Skocz do zawartości

Skuter czy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Witam serdecznie szanowne grono. 

Mam na imię Paweł, 48 wiosen, więc jeszcze młody chlopak😉. Pochodzę z okolic Gryfic ,zach-pom. Emeryt służb mundurowych.

Chcę zacząć przygodę z czymś co ma mniej niż 4 opony 😉.na wstęp 3 opony - idealnie.

Posiadam PJ ale tylko kat.B. od 20lat. Aktualnie jeżdżę 125ką ale  chce kupić skuter/motor L5E z trzema kołami typu piaggio itp.

Pytanie które mnie nurtuje to czy pojazd trójkołowy z wbitym w dowód L5e jest motorem wg. przepisów czy jeszcze skuterem? Taki silnik 300 czy 400 ma moc powyżej..... 45km/h.

Drugie pytanie : jak się to ma do sytuacji na drodze ekspresowej? 

Mogę takim motorem/skuterem jezdzic po ekspresówce? 

Proszę o wykładnie konkretną.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nie rozumiem do czego zmierzasz powyższymi pytaniami ale może będzie przydatna taka informacja. 

Mam znajomego, który jeździ Piaggio MP3 z silnikiem 400 cm3, moto posiada pedał nożny hamulca i oczywiście L5E. Kierowca z kategorią B. Jeździ wszędzie tz. po dostępnych drogach a patrole policji podczas kontroli nie miały nigdy uwag co do jego uprawnień.

Edytowane przez jarenty
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić trójkołowiec większej pojemności, np. Can-Am Spyder 1,3L. Można legalnie nim jeździć na kat. B. Po ekspresówce jak najbardziej.

Z większych pojemności Yamaha Niken nie ma homologacji, żeby nim jeździć na kat. B.

Natomiast ograniczenie 45 km/h dotyczy pierdopędów z silnikami 50 cc. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...