Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Barton hyper 125  rok produkcji 2023 na szóstym biegu podczas wieszanie pod niewielkie wzniesienie traci drastycznie prędkość na prostej ma problem osiągnąć 90 km/h a czasami podczas podjazdu pod to sama  górkę jedzie ponad 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki masz sposob pokonywania wzniesien, jezeli pod to wzniesienie rozpedzasz sie na 4ce do obrotow max momentu, potem to samo na 5 tce, to  po wrzuceniu 6 na szczycie wzniesienia nie bedzie problemu. Jesli chcesz wjezdzac na wzniesienie na 6 tce to nawet moja CB500 drastycznie traci szybkosc jezeli nie rozpedze jej ostro przed podjazdem, co dopiero 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam benyco tekken z 2016 jeszcze na gaźniku i mam podobne objawy. Zauważyłem że w temp otoczenia +25stopni C jedzie normalnie, jest zrywny(jak na swoją moc) ale jeśli temp jest do +20 C chodzi głośniej jakby mieszanka spalała się po otwarciu zaworu wylotowego, ciężko rozpędza ,praktycznie po 5tys obrotów nic już się nie dzieje. Odpala i na wolnych obrotach pięknie chodzi w każdej temp od 11 C do 30 C. Na luzie wkręca się normalnie do 9tys obrotów. Ale sama jazda to już zależy od temp otoczenia. Powymieniałem, poczyściłem już prawie wszystko. Podejrzewam jeszcze słaby przepływ paliwa z baku lub moduł zapłonu. Moduł już do mnie jedzie, kupiłem też lampę stroboskopową żeby sprawdzić czy czasem zapłon nie opóźnia się w niższej temperaturze otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc musiałem poczekać ze sprawdzeniem aż temp na dworze spadnie i motor zacznie mulić. Podłączyłem stroboskop i co się okazało? Zapłon bez względu na obroty cały czas stał na F a prawidłowo powinien się przyśpieszać wraz zw wzrostem obrotów aż do 2 kresek które zaznaczone są na magnecie. Podgrzałem go opalarką i zaczął działać prawidłowo. Niestety na module który zamówiłem niby do 125ki wcale nie odpalał. Więc pozostaje szukanie sprawnego modułu MX1509-DC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...