Skocz do zawartości

Nazwy motocykli?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam proste i chyba banalne pytanie ale sam nie potrafie sobie na nie odpowiedzieć :roll: . Mianowicie co oznaczają, jeśli coś oznaczają wszystkie literki przy nazwach motocykli? np. GSX, CBR, ZX6R, GSX-R, R1 itp.... Cyferki jaże ale liter raczej nie. I nie pisać mi, że CBR to Całkowity Brak Rozumu albo coś podobnego :)

 

Pozdro :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP ZX6R to ZX (model ustalany odgórnie) 6 (to pojemność w tym przypadku 600) i R (to oznaczenie sport/racing/replica po prostu motocykl sportowy).... literka F oznacza sportowo turystyczny (GSX-F)... itd... ale z regóły wygląda to tak jak w przypadku ZX6R...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma w jakiś sposób koduje swoje motocykle i tak jak igł mówi po oznaczeniach każdy z gerubsza zorientowany wie o co chodzi.

Bo np. yamaha nigdy nie oznaczy symbolami YZ... choppera czy skutera bo ten skrót rezerwuje dla masszyn sprotowych i np. YZF to każdy zorientowany wie że to przecinak ale ale samo YZ oznacza crossówke.

CBR to od zawsze seria maszyn sportowych tak samo jak GSX(w suzuki oznacza szybkie motocykle) a ZX(w kawasaki) a jeśli jest tam jeszcz R to już stricte sportowa maszynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę odać tylko kilka przyładów-jak ja to rozszyfrowuje

 

na przykłądzie suzuki:

gt-2T

gn-4T,jednocylindrowy

gs-4T,wielocylindrowy(2-),dwa wałki w głowicy,2zawory/cyl

gsx-4T,wielocylindrowy,dwa wałki,4zawory/cyl

gsx-f-jw. turystyczno sportowy

gsx-r-jw. sportowy

 

troszkę z hondy

cb -4T,wielocylindrowy

cbx -jw. turyst.sport (czasem z wałkiem kardana)

cbr -sportowy

cbr-rr -bardzo sportowy :lol:

v -silnik w układzie v

vt -v-ka,2cyl

vtr -v-ka,2cyl,sportowy

vf -v-ka,4cyl

vfr -v-ka,4cyl,turyst-sport

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...