Skocz do zawartości

Co mi doradzicie


Miklas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie grono stalych bywalcow tego 4um.

 

Jako, ze juz sie przywitalem w odpowiednim do tego miejscu, przejde od razu do tematu

 

Planuje na wiosne zakupic motocykl. Mialby to byc Chopper lub cruiser. Cena do 9 tys

 

Na oku mam dwa modele Honda VT 750 Shadow lub Yamaha XV 750 Virago z poczatku lat 80 tych

 

Powiedzcie mi nad ktorym z tych motocykli warto sie glebiej zastanowic, ewentualni poradzcie mi jakiegos innego chopperka/cruisera z silnikiem 700 - 750 ccm

 

Oczywiscie rozumiem, ze to juz dosc stare maszyny i trzeba bedzie pewnie troche wlozyc serca i pieniedzy, zeby pobudzic je do zycia, ale zalezy mi na jak najmniej awaryjnym modelu (normalne ;) )

 

Dzieki wielkie za wszystkie rady

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do twojego pytania to jesli to będzie twoje pierwsze moto to z cała odpowiedzialnościa moge ci polecić virażke jako że jest to motocykl o dobrych własciwisciach jezdnych i łatwo się prowadzi takze dla poczatkującego wydaje mi sie ze byłby adekfatniejszy, co prawda ma on tez niezłe kopyto jak na czoperka ale jesli ktos jezdzi z głową to niebędzie problemu. Co do niezawodności tego modelu to moge jedynie powiedziec ze ja jak narazie oprocz wahy nic nierobilem i zawsze pali od musnięcia, ake słyszałem, ze w modelach z lat 80 był problem z rozrusznikiem takze musiałbnys zwrocic na to uwage czy rozrusznik w danym modelu był juz regenerowany czy będziesz to musiał uczynić, co do danych technicznych z tego co się orientuje to chonda ma chyba mniej mocy, spalanie oscyluje mniejwięcej w tych samych granicach moze vireazka pali minimalnie więcej ale za to jest szybsza ale to juz chyba niejest najważniejsze co do plusów i minusów hondy to sie niewypowiem bo nia niejezdzilem ale wydaje mi sie ze jest to takze niezawodna maszyna, a co do wyglądu zecz jasna jest to sprawa indywidualna takze rozwaz wszystkie za i przeciw i oby do zobaczenia na drodze. pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to będzie twoje pierwsze moto to z cała odpowiedzialnościa moge ci polecić virażke jako że jest to motocykl o dobrych własciwisciach jezdnych i łatwo się prowadzi takze dla poczatkującego wydaje mi sie ze byłby adekfatniejszy' date=' co prawda ma on tez niezłe kopyto jak na czoperka ale jesli ktos jezdzi z głową to niebędzie problemu. [/quote']

 

Wlasnie ku temu modelowi sklanialem sie bardziej.

 

Jestem poczatkujacym motocyklista. Co prawda jezdzilem kilka razy na jawie i simsonku, ale to zupelnie co innego. BTW jeszcze nie mam prawka kat A ;), na wiosne chce zdawac egzamin.

 

Co do kopyta i jazdy z glowa. Jezdze juz 7 lat i jakies 70 kkm samochodem. Oczywiscie to jest zupelnie co innego, ale mam juz za soba mlodziencze wybryki. Chociaz nie twierdze, ze nie bede chcial wyprobowac mozliwosci zakupinego motocykla :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym Ci zaproponował vs 600-800. Bardzo fajne motorki i jak się zakręcisz to kupisz takie coś za ok 10 tyś. z ok. 90 roku. Koników dość fajny w prowadzeniu i nie znudzi ci się po jednym sezonie. A co chyba najzażniejsze sprzęt praktycznie bezawaryjny., czego nie można powiedzieć o wirówce. honda z kolei ma trochę przestarzałą karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym Ci zaproponował vs 600-800. Bardzo fajne motorki i jak się zakręcisz to kupisz takie coś za ok 10 tyś. z ok. 90 roku. Koników dość fajny w prowadzeniu i nie znudzi ci się po jednym sezonie. A co chyba najzażniejsze sprzęt praktycznie bezawaryjny.' date=' czego nie można powiedzieć o wirówce. honda z kolei ma trochę przestarzałą karoserię.[/quote']

 

Ok, dzieki za rady, napewno wezme pod uwage ten model przy poszukiwaniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...