Skocz do zawartości

Uniwersalna 95 Jakie paliwo tankujecie ?


bols2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do dwusuwa mozesz lac i olowiowa i bez. Ja swojego ruska dalem przerobic na bezolowiowa, gniazda i zawory, bo jak policzylem na dluzsza mete, nie oplaca sie dolewanie dostepnych preparatow do bezolowiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego MW "importuję" kontrabandą z Białorusi benzynę 76 oktanów z całą kupą czteroetylku ołowiu, za całe 1.5 PLN/l, mając w dupie ekologię i nasze złodziejskie akcyzy. Nie ma lepszego paliwa do tych sprzetów, silnik chodzi bardzo "miękko" i spokojnie. Jest naprawdę duża różnica w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, gdybym mial mozliwosc to placilbym 2 lub 2,5 zl za czyste :lol: ruskie paliwo do MW- iaka. Niestety w moim przypadku to nie ta granica :banghead: ... i trzeba wprowadzac inne rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER
Do dwusuwa mozesz lac i olowiowa i bez.
Ołowiówki nie ma od paru lat. U95 byłą bezołowiowa benzyna. Miala tylko dodatki - zwiazkipotasu - w zastepstwie ołowiu. Teraz te "dodatki" trzeba kupowac osobno i samemu dolewac. Dwusów oczywiscie nie wymaga tego bo ma smarowanie olejem wymieszanym z benzyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz BULLSON, tu jest forum ornitologiczne, cz motocyklowe ?

Sam sie juz czasami w tym gubie. Bo nie wiem czy rozmawiamy o sowach czy silnikach 2 suwowych?

 

Jednak bezołowiowa 95 jest bardziej "suchym" paliwem od U95, znikającego powoli ze stacji . W takiej sytuacji, balansując oczywiście na granicy prawdy i niedorzeczności, można przyjąć że większe znaczenie będzie miała jakość oleju mieszanego z paliwem w 2 taktach, które do tej pory jeździły na U95. TAk mi sie widzi do przesady.

A sam ze swojego doświadczenia powiem, że miałem kiedyś w rodzinie forda sierre 2.0 napedzanego na benzyne ołowiową 98 (tak było?), i zmiana na U95 nie wyszła mu na dobre. DZwonienie zaworów i zamozapłony. Ogólnie chodził gorzej.

 

CZeść WAM

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje 3 grosze do tematu: kumpel zacza jezdzic na bezołowióce Ogarem 200 i po jakims czasie padł mu silnik. Ale czy to było od beznyny? On twierdzi ze tak.
I może to była prawda jeżeli tankował na podrzędnej stacji benzyne z wodą :banghead: Ja już długo do dwusuwów tankuje bezołowiową i nie narzekam. Od smarowania w 2suwie jest olej a nie ołów czy te związki potasu !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam leje 98 PB(przekreślone :lol: ) inaczej maszyna chodzi i sie zbiera - wole zapłacić więcej i nie mieć żadnych niespodzianek, a pozatym raz nie było mojej wiec wlałem 95 - je..ało z baku strasznie :evil:

 

 

pozdro. SWIR :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER
jaraz nie było mojej wiec wlałem 95 - je..ało z baku strasznie  :banghead:  

A jak ukrainska waha smierdzi. Miałem z pół zbiornika jak wróciłem z Ukrainy - w całym garazu było czuc :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwusuwa mozesz lac i olowiowa i bez.
Ołowiówki nie ma od paru lat. U95 byłą bezołowiowa benzyna. Miala tylko dodatki - zwiazkipotasu - w zastepstwie ołowiu. Teraz te "dodatki" trzeba kupowac osobno i samemu dolewac. Dwusów oczywiscie nie wymaga tego bo ma smarowanie olejem wymieszanym z benzyna.

 

Big po prostu stwierdził fakt, że do dwusuwa można lać zarówno jedną jak i drugą benzynę. Na ścianie wschodniej jest całe mnóstwo benzyny ołowiowej, własnie z przemytu. Ważne tylko by pilnować odpowiedniej liczby oktanowej. Zbyt mała jej liczba powoduje spalanie stukowe i charakterystyczny metaliczny dźwięk zwany przez laików "dzwonieniem zaworków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...