Skocz do zawartości

Kawasaki ER-5 ( ER5 , Er 5 )


Rekomendowane odpowiedzi

choć temat widzę zapomniany trochę, ale mam pytanie odnośnie spalania tego motora, jakie jest realne zużycie paliwa w jeździe po samym mieście, czy zejście do poziomu 5 l/100km jest awykonalne? Jeżeli tak, to jakim motocyklem by się to udało ( najlepiej do 7 tys.) ?

Z tego co czytałem to np bardzo zaciekawiła mnie Yamaha YBR 250, ale jest to prawie nowy model i jest on za drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć temat widzę zapomniany trochę, ale mam pytanie odnośnie spalania tego motora, jakie jest realne zużycie paliwa w jeździe po samym mieście, czy zejście do poziomu 5 l/100km jest awykonalne? Jeżeli tak, to jakim motocyklem by się to udało ( najlepiej do 7 tys.) ?

Z tego co czytałem to np bardzo zaciekawiła mnie Yamaha YBR 250, ale jest to prawie nowy model i jest on za drogi...

Nigdy nie sprawdzałem ile paliła moja kawa w mieście ale w trasie było to około 4/100. Pewnie więc spalanie poniżej 5 w mieście jest jak najbardziej realne

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

siemka

ja nawinolem swoja ereczka około tysiąca km w tym sezonie. Generalnie służy mi jako pojazd do pracy,wiec przeciskam sie w warszawskich korkach :)

Jak dla początkującego i na miasto moto rewelacyjne Zwinna,zgrabna.w mieście i korkach bierze ok 6l.Uważam że dokonałem dobrego wyboru :) Mam zamiar polatać ze 2 sezony minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

choć temat widzę zapomniany trochę, ale mam pytanie odnośnie spalania tego motora, jakie jest realne zużycie paliwa w jeździe po samym mieście, czy zejście do poziomu 5 l/100km jest awykonalne? Jeżeli tak, to jakim motocyklem by się to udało ( najlepiej do 7 tys.) ?

Z tego co czytałem to np bardzo zaciekawiła mnie Yamaha YBR 250, ale jest to prawie nowy model i jest on za drogi...

 

Temat rzeczywiście zapomniany więc mimo, że post z kwietnia to odpowiem ponieważ jestem nowy i chcę się udzielić ;)

Dokonuję co każde tankowanie pomiarów androidową aplikacją Fuel Log. Z moich dzienników tankowania wynika, że od czerwca 2011 (7000km przejechano) odpowiednio:

średnie spalanie 4.81L/100km

maksymalne spalanie: 5.54L/100km

minimalne spalanie: 3.86L/100km

 

Z tych 7000km około 3000 było przejechane w dłuższej trasie - rekord padł na drodze z Łodzi do Wrocławia w kierunku Karpacza :)

W praktyce, bardzo zależy to od jakości paliwa i sposobu jazdy. W trybie ekonomicznym - czyli zmiana biegu przy 5.5krpm, temperatura powietrza 15'+ spalanie nie przekracza 5.

 

A jak wyglądają osiągi takiej kawy?

 

Osiąga prędkość 120km/h wystarczająco szybko, żeby niedoświadczony użytkownik się uśmiechał. Powyżej 120km/h jazda na dystansach dłuższych niż 1km przestaje być "prawdziwą" przyjemnością. :)

--

john

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz moge powiedziec z perspektywy 6 tysiecy przejechanych km:

Średnie spalanie : 5,1litra

Minimalne: 4,0l

Max: 6l

 

Na serwis wydalem jakies 400 zl. Synchronizacja gaznikow i zawory.

Olej wymienialem sam.

Motocykl do miasta super. W trase z plecaczkiem i bagazami mniej wygodny ale wlasnie jestem nim w gorach i bawie sie swietnie:)

Na pierwsze moto wymarzony.

Mialem kilka sytuacji w zyciu ze pare koni wiecej i pare kilogramow wiecej bylo by krucho. A tak zyskalem tylko doswiadczenie

Polecam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...