Skocz do zawartości

Zakup simsona ,na co uwazac ?


Sputnick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bede teraz kupowal moto i mam zamiar kupic od kumpla simsona sr50. Na co zwracac uwage ,co i jak sprawdzic ? Nigdy przedtem nieprowadzilem simsona (jechalem z tylu wlasnie na tym simsonie 30 km i wrazenia byly dobre ,szybko i wygodnie). Motorek nie byl chyba od wrzesnia odpalany ,stoi caly czas w garazu. Pomozcie :] Nie chce kupic strucla.

 

Sputnick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pierwsze co tp patrz czy rama nie jest krzywa .. ! wyheżdżasz na równiutki asfalt i przy pewenj prędkosci puszczasz kierownice ,, jak będzie jechał prosto to dobrze .. jak będzie sam skręcał to źle ... tylko nie przechylaj się . :banghead:

2 .numery na ramie i na silniku

3. luzy we wszystkich możliwych miejscach ... czyli koła , prrzód , wahacz itd.

4 . silnik jak pracuje itd czy nie stuka nie dzwoni i takie tam

5 a potem wizualka ....

 

pamiętaj sprawdzaj wszycho co ci się podejżane wyda ..... a za ile kupujesz ??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena narazie 1850 ,niby same niemieckie czesci i kopyto ma nieziemskie. Ale niepokoi mnie jedna rzecz ,raz siemak sie skaszanil: szarpal ,gasl ,przerywal (im cieplejszy tym bardziej) i jak sie kolesia spytalem co to bylo to powiedzial ze kondenstator byl zepsuty. Prawda to ?

 

Sputnick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.php?pic_id=29

 

Jest tutaj :]

 

Kupilem za 890zl. Nie dzialaja kierunki ,wytarty cylinder i wybita glowka korobowodu (pewnie stukowe) reszta to duperele. Przyjechalem na nim z Katowic do Gliwic 30 grudnia (ponad 30km) :] Teraz robie z Nikusssem remont :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

niby dosc duzo

ale w silniku chodzi ladnie skrzynia cala, wal i cylinder w zasadzie w kazdym romecie jest na dzien dobry do zmiany :D wizualnie wyglada ladnie, mechanicznie ma dobre opony, pare walkow w elektryce (ech bedzie zabawa na wieczorki ze schematem): w silniku zrobi sie szlif spasuje kanaly w zabrzu koles zrobi wal i bedzie spokoj... ja uwazam ze silnik w romecie dobrze przejrzec zaraz po kupieniu - wtedy wiadomo na czym sie stoi :) ja aktualnie wkladam do motorynki silnik 019 z 50-T1 troche podrasowany i zaraz po kupieniu caly zostal rozebrany do ostatniej srubki, wymiana wszystkich lozysk uszczelnien, wyrownanie karterow, porzadne flaki do skrzyni, nowe sprzeglo, popasuje kanaly, zloze na nowe uszczelki, chce zalozyc wiekszy gaznik (simson :]) dobry wydech oczywiscie i poszerzenie kanalu dolotowego :D do tego zaplon elektronik - da sie dokupic do niego te male cewki? bo mi jednej brakuje ;( i modulu tez ;)(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nawet ładny tylko cos ten przedni błotnik mi sie nie podoba no i ....cena czasem troszke nie za duza jak na moto do remontu :?: Ja swoja yamahe kupiłem za 650 i w lepszym stanie niz twoja (z tego co piszesz) ale gratuluje i życze miłego użytkowania :!:

 

A ma papiery ta twoja jamacha?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...