapłonowa do yamahay dt 50 chłodzona powietrzem na sprzedasz proszę o kontakt!!

:icon_mrgreen:

ale które cewke zapłonową? wysokiego czy niskiego napiecia jak padła Ci ta wyskoiego napiecia (ta przy ramie) to mozesz podpasować od innego mota iskra też powinna być,moja 80 MX kiedyś chodziła na cewce od ogara w było ok. :buttrock: Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś mi pomoże....

 

Moja DT 50 1993r jest bardzo słaba, ma 5 biegów przyspiesza dużo wolniej niż inna DT 50 i ma mniejszy V-max(48-50km/h). Co zrobić aby miała lepsze przyspieszenie oraz żeby miała lepszy V-max(wiem o zębatkach, ale one dają efekt tylko w jedną stronę).

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś mi pomoże....

 

Moja DT 50 1993r jest bardzo słaba, ma 5 biegów przyspiesza dużo wolniej niż inna DT 50 i ma mniejszy V-max(48-50km/h). Co zrobić aby miała lepsze przyspieszenie oraz żeby miała lepszy V-max(wiem o zębatkach, ale one dają efekt tylko w jedną stronę).

Ja bym proponował założyć silnik od DT80MX i zawsze to coś powinno troche mocy dać,80km/h to bedzei spokojnie szedł i moc bedzie wieksza :crossy: pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował założyć silnik od DT80MX i zawsze to coś powinno troche mocy dać,80km/h to bedzei spokojnie szedł i moc bedzie wieksza :icon_razz: pozdr

A co zrobić poza wymianą silnika??

Kumpel ma DT 50 1988r , leci mu 65-70km\h i przyspiesza dużo lepiej od mojej...

Co zrobić?> Pomóżcie!! :crossy:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale które cewke zapłonową? wysokiego czy niskiego napiecia jak padła Ci ta wyskoiego napiecia (ta przy ramie) to mozesz podpasować od innego mota iskra też powinna być,moja 80 MX kiedyś chodziła na cewce od ogara w było ok. :D Pozdr

 

Ta niskeigo napiecia w silniku mi jest potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie te pytanie już było ale zadam je jeszcze raz. Jaki rozmiar opon (przód, tył) uniwersalnej najlepiej wsadzić do mojej DT80 z 1995r? A jakie sie mieszczą najszersze z przodu i z tyłu?

 

Mi weszła opona kostka do tyłu 140 a uniwersalna to hyba 100,na przód uniwersalna to 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dt 80 lc2 największa opona na tył to 120 i trzeba zdjąć osłone na łańcuch ale nie ma sensu takiej zakładaćbo moto traci troche siły!!

e u mnie bez osłony na łańcuch wchodziła 130 ale musiałęm jeszcze do oporu cofnąc całe koło aby karby nie łapały o wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś mi pomoże....

 

Moja DT 50 1993r jest bardzo słaba, ma 5 biegów przyspiesza dużo wolniej niż inna DT 50 i ma mniejszy V-max(48-50km/h). Co zrobić aby miała lepsze przyspieszenie oraz żeby miała lepszy V-max(wiem o zębatkach, ale one dają efekt tylko w jedną stronę).

ej mam to samo w dodatku na cylindrze 65ccm czasem sie rozbuja do 65 jak już chyci buta ;/ ale niewiem czemu takie słabe osiagi ;/ i coś w silniku grzechocze ;/

 

powiedzieć kup silnik od MX jest łatwo zrobić trudniej ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoją DT 80 po 1. nie ma ładowania ;/ po 2. wogle sie na oboroty nie chce wkrecac jak kupiłem nową swiece naładowalem akumulator to pochodziła dobrze z 5 min i znów zanczeła zamulac . Świeca zalana tak jak by samym olejem :| z tłumika leci jakas ciecz ktora jest czarna jak smoła. I tera te objawy to wina ze nei ma ładowania i moze jest jakis nie taki prąd na świecy za mała iskra czy cos :| czy cos nie tak z dozownikiem oleju :| PROSZE O POMOC POZDDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoją DT 80 po 1. nie ma ładowania ;/ po 2. wogle sie na oboroty nie chce wkrecac jak kupiłem nową swiece naładowalem akumulator to pochodziła dobrze z 5 min i znów zanczeła zamulac . Świeca zalana tak jak by samym olejem :| z tłumika leci jakas ciecz ktora jest czarna jak smoła. I tera te objawy to wina ze nei ma ładowania i moze jest jakis nie taki prąd na świecy za mała iskra czy cos :| czy cos nie tak z dozownikiem oleju :| PROSZE O POMOC POZDDRAWIAM

Wydaje sie mi ze zalewa ci świece i przez to nie chce chodzić,a jeżdzisz na mieszance czy na oleju dozownika,proponował bym Ci abyś wyregulował gaźnik i wtedy zobaczył,a jak bedzie to samo to moze olej gdzies przedostaje sie ze skrzyni biegów do skrzyni korbowej.Pozdr

 

Witam. Mam problem ze swoją DT 80 po 1. nie ma ładowania ;/ po 2. wogle sie na oboroty nie chce wkrecac jak kupiłem nową swiece naładowalem akumulator to pochodziła dobrze z 5 min i znów zanczeła zamulac . Świeca zalana tak jak by samym olejem :| z tłumika leci jakas ciecz ktora jest czarna jak smoła. I tera te objawy to wina ze nei ma ładowania i moze jest jakis nie taki prąd na świecy za mała iskra czy cos :| czy cos nie tak z dozownikiem oleju :| PROSZE O POMOC POZDDRAWIAM

Wydaje sie mi ze zalewa ci świece i przez to nie chce chodzić,a jeżdzisz na mieszance czy na oleju dozownika,proponował bym Ci abyś wyregulował gaźnik i wtedy zobaczył,a jak bedzie to samo to moze olej gdzies przedostaje sie ze skrzyni biegów do skrzyni korbowej.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

1.Czy moglibyście powiedzieć na co zwracac szczególną uwage przy kupowaniu yamahy dt 80 lc2??

2. W jakim stosunku do benzyny powinno lac sie olej przy docieraniu jej i jakie firmy prodykuja najlepsze oleje do 2T??

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś złożyłem swojego sprzęta no i jak zwykle coś się zwaliło ... Znowu zaczęła ślizgać mi się kopka ... Ma ktoś do sprzedania tą zębatke, co siedzi na wałku kopnika? Tzn. chodzi mi o wąską zębatke, bo raz kupiłem szerszą, dałem do stoczenia, chwile pochodziło i znowu lipa ... Jak się nie mylę ta wąska chodzi na tulejce ... Ma ktoś takową?

Edytowane przez sir_tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...