Skocz do zawartości

Co brać na pierwsze moto??


Mr.Maciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar nabyć w najbliższym czasie motorower, będzie to mój pierwszy własny sprzęt :mrgreen: . Na początku myślałem o Aprili RS 50(założyłem o tym temat)ale ostatnio dowiaduje się różne rzeczy na temat tego moto...chodzi o problemy z częśćmi. Czy naprawde tak trudno do tego załatwić częśći?? Najprawdopodobniej od rodzinki otrzymam 4000-4500zł. Moje głównie pytanie brzmi: Co sobie kupić?? Chce żeby to było praktyczne(mieszkam w małej miejscowośći(8tyś mieszkańców, są niedaleko pola i lasy; dorgi w średnim stanie, są 2 główne-troche lepsze ;)). Co na takie warunki byłoby najlepsze?? Zastanawiam się nad crossem lub na małym ścigaczem. Chodzi mi o używane bo za te pieniądze to nowego dobrego sprzętu się nie dostanie. Czekam na wasze propozycje.

 

Pozdrawiam, Mr.Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej będzie, jak zadasz to pytanie w dziale: motorowery/skutery :?:

 

A trafiłeś na odpowiednie forum, bo to " Forum Dla Wszystkich Motocyklistów" :mrgreen:

 

Pozdrawaiam ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sobie kupić?? Chce żeby to było praktyczne(mieszkam w małej miejscowośći(8tyś mieszkańców, są niedaleko pola i lasy; dorgi w średnim stanie, są 2 główne-troche lepsze ). Co na takie warunki byłoby najlepsze?? Zastanawiam się nad crossem lub na małym ścigaczem. Chodzi mi o używane bo za te pieniądze to nowego dobrego sprzętu się nie dostanie. Czekam na wasze propozycje.

 

Sorki, że tak post pod postem :mrgreen:

 

Moim zdaniem, zdrowy rozsądek nakazuje wziać coś terenowego, lub uterenowionego :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sobie odpowiedziec na pytanie co Cie kręci w motorach ?

 

ja na przykład, nie widze siebie na crossie, skuterze czy chopperze. Preferuje nakedy ze sportową duszą, a najbardziej mnie pociągają sportowe motory ( czyt. scigacze ;) )

 

Wujo Samo Zło ma racje, na nasze polskie drogi, szczególnie te podmiejske z dziurami wielkosci arbuza nadają i okoliczne lasy itd to jakiś enduro-szosowiec.

 

Ja, nawet jeśli miałbym dojezdzać 10km do lepszej drogi, miasta, czy wiekszej miejscowości to bym to robił i czerpał przyjemność z jazdy na jakimś fajnym motorku, niż jezdzic na czyms co mi nie sprawia przyjemnosci i potem żałować heheh. To oczywiscie spekulacje ;-)

 

Musisz jednak pamietac ze sam motocykl to nie wszystko. Bedziesz jeszcze potrzebowal kase na rejestracje, karte motorowerowa/prawko jazdy (chyba ze nie zamierzasz jezdzic po ulicach), no i ciuchy, kask itp, a to wszystko do najtańszych nie należy ;)

 

 

Niemniej jednak wybór należy do Ciebie. Słuchaj rozsądku i zamiłowania do moto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Możemy pogadać, ale to jeśli chodzi o ten motor to tylko tak żeby troche się o nim dowiedzieć, bo interesują mnie do 50cm3 lub troche więcej, ale zarejestrowane na motorower, a z tym będzie chyba ciężko....Chciałbym żeby więcej osób wypowiedziało się na główny temat. Jakieś enduro czy miniścigacz lepszy na początek do jazdy po małym miasteczku(8tyś.) i okolicy. Dorgi nie są idealne, ale nawet nawet :mrgreen: . Czekam na Wasze opinie bo nadal jestem niezdecydowany :?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DROGI MAĆKU. MOJA PROPOZYCJA JEST NASTĘPUJĄCA: KUP W KIOSKU GAZETĘ Z FOTOOFERTAMI MOTOCYKLI (A NAJLEPIEJ ZE DWIE) I OBADAJ CO DOSTANIESZ DO KWOTY 4000ZETA. Z TEGO CO ZNAJDZIESZ WYBIERZ TE KTÓRE CI SIE PODOBAJA, A NASTĘPNIE GDY BĘDZIESZ MIAŁ TRZECH FAWORYTÓW, ZAPYTAJ NA FORUM O OPINIE NA ICH TEMAT. TO CHYBA NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE. POZDRAWIAM :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DROGI MAĆKU. MOJA PROPOZYCJA JEST NASTĘPUJĄCA: KUP W KIOSKU GAZETĘ Z FOTOOFERTAMI MOTOCYKLI (A NAJLEPIEJ ZE DWIE) I OBADAJ CO DOSTANIESZ DO KWOTY 4000ZETA. Z TEGO CO ZNAJDZIESZ WYBIERZ TE KTÓRE CI SIE PODOBAJA' date=' A NASTĘPNIE GDY BĘDZIESZ MIAŁ TRZECH FAWORYTÓW, ZAPYTAJ NA FORUM O OPINIE NA ICH TEMAT. TO CHYBA NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE. POZDRAWIAM :banghead:[/quote']

 

Dobrze gadasz POLAC MU :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze ktos teraz mi pomoze :? . Nie chce zakladac nowego tematu bo widze, ze takich jest masa, ale nigdzie nie moge dokopac sie tego co mnie interesuje. A mianowicie: Kiedy mialem 8 lat dostalem na komunie motorynke. Od dwoch lat jezdze skuterem(piaggio zip, nie podoba mi sie ten typ jednosladu ale nie mialem wyboru, z reszta nie wazne), jest odblokowany ale bez tuningu,v-max 70km/h(z gorki z wiatrem80km/h :D ) szkoda mi bylo ladowac kase w cos co ma mi posluzyc gora 3 sezony. Teraz chce isc na prawko i kupic cos konkretnego. Z poczatku chcialem kupic gora 250-tke ale po tym co czytalem w niektorych tematach to moze nawet 600-tka to nie bedzie za duzo. Wlasnie w tym problem. Moj typ na dzis dzien to Suzuki gs500e, albo cos tego typu. Co o tym sadzicie?

Blogoslawieni ci, ktorzy to przeczytali i sensownie odpowiedza :D

Pozdro dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...