Skocz do zawartości

jak obejść Immobilizer w Hondzie Hornet


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zamontowałem wczoraj alarm w mojej Hondzie Hornet z możliwością odpalania z pilota i nie moge obejść immobilizera. Zna ktoś sposób jak to zrobić?może jakiś układzik który w momencie odpalania z pilota wysyłał by taki sygnał do komputera jaki to robi immobilizer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK ma chyba wyostrzony węch. Niestety nie można obejść HISS ponieważ on współpracuje z modułem zapłonu ECM.

Kolo pyta czy w serwisie HONDY można coś takiego wykonać ?

To ja odpowiem - w naszym serwisie HONDY napewno nie wykonamy takiego zlecenia. NO COMMENTS

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @Ryży Koń

 

chciałem usunąć immo żeby motor dał się odpailić z pilota bez kluczyka w stacyjce

 

do @Piotr Dudek

 

dzięki za odpowiedz.Zakładam że skoro pracjuesz w serwisie Hondy to pewnie wiesz jak to obejść ale pewnie nie podzielisz się tą wiedzą bo

wszystcy tu zaraz myslą że mam jakieś złe zamiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi tu o tajemnice HONDY tylko o współpracę pomiędzy HISS a modułem zapłonu. Temat do ewentualnego rozgryzienia przez fachowca od techniki cyfrowej a nie mechanika silnikowego.

System tej komunikacji został tak zaprojektowany aby nie dałosię go obejść.

Podobno polak potrafi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi tu o tajemnice HONDY tylko o współpracę pomiędzy HISS a modułem zapłonu. Temat do ewentualnego rozgryzienia przez fachowca od techniki cyfrowej a nie mechanika silnikowego.

System tej komunikacji został tak zaprojektowany aby nie dałosię go obejść.

Podobno polak potrafi.

IMHO chodzi o jedno i drugie:

- protokol miedzy HISS a ECMem jest tajny (z kryptowana transmisja oczywiscie) i nie da sie go ot tak zgadnac (prawdopodobnie 32bitowy Rolling Code + 32bit Key ID + weryfikacja CRC); nawet jesli ktos "podslucha" transmisje to i tak to na nic;

czyli nie da sie obejsc, bo nie odpali, chyba ze wezniesz sobie tzw "virgin" ECM (czyli kontroler silnika nie zaprogramowany do konkretnego kluczyka"

Ale wszystko sie da obejsc :) laptop + mapa eepromu (kluczyka i ECM) + protokol + troche (dosc duzo) roboty i moze odpali :D

 

Pozdr

 

ps. zeby bylo jasne: nie bawie sie w obejscia tylko akurat robie soft do IMO - taka praca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche inny problem, chce zamontowac sobie do fajera (ma HISSa) alarm ale jak wiemy on odcina tez zaplon (to samo lub podobnie co hiss :D ) i mam w zwiazku z tym pytanie. Nie bedzie sie to gryzlo razem? Wyjdzie na to ze ani jeden ani drugi nie beda dzialac :) W sumie zalezy mi na czujniku polozenia i syrena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten patent z czystym modułem sterującym to sposób w jaki kradnie się samochody.
dokladnie - tak to sie robi' date=' bo inaczej sie nie da (w sensownym czasie). Jednak i od tego mozna sie juz zabezpieczyc (software'owo)
No to teraz wiemy do kogo się zwracać z pytaniami dotyczącymi elektroniki.
hehe :)

niestety - jesli beda to pytania dotyczace jak obejsc immo, to sorry - nie podpowiem. Po za tym kazdy model moze dzialac troche inaczej i najpierw trzeba by sie dorwac do jakis papierow zanim cokolwiek mozna by bylo myslec dalej.

 

Nawet podsluchanie jednej ramki transmisji i puszczanie jej "w kolko" nic nie da - nie odpali.

I dobrze! :D

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowych motocykli Honda kupionych na raty na życzenie ubezpieczalni zakładamy FOXa podłączając tylko syrenę i przechyłowy bez blokady zapłonu.

Jakakolwiek ingerencja w orginalną wiązkę instalacji powoduje utratę gwarancji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli immobilizer w kluczyku to zwykła zbliżeniówka - to (hehehe) przyklej kluczyk do stacyjki i odpalanie zdalne będzie działało :lol: A tak w ogóle to po kiego grzyba Ci to? - bajer na dziewczyny czy jak...

Pozdrawiam i życzę powodzenia w pracach inżynieryjno-konstrukcyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...