Skocz do zawartości

SAM 126


Mazda82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od dłuzszego czasu meczy mnie moto z silnikiem malucha+ skrzynia,dyfer,rama z M72. czy ktos juz widział takie cuś? silnik trzeba zespolic ze skrzynią, tu maly problem :buttrock: zawias przedni to myslałem z japonca dac. Błotniki cos w stylu Jaskowskich, zastanawiam sie nad kołami 16? a moze inne szerokie na grubum profilu? A i silnik z malca na wolnych obrotach nie trzepie na boki przy dobrze ustawionym zaplonie. Ktos ma takie moto w Pile, ale namiaru nie mam. Jestem ciekaw jaki byłby koszt budowy... :mrgreen: Ale i tak najpierw moja czarnula musi przejsc metamorfoze, pozniej dokonczyc budowe "Gnieciuch GM175". Puszke musze kupic..... :banghead: a sam126 to moze na sezon 2006 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Taki temat już był poruszany. Poszukaj.

 

W sprawach technicznych nie pamiętam, co było problemem. Wspominano tylko, że silnik od maluacha przymocowany do ramy ma tak duże wibracje, że nie da się usiedzieć na takim motorze, a i jego wytrzymałość jest narażona, właśnie ze względu na wibracje. Zobacz jak silnik jest zamocowany w maluchu i jak on tam chodzi (tzn. skacze).

 

Pozdrawiam,

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ten nie podoba mi się z dwóch względów:

Pierwszy jak już pisał kolega Koza to wibracje od silnika – chopper musi mieć „dobre” wibracje, ale bez przesady.

Moim zdaniem silnik w motocyklu to bardzo ważny element, silnik musi się po prostu dobrze prezentować a serce „Malca”? Ładne nie jest (delikatnie mówiąc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholere skadas ruska z silnikiem od "Malucha"? Nie lepiej czas i pieniadze poświęcone na przeróbki wykorzystac do zrobienia remontu i poprawek w oryginalnym ruskim silniku? Efekt bedzie na 100% lepszy. "Ruskie" silniki są ładne i dosyć dynamiczne ("dolniaki" mniej wiecej tyle mocy co "kaszlak" a górnozaworowe ponad 30 KM). Poza tym odpada całe kombinowanie z połączeniem skrzyni z silnikiem itp. Zresztą jak ktos zauważył silnik malucha jest brzydki jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z malca - bo taki mam nowke poskladany ( dostalem w prezencie) z dokumentami. Mialem kaszla i silnik trzepie na boki tylko wtedy jak zaplon jest do dupy ustawiony i ma za niskie obroty. Silnik z malca jest tani w naprawie (np. cylindry tłoki pierscienie i swozenie.org to koszt 100zł.) mniej awaryjny niz roski. za 200zł robie prawie generalny remont albo kupuje uzywke. Jest taki moto w Pile silnik osadzony jest na poduszkach z poloneza a co do mocy kaszlowskiego serca to zawsze porawic mozna :mrgreen: Z ruska to tylko dyfer i skrzynia + wahacz, rama chyba inna zreszta zobaczy sie... Z silnika sa zdjete blachy od chlodzenia i termostatu jest gabarytowo maly. Silnik z zapka jest wielki i bardzo awaryjny, klopot robi aparat zaplonowy bo jest wysoko z bakiem trzeba kombinowac. JA NIE MOWIE ZE DOJDZIE DO STWORZENIA TEGO WYNALAZKU :mrgreen: ale...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czesc

posiadam mase zdjęć moto z silnikami o d malca

są one ze skrzyniami od rusków od malucha od junaka od awoka i od jawy

 

jets ich chyba ze 20 kolekcjonuje takie motorki bo są nadzwyczaj orginalne z paroma właścicielami gadałem jak się jeżdzi na takich sprzetach

odpowiedzi i wrażenia były były skrajnie różne bo i sprzety były różne

jeden znajomy jeżdzi na takim 8 rok i sobie chwalił

jak ktoś chce to mu wyśle [email protected]

 

pozdrawaim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...