Skocz do zawartości

Fotki mojej CEBRY+rozbiórka moto


Rekomendowane odpowiedzi

Rolf moja wygląda na fotkach na zadbaną ale gdy ją kupiłem też musiałem sporo pracy w nią włożyc i serca(no i pare złotych niestety też). Na szcząście miała zdrowy silnik i była prosta a reszte powoli sam doprowadziłem do takigo stanu jak na zdjęciach.

A szkoda bardzo bo człowiek sie niesamowicie przywiązuje... już przy sprzedaży mi było jej bardzo żal bo świetnie sie spisywała i polubiłem ją ale teraz to juz tym bardziej!:cry:

 

Ale dobrze przynajmniej że koleś cały- pamietam jak mu mówiłem żeby na siebie uważał bo ten sprzecik potrafi ponieść(koleś z etki sie przesiadł) ale jak widać jexdził i jeździł ale do czasu...:cry:

 

Ja jak myślałem nad wzorem lakierowania wertowałem fotki na bikepics i próbowałem coś podpatrzeć ale nic mi nie przypasowało jakoś(jednyne co było pewne to że chciałem coś z żółtym i czarnym). Jedyny wzór jaki tam mi sie podobał to było to skrzydło hondy czarne przez cały motor idą ce ale stwierdziłem że zostane przy prostszym ale i jednocześnie nietypowym wzorze i wyszło bardzo ładnie.

Na fotkach nie widać ale zarówno żółty jak i czarny to nie zwykłe lakiery tylko z dodatkiem perły(żóltej w żółtym i wielobarwnej w czarnym) a do tego wszystkie naklejki były zrobione z odblaskowej folii.

W słońcu wyglądała poprostu rewelacyjnie...8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolf a można wiedzieć ile za nią dałeś?

 

 

Więc zapłaciłem za moto osiem tysięcy w tym kask Premier Kevlar i rękawice z karbonowymi wstawkami. Wczoraj załozyłem zegary, amortyzator i tylną lampę. Powoli nabiera kształtu motocykla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo lakierowanie(tzn. robocizna z materiałami) jakieś 1500zł. Kwestia gdzie u kogo(no i w jakim mieście).

Ja podejrzewam że mój lakiernik zrobiłby mi to po starej znajomości może za troche mnie ale nie sądze że niżej jak 1000zł ale bankowo większość warsztatów krzyknie 2-2,5tyś. zł akto wie może i więcej gdy bedą musieli wystawic fakturke.

 

Ale tak czy siak ta F3 z linka jest ślicznie zrobiona, chromowane koła(w stanach to jakies 600$ o ile felgi sa w idealnym stanie bo jeśli koszt znacznie wzrasta), do tego polerka(niby to tylko troche drobiazgów ale śmiało kolejne 600-1000$).

Tak czy siak chyba jednak warto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo lakierowanie(tzn. robocizna z materiałami) jakieś 1500zł. Kwestia gdzie u kogo(no i w jakim mieście).

Ja podejrzewam że mój lakiernik zrobiłby mi to po starej znajomości może za troche mnie ale nie sądze że niżej jak 1000zł ale bankowo większość warsztatów krzyknie 2-2' date='5tyś. zł akto wie może i więcej gdy bedą musieli wystawic fakturke.quote']

 

Odpowiadam Kolegom zbiorczo.

 

Polakierowanie moto, tj. lagi, wahacz, półki, nakładka na wahacz, dekielek lewy, koła i plastiki kosztują 700 zł. Oczywiście dochodzi koszt naklejek - 50 zł.

Honda zostanie polakierowana podkładem do plastików, i prawdopodobnie czerwień meksykańka, czerń, biel - nakładka na wahacz i odcięcie dolne w stalowym metaliku - jak na RR -ce. Tak sobie to wymysliłem. Przysyłajcie tak czy tak swoje typy bo ja juz znam te motorki na bikepict na pamięć.

Ceny za lakierowanie z klejeniem plastików to około 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolf spoko cena... Ja za zrobienie swojej CBRy(też z małym klejeniem plastików, całym przygotowaniem, lakierowaniem wszystkich plastików łacznie z kołami i lusterkami, naklejkami i materiałami) za[płaciłem jakieś 1000zł(z małym ogonkiem ale sporo kosztowały naklejki i lakier).

A ta cena o której mówiłem dotyczyła tej pomarańczowej CBRy z linka- zwróćcie uwage że ona nie jest tylko jednobarwna pomarańczowa, ma bardzo delikatne przycieniowane skrzydło hondy na całym boku więc było z tym sporo dodatkowej zabawy plus ten lakier też nie jest tani bo to jest z tych tzw.bardzo transparentnych i idzie go sporo więcej bo słabo kryje i trzeba prysnąć kilka ładych warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szczerze powiem ze jak ktos w Polsce pomaluje motocykl to poznac go mozna z kilometra ze byl robiony.Wolalbym jezdzic nawet mniej wyszukanym kolorystycznie,ale oryginalnie malowanym motocyklem.Te wszystkie naklejki ktore sa zakladane na motocykle podczas malowania to zajezdzaja mlodocianym uzytkownikiem komputera Atari(szacunek dla sprzeta).Ja widzac taki motocykl zaraz kojarze taka maszyne z bardzo burzliwa przeszloscia i naprawami w stodole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajc maloj eszcze widziales... ja nie mialem kasy na bog wie jakie malowanie(dlatego zrobilmem to dosyc skromnie) ale gdybym mial jeszcze pare stow extra nie bylo by ani jedenj naklejki tylko wszystkie napisy bylyby lakierowane(zreszta nawet naklejki teraz z reguly chlopaki cieniuja aerografem a ilosc warstw bezbarwnego nie pozwala wyczuc palcem ze to naklejki) a zaufaj mi... moi znajomi lakiernicy ktorzy robia tylko motory robia je tak dokladnie i z taka jakoscia ze zaden producent nie wypuscil tak ladnie i dokladnie pomalowanego plastika.

Gdybys zobaczyl na zywo lakierania wielu maszyn w Bialymstoku od razu widzialbys ze to nie fabryczne malowanie bo to wlasnie fabryczne zalatuje tandetnymi naklejkami czesto na na lakierze a jakosc samych powlok lakierniczych wola o pomste do nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajc maloj eszcze widziales... ja nie mialem kasy na bog wie jakie malowanie(dlatego zrobilmem to dosyc skromnie) ale gdybym mial jeszcze pare stow extra nie bylo by ani jedenj naklejki tylko wszystkie napisy bylyby lakierowane(zreszta nawet naklejki teraz z reguly chlopaki cieniuja aerografem a ilosc warstw bezbarwnego nie pozwala wyczuc palcem ze to naklejki) a zaufaj mi... moi znajomi lakiernicy ktorzy robia tylko motory robia je tak dokladnie i z taka jakoscia ze zaden producent nie wypuscil tak ladnie i dokladnie pomalowanego plastika.

Gdybys zobaczyl na zywo lakierania wielu maszyn w Bialymstoku od razu widzialbys ze to nie fabryczne malowanie bo to wlasnie fabryczne zalatuje tandetnymi naklejkami czesto na na lakierze a jakosc samych powlok lakierniczych wola o pomste do nieba...

 

moglbys dac jakies namiary? czy pomoga wymyslic wzor? ew. jakbym im powiedzial "jak to mialo by wygladac" to czy by to zrobili? jak z cenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...