Skocz do zawartości

Prawko i stres


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 🙂

zapisałam się na prawko A i B

i o ile B idzie mi bdb 

to A 6 h dopiero wyjeździłam a boję się tak że nie umiem rozwinąć prędkości.

czy znajdzie się tu ktoś kto chciałby się ze mną spotkać i mnie trochę nauczyć ? Pokazać jak się nie bać, jak to przełamać żeby nie jeździć 10 😕 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest Gdańsk w profilu, więc trójmiasto - do boju ;) 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz co, żeby się dobrze zrozumieć - jazda kogoś kto się uczy na moto do tego przystosowanym (gmole) to co innego niż wsiadanie kogoś kto się uczy na CZYJEŚ moto ;) 

Ja nie wiem czy znajdziesz chętnych na to żeby Cię wpuścić na swoje moto - to raczej nie. Znjadziesz kogoś kto poradzi, pomoże, ale sprzęt? No to chyba we własnym zakresie.. sorrrki.. ale paciaki przy nauce to norma (stąd gmole na maszynach szkoleniowych) a żaden szanujacy się motocyklista (no, może poza crossowcami ;) ) nie lubi jak mu moto upada.. 

Także ten.. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Buber napisał:

ale wiesz co, żeby się dobrze zrozumieć - jazda kogoś kto się uczy na moto do tego przystosowanym (gmole) to co innego niż wsiadanie kogoś kto się uczy na CZYJEŚ moto 😉

Ja nie wiem czy znajdziesz chętnych na to żeby Cię wpuścić na swoje moto - to raczej nie. Znjadziesz kogoś kto poradzi, pomoże, ale sprzęt? No to chyba we własnym zakresie.. sorrrki.. ale paciaki przy nauce to norma (stąd gmole na maszynach szkoleniowych) a żaden szanujacy się motocyklista (no, może poza crossowcami 😉 ) nie lubi jak mu moto upada.. 

Także ten.. 

także każdy zaczynał 😉 

na początku to może bym Się chętnie spotkała i zobaczyła,pogadała 

jak ktoś faktycznie się nie boi to może ze mną pojeździć ale nie jeżdżę na razie szybciej niż 15😂 więc raczej nie ucieknę i nie rozbije …

i dlatego potrzebuje wsparcia żeby umieć i nie bać się powyżej 15

24 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

A tak poważnie to masz jeszcze troszke godzin do wyjeżdżebia, pogadaj z Instruktorem, powiedz mu co i jak …… moze warto poczekać z tym moto, nic na siłę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

2 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Wpierw fotka, będzie szybciej emoji41.pngemoji106.png

A tak poważnie to jakie miasto?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz w profilu 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ….. większość z nas zaczynała jako gnoje małe a to motorynka a to motorower, teraz to skutery jakieś itd ………. ale tak jak pisalem, poczujesz sie pewniej to odkręcisz manetke. Masz troszke godzin, masz Instruktora niech pracuje z Tobą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

No wiesz ….. większość z nas zaczynała jako gnoje małe a to motorynka a to motorower, teraz to skutery jakieś itd ………. ale tak jak pisalem, poczujesz sie pewniej to odkręcisz manetke. Masz troszke godzin, masz Instruktora niech pracuje z Tobą emoji106.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mówi mi no Magda szybciej no dodaj gazu - a ja  nie czuję się na tyle pewnie żeby to zrobić. 
czuję że to wynika z braku wiedzy jak to robić i czy robię to dobrze albo po prostu jestem za stara i mam obawy 😟 

mnie wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko w głowie. Jeżeli potrafisz przyspieszyć samochodem to motong to jest to samo. Tylko że się możesz bać - to zrozumiałe, ale w takim razie po co robić prawko na moto skoro się boisz? Nikt Ci strachu nie "wyłączy", to jest tylko w Twojej głowie. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Buber napisał:

To jest wszystko w głowie. Jeżeli potrafisz przyspieszyć samochodem to motong to jest to samo. Tylko że się możesz bać - to zrozumiałe, ale w takim razie po co robić prawko na moto skoro się boisz? Nikt Ci strachu nie "wyłączy", to jest tylko w Twojej głowie. 

Ponieważ mnie to mega kręci 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Taurus 61 napisał:

Powiedziabym to wynika z braku doswiadczenia.Trening czyni mistrza.Nic na sile ,a wszystko bedzie dobrze.

 

Musze sie przełamać żeby nie myśleć o tym że mi coś nie idzie tylko że idzie.

i potrzebuje właśnie wsparcia kogoś kto jeździ żeby mi mówił mniej kwadratowo 

nie chodzi mi o to że mam złego instruktora bo tak nie jest - wspaniały człowiek 

tylko chodzi o to że stopniowo chce opanować różne sytuacje a wiem że presja tylko 20h kursu też naciska i jego i mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musisz więcej pojeździć. Tyle że ja nie dałbym komuś kto się uczy mojego moto ;) (chyba że płacisz za wszystko co połamiesz...)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Buber napisał:

Czyli musisz więcej pojeździć. Tyle że ja nie dałbym komuś kto się uczy mojego moto 😉 (chyba że płacisz za wszystko co połamiesz...)

No dla mnie to oczywiste że tak tyle że jako laik można mi pewnie wkręcić wszystko ze połamałam 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...