Skocz do zawartości

Jakie enduro na początek?


Rekomendowane odpowiedzi

I co dogonią Enduro czy Crossa ??  

Wow czym oni pomykają??

 

jak zobacza tylko ze jade to zaraz koguta wlanczaja i rura poldkiem za mna ale widze ich tylko pierwsze 30-40 sekund potem zostaja w tyle i odpuszczaja poscig

u mnie poprostu nie ma co robic wiec z nodow byle poscig za motorkiem to dla nich rozrywka tak jak dla mnie ucieczka traktuje to jak zabawe w ganianego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że wymiana tłoka po 30h jazdy ale jak ja dopiero zaczynam to może dłużej by pociągnął taki tłok co?

No włąsnie dlatego, ze zaczynasz to wymiana po 30h normalnie to sie co 10-12 wymienia przy ostrej jeździe.

chyba 125 SX nie wiem za bardzo bo nie da się przeczytać przy takiej prędkości z jaką podróżuje po mieście

Musisz przeczytac napis, żeby wiedzieć co to za motocykl??

30-40 sekund

Tyle wystrczy żeby spisać nr rej z endurka

U mnie w miescie endurek nie ganiają a crośówkami to tylko spokojnie na trening jada przez miasto bo w terenie trzeba pokazać kalse a nie na miescie gdzie każdy potrafi na prostej drodze gazu dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że wymiana tłoka po 30h jazdy ale jak ja dopiero zaczynam to może dłużej by pociągnął taki tłok co?

Nie bede napieprzał na torze i skakał kilkumetrowych hop.

 

Chłopie wóz albo przewóz - kupujesz crossa z bardzo wysilonym silnikiem i masz super sprzęcik nie do zakatowania ale tłok i pozostałe części MUSISZ wymieniać bardzo często. Nie ma na to lekarstwa i nie liczy sie czy skaczesz czy nie... żeby jeździć silnik musisz kręcić a przy kręceniu części sie zużywają - takie życie, pogódź sie z tym i nie zadawaj głupich pytań.

 

Podstawowe problemy początkujących:

 

Nie, Aprilia RS 50 nie pojedzie 200 km/h, żaden tjunink nie pomoże;

Nie, silnik dwusuwowy pali ile pali i trzeba go kręcić żeby miał kopa. Chcesz żeby mniej palił - nie dodawaj gazu;

Nie, tłok w silniku crossa nie będzie chodził tyle ile w typowym silniku bo crossy to sprzęty wyczynowe a nie do weekendowego popierdzielania po lesie;

 

Przepraszam za opryskliwość ale mam chu... gorszy dzień :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe problemy początkujących:  

 

Nie, Aprilia RS 50 nie pojedzie 200 km/h, żaden tjunink nie pomoże;  

Nie, silnik dwusuwowy pali ile pali i trzeba go kręcić żeby miał kopa. Chcesz żeby mniej palił - nie dodawaj gazu;  

Nie, tłok w silniku crossa nie będzie chodził tyle ile w typowym silniku bo crossy to sprzęty wyczynowe a nie do weekendowego popierdzielania po lesie;

 

:klap:

 

Za to mi humor poprawiles, wskocz jeszcze napisz cos tutaj:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...p=248746#248746

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40 sekund

Tyle wystrczy żeby spisać nr rej z endurka

U mnie w miescie endurek nie ganiają a crośówkami to tylko spokojnie na trening jada przez miasto bo w terenie trzeba pokazać kalse a nie na miescie gdzie każdy potrafi na prostej drodze gazu dać

 

ja nie mam problemu bo nie mam rejestracji wiec mi nic nie spisza a uciekam zawsze do lasu a nie po ulicy bo w lesie oni traca orientacje a ja las znam jak wlasna kieszen na przestrzeni 15 km wiec szybko ich zostawiam w jakiejs ciasnej sciezce lub piaszczystym podjezdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe problemy początkujących:

 

Nie' date=' Aprilia RS 50 nie pojedzie 200 km/h, żaden tjunink nie pomoże;

Nie, silnik dwusuwowy pali ile pali i trzeba go kręcić żeby miał kopa. Chcesz żeby mniej palił - nie dodawaj gazu;

Nie, tłok w silniku crossa nie będzie chodził tyle ile w typowym silniku bo crossy to sprzęty wyczynowe a nie do weekendowego popierdzielania po lesie; [/quote']

 

:klap:

 

Za to mi humor poprawiles, wskocz jeszcze napisz cos tutaj:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...p=248746#248746

:mrgreen:

 

Sorry, ale wole nic nie pisać bo dałbym gościowi powód do nabicia kolejnego posta. Podejrzewam że plan jest taki:

 

1. Napisać temat o kostce

- wszyscy sie pytają o rozmiar i zastosowanie

2. Napisać jakie zastosowanie i pochwalić sie co lubie robić w terenie

- wszyscy powtarzają pytanie o rozmiar

3. Napisać rozmiar i zadać pytanie typu - "a może na teren lepiej nadawałby sie slick? co o tym myślicie?"

- wszyscy mówią że to kiepski pomysł

4. Napisać że mają racje i czekać - a nóż ktoś da kolejny pretekst do machnięcia czegoś

 

I tym sposobem z tematu gdzie autor powinien odezwać sie tylko raz (ewentualnie 2, dziękując za wyczerpującą odpowiedź) robią sie 4 posty z otwartą klamką do kolejnych... Ehhh... Nie prowokuj Icea bo mi bana dadzą za kłótliwość...

 

P.S Dadi0 nic do ciebie nie mam ale zauważyłem że masz tendencje do pisania postów które nie wnoszą do tematu kompletnie nic (zresztą chyba nie tylko ja...). Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to pozwól wypowiadać sie osobom które lepiej znają się na rzeczy... Pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie 10 minut temu zdjałem cylinder w moim silniku i musze powiedziec ze jestem mile zaskoczony. tłok był wsadzony w październiku 2003 i był krótko uzywany przez poprzedniego wlasciciela a potem caly sezon z wiekszymi lub mniejszymi przerwami przeze mnie. nikasil nie ma żadnych rys, oczywiscie jest troche wytarty ale w koncu na tym to polega ze ma sie ścierać, ale żadnej rysy sie ine wyczuje jak sie przejeżdża palcem. tłok w niektórych miejscach jest nienaruszony - widać ślady po obróbce. dodam że był to odkuwany tłok WISECO który kosztował 640zł, ale jakość jest nieporównywalna z vertexem który był wsadzony jeszcze wczesniej. przy okazji zważyłem oba tłoki i ten odkuwany jest dużo lżejszy.

 

a temat kwalifikuje sie do zablokowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wóz albo przewóz - kupujesz crossa z bardzo wysilonym silnikiem i masz super sprzęcik nie do zakatowania ale tłok i pozostałe części MUSISZ wymieniać bardzo często. Nie ma na to lekarstwa i nie liczy sie czy skaczesz czy nie... żeby jeździć silnik musisz kręcić a przy kręceniu części sie zużywają - takie życie' date=' pogódź sie z tym i nie zadawaj głupich pytań.

 

Podstawowe problemy początkujących:

 

Nie, Aprilia RS 50 nie pojedzie 200 km/h, żaden tjunink nie pomoże;

Nie, silnik dwusuwowy pali ile pali i trzeba go kręcić żeby miał kopa. Chcesz żeby mniej palił - nie dodawaj gazu;

Nie, tłok w silniku crossa nie będzie chodził tyle ile w typowym silniku bo crossy to sprzęty wyczynowe a nie do weekendowego popierdzielania po lesie;

 

Przepraszam za opryskliwość ale mam chu... gorszy dzień ;)[/quote']

 

Stary weź sie uspokój, gdybym wiedział to o co pytam to bym nie pytał. A że moje pytania wydają Ci się głupie no to wybacz ale nie wszyscy są tacy zajebiści jak ty. Kiedyś też zaczynałeś jeździć na crossie i odrazu byłeś taki mądry i wszystko wiedziałeś? Pewnie też pytałeś o każdą pierdołe bo chciałeś być na 100% pewny i czegos się nauczyć. A co do tego że niektórzy piszą tu nie na temat to nie zauważyłeś że sam to robisz próbując byc śmiesznym i opieprzaniem wszystkich wokół? A forum jest chyba po to żeby zadawać pytania, nie? I gdyby każdy byłby taki mądry i obeznany jak ty to chyba nie byłoby sensu tworzyć czegoś takiego. Chciałbym przeprosić Cię za moją niewiedze, to się więcej ie powtórzy my mastah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byl moj dzial - juz bys mial 5eczke ostrzezen. Ale trzymam sie regol i ostrzezen za nie swoj dzial nie daje.

 

Jeszcze jedna nie przyjemna PW w moja strone i dostaniesz znowu ostrzezeniA. Upominam publicznie, bo mam dosyc uzerania sie z toba.

 

A na twoje PW... nie odpowiem, niechaj wszyscy zobacza jakie intelygente rzeczy wypisujesz ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...