Skocz do zawartości

Jaka jest najlepsza pora na kupno motocykla?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie... Słyszałem, że zimą ceny używanych są zazwyczaj niższe, a na wiosnę gwałtownie rosną. Czy to prawda? Czy warto kupić motocykl np. w styczniu-lutym i poczekać z jazdą do wiosny? Razem z ojcem zamierzamy kupić GS500 i zastanawiamy się kiedy najlepiej to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najlepiej w grudniu albo w styczniu.Najwiecej idzie stargowac bo jest duza podaz a maly popyt.Na wiosne gwaltownie ceny nie rosna ale jest duzy popyt i juz za bardzo nic nie stargujesz i wybor w uzywanych sprzetach jest mniejszy.

Jak masz mozliwosc to kupuj teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwość (czyt. pieniądze) będę miał po 1 stycznia :D mogę spokojnie przechować moto do sezonu także chyba się zacznę na serio rozglądać... tylko, że jak już będzie stał w garażu to ja nie wytrzymam do wiosny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę robi się szał, bo każdy chce czymś śmigać- ceny idą w górę. A i wybór nie zaszwe jest dobry, bo co lepsze sprzety zostały opchnięte właśnie zimą - też daje to do myślenia, bo oznacza, że jak sprzęt nie został kupiony wcześniej, to często jest to rupieć. Problemem jest jazda próbna, czasami ciężka do wykonania ze względu na śnieg, lód itp, a dla mnie jest to chyba najważniejszy element sprawdzenia motocykla, jak inne czynniki (plastiki, itp) nie dają pewności co do przeszłości maszyny. Moje poprzednie moto, czyli GS500 kupiłem właśnie dzięki testowi na drodze, pomimo wgnieceń na baku itp. A w tym roku oglądałem slicznego GS`a dla kogoś, nie było sie o co przyczepić wizualnie, a właśnie krótka rundka na ulicy dała pewność, że sprzet był po przejściach. Jak sprzedawca nie chce dać się przejechać (tylko wtedy obowiązuje zasada - rozbijesz = kupujesz, musisz o tym pamiętać) to daj se siana.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jak wyjda pierwsze przebisniegi to wtedy kupuj , a jak nie to jak przyleci bocian

Ty to chyba niezle kasiaty jestes i motocykle nowe w salonie kupujesz.

Tyle ze Dzb chce kupic uzywke a w tym wypadku Twoja rada jest delikatnie mowiac glupia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjda pierwsze przebisniegi to wtedy kupuj , a jak nie to jak przyleci bocian

Ty to chyba niezle kasiaty jestes i motocykle nowe w salonie kupujesz.

Tyle ze Dzb chce kupic uzywke a w tym wypadku Twoja rada jest delikatnie mowiac glupia :)

 

Chyba nie zrozumiałeś Timaca !? Ja rozumię jego wypowiedż że nie kupuje się na wiosnę tylko pod koniec zimy.

 

Wg. mnie najlepisze okazje zdarzają sie na jesieni pod koniec sezonu, ale ...prawdziwych okazjii nie ma nzabyt wiele i zazwyczaj załapują się na nie przyjacielel i znajomi, ludzie znający sprzęt. Dla zwykłych śmiertelników najlepszym okresem jest styczeń, luty. Ludzie zazwyczaj chcą sprzedać i kupić nowy sprzęt przed sezonem, gdzieś tam już czeka wymarzona maszynka a tu nie ma kasy. Wtedy sprzedający jest bardziej skłonny do ustępstw zwłaszcza jak już ogłaszał się kilka razy bezowocnie.

 

Powodzenia w zakupach.

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Chyba nie zrozumiałeś Timaca !? Ja rozumię jego wypowiedż że nie kupuje się na wiosnę tylko pod koniec zimy.

A pod koniec zimy przychodzi wiosna i zaczyna sie szal na kupowanie motocykli,zwlaszcza jak jeszcze pogoda dopisuje.Wiec nie mow ze nie zrozumialem Timaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja honde kupilem w pierwszych dniach stycznia, i najgorsze jest z jazda probna bo nie bardzo idzie sie przejechac. Ja przejechalem sie na pierwszych 3 biegach ( z 6 ) ale na szczescie dla mnie sprzet okazal sie ok. Mimo to zadnego innego sprzetu juz nie kupie bez jazdy bo strach pomyslec bo by bylo gdybym nie mial tyle szczescia

Ale cena byla niezla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...