Skocz do zawartości

Dylemat podczas kupna motocyklu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy w tym temacie i chciałbym was poprosić o pomoc.

Mam dylemat czy wybrać Voge 125r czy zontesa U1 125. Mieszkam na wsi i będę jeździł w stronę miasta, więc potrzebuje pojazdu uniwersalnego. I czy ktoś mógłby mi powiedzieć co lepiej wybrać i czy jest możliwość w voge 125r zamontować koła szprychowe lub opony które by bardziej nadawały się na polne drogi(nie jakieś głębokie błoto z niewiadomymi koleinami tylko zwykłe utwardzone drogi ziemne może z odrobiną trawy i minimalną ilością błota), ponieważ jedyne, jakie mi wyskakują po wpisaniu ich rozmiarów(110/70R17 i 140/60R17) to są szosowe.

Z góry dziękuję wszystkim!

Edytowane przez Tyteek
Dopisanie wielkości opon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych chińczyków ma już szprychowane koła. Jeśli to takie ważne, to po co kupować innego chińczyka i przerabiać koła? Skąd dobrać pasujące koła, jeśli co chwilę pojawiają się kolejne chińskie motocykle i każdy jest inny? Ile lat są dostępne te modele motocykli i jak długo będą dostępne w tej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba lepiej poszukać np. Olek motocykle, i szukaj dualowych , na tył zarzuciłbym węższą oponę bo to śmocy ma niewiele, i tak całego 140 mm bieżnika nie potarga... 120/17 na tył sa takie oponki + szersza kierownica ( ale pamiętać należy o długości linek i przewodów)...W stylu motocrossowym raczej nie będzie jeździć, to nie ma sensu chyba szukać szprychowanych kół, z tym, że trzeba o tym pamiętać, by fantazja nie poniosła, i w efekcie połamane alufelgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ani jednego ani drugiego, ale na pewno bym ic nie kuoil, co dla mnie wchodzil byw rachube to Honda CB 125

 

Amen

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jannikiel Wczoraj poszukałem i już też znalazłem opony, które by mnie mogły zainteresować. A na felge Voge 125r wrzucę 120/60 r17, nie wiem o ile mm mogę tak manipulować szerokoscią opony. I jak myślisz, że który z nich będzie się lepiej sprawować i będzie mniej awaryjny(Voge ma 5 lat gwarancji a Zontes 2 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...