Skocz do zawartości

Kupiłem nowego DT-ka :D


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no Dt jest swietna. Kumpel kilka dni temu kupil taka na ebayu i leci po nia w Grudniu.. Tez jest zblokowana ale blokada sie zajmie pozniej bo to jego pierwszy enduro (przedtem mial jakis starszy skuter 50cc)... Jesli kolega chcialby zarejestrowac ta Dt125 na motorower to jak to zalatwic?? Moze ktos wie?? Czy zaczac dzialac trzeba zaczac na granicy czy juz w Polsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszscy majacy problemy z rejestracja:

 

Ja rok rejestrowalem swoja DT, caly rok. Motocykl z francji i byl czasowy dowod rejestracyjny a oni chcieli dowod rejestracyjny badz dokument potwierdzajacy wyrejestrowanie pojazdu. Kilka miesiecy pisania odwolan itp. co to dalo? GOWNO. Do warszawy szly itp i sranie w banie. I wiecie co?

Dam Wam motywa jednego co na kazdego urzedasa wrednego zadziala. U mnie tak bylo podczas wizyty ostatniej: "Przykro mi ale nie zarejestrujemy panu tej DT", "To ja prosze pisemna odmowe rejestracji motocykla podpisana imieniem i nazwiskiem osoby ktora ta decyzje wydala (czyli tej przemilej kobiety)". Po 10 sekund przemyslenia babka jednak zmienila zdanie i "No dobrze, to rejestrujemy".

Urzedasy sa w mordzie cwane ale na tym sie konczy. Jesli Ci odmowia MASZ PRAWO a oni MAJA OBOWIAZEK dac Ci to na pismie. A pismo sie rozni tym od gadania ze MUSI byc tam podpis jakiegos urzedasa ktory te decyzje wydal. Wtedy urzedasy miekna bo majac taki dokument morzesz isc z tym do sadu. W gadaniu zawsze im dobrze idzie ale jak juz co innego od nich sie chce to miekna.

 

Mojego kumpla stary zalatwial 2 lata pozwolenie na budowe garazy na swoim ogrodzie i twardo ciagle sie czegos czepiali i w srode zazadal na pismie odmowy...w ten piatek ma sie zglosic po pozwolenie na budowe ;)

Nic sie nie martwcie ale zadajcie ich imion i nazwisk ;)

pozdrowionka i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie boje że mi nie zarejestrują w ogóle tylko tego że mnie wyślą do jakiegoś inspektoratu czy rzeczoznawcy i wtedy wyjdzie że to nie 50 ccm czy tylko 80... Nie po to polowałem na 80 rejestrowaną na motorower żeby teraz musieć zdawać A1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, zarejestrujesz

moj kumpel mial podobna sytuacje jak ty i tez dobrego motywa obczail:

Ty jestes z Wawy ale masz pewnie rodzinke w innych miastach (albo zaufanych kumpli) wiec wyslij tam kogos z kserem papierow do wydzialow komunikacji w innych miastach, mojej DT nie chcieli zarejestrowac w Rzeszowie to ja zarejestrowalem w Wawie i potem przerejestrowalem do Rzeszowa ;) To ze u Ciebie nie chca to nie znaczy ze w innych nie beda chcielik, w wawie wogole nie chcieli tego papieru ktory w rzeszowie sprawial ze nie rejestrowali tylko sie w wawie przyczepili tego ze w umowie kupno-sprzedarz importer z 1 wlascicielem w polsce jest podany tylko nr ramy a nie ma nr silnika

 

poskacz po okolicznych miastach z papierami i tam gdzie powiedza ze zarejestruja to tam rejestruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym co to za pieprzenie ze DT50 jest mniejsza od DT125? Moj kumpel pod szkola stawia swoja DT125 ale jest w ramie od 50 i praktycznei taka sama, glupie urzedasy nie sa w stanie skapowac ze przy 60km/h i skoku trzeba 200mm skoku amorkow itp, oni mysla ze na 50 to trzeba 100cm skoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...