Skocz do zawartości

UWAGA FJR !!!!!


Spart70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich co kupili lub maja zamiar kupic Yamahe FJR 1300, uwazajcie na model 2001 ten co ma kierunkowskazy przednie wystajace. Sa problemy z prowadnica lancucha rozrzadu!!!!!!!!i jest zrobiona z materialu zbyt miekkiego i sie konsumuje bardzo szybko .Yamahha dzieki protesta oficjalnym klubow Pierwszy Australia potem USA i europejskich uzanla problem jako fabryczny i naprawia w czasie gwarancii. Z tegoz pow9odu na rynku pojawila sie masa modeli przecenionych nawet na 30% nie dajcie sie nabrac

Jezeli kogos interesuje temat dokladniej napiszcie na maila mojego .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

W sumie myślałem i nadal myśle o kupnie FJR. Przyznaję się szczerze, że pierwszy raz spotykam się z tamim news'em. Dobrze wiedzieć. Rozumiem, że ten problem został wyeliminowany po produkcji z 2001 roku i modele nowsze od tego nie posiadają tego mankamentu. Wzbogacony o kolejne dośiwdczenie będę może kiedyś dalej analizował zmianę moto.

Pozdrowienia do Italii ;) Będę tam w czerwcu 2005 może 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

to troche mnie zmartwiliście bo nabyłem takowy sprzęcior nieświadom tego problemu :cry: . Jak sie to objawia ??? mój ma przejechane dopiero 12 000 wiec moze jeszcze niedaje to sie we znaki ale pewno zacznie. trudno to wymienic ????????.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model FJR1300 2001 ten z migaczami przednimi wystajacymi. Zazwyczai we wszystkich modelach wychodzil problem okolo 20 000 - 30 000 km .Pojawia sie tykanie w motorze coraz glosniejsze. Do wymiany sa naciagacze do lancucha rozzadu jezeli jest mechnik na poziomie to powijnien zrobic w ciagu jednego dnia a co cen nie mam pojecia jakie sa polskie warunki ile za robocizne i ile kosztuje czesc. Tu wszyscy wymienili na gwarancii. Yamaha uznala to za usterke fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniajac prowadnice masz spokoj na zawsze sa zmieniane na te z modelu 2003. To co ci moge poradzic uwazaj tez na olej wlewany do kardanu musi byc dobrej jakosc poniewaz byly przypadki ze zeby lecialy bardzo szybko poniewaz jest masa koni do przeniesienia na kolo. Ten oryginalny Yamahy kosztuje fortune 40 euro za 500ml przynajmniej w Italii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade, napewno naleje coś porządnego do tego wału ( instrukcja zaleca 9079E-SH001-00 ). A co byś mi polecił nalać do silnika ?? 20W40 czy 10W40 ??? a moze jeszcze coś innego?? no i zawsze lałem do moto mineralki a tutaj niewiem co nalać bo to praktycznie nowe moto.

pozdrawiam

 

p.s. jeszcze jakieś rady???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...