Skocz do zawartości

UWAGA! =: Gilera DNA 125 contra Aprilia RS 125 :=


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich cieplo w ten ponury dzien :)

 

Oto stoje przed problemem, ktory moto wybrac: Gilera DNA 125 czy Aprilia RS 125.

 

- Czy ktos z Was posiadal/posiada takie maszyny?

- Ktory mozecie mi polecic?

- Jakie sa roznice cenowe?

- Który starczy na dłużej?

- A moze w ogole lepiej wybrac cos innego (przyklady) ?

 

Czekam na wszelkie opinie - w s z y s t k i e sa dla mnie b. wazne

A chetnych ludzi z wolnym czasem uprzedzam, ze na wiosne chce z nimi isc na gielde, zeby mi pomogli w wyborze moto :]

 

Pozdr. Marta (Lisena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSka to niby sportowiec - wysoko kreci, ogolnie duzo mocy jak na ta pojemnosc. I wyglad w miare fajny.

 

Natomiast test DNA (co prawda 50ccm) pisalismy juz kiedys na naszym wortalu - wiec moze sie do czegos Ci przyda: http://www.skutery.net/testy.asp?id=102

 

Trudno doradzic, bo jednak sa to dwa zupelnie inne motorki.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 nie może a 125 to juz może a niby z jakiej racji??

poza tym cytuję:

- A moze w ogole lepiej wybrac cos innego (przyklady) ?

koniec cytatu

125 można jeździć od 16 roku życia. Uprawnia do tego kat. A1 i pewnie takie Lisena prawo jazdy posiada.

500 to już kat. A więc od 18 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa dwa zupelnie rozne sprzety,Rs-ka to manual,DNA to automat,jak jezdzisz glownie po miescie to DNA raczej lepiej by sie spisywala,na dodatek silnik w DNA jest mniej wysilony,tak wiec wytrzyma dluzsze przebiegi.Jesli chcesz natomiast "poszalec" to zdecydowanie RS-ka,ale trzeba sie wtedy liczyc z wyzszymi kosztami utrzymania niz w przypadku DNA.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie chcesz kupić motocykl czy skuter?

 

nie przesadzajmy - DNA to nie skuter, a przynajmniej nie w 100%. Może i pod względem technicznym Gilera jest blisko spokrewniona ze skuterami, ale chyba liczy sie to że pozycja jest motocyklowa? Przynajmniej ja tak uważam...

 

Co do tematu to ja na mur beton wybrałbym RSke - automat to nuuuda ;) Może i na miasto to świetne rozwiązanie ale brak możlwiosci zabawy sprzęgłem to minus :mrgreen:

 

Mam pytanie: Czy DNA 125 jest gabarytowo większa od 50? Bo jeśli nie to dziękuje bardzo ale wole motorynke... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz RS125,to sie ladnie zbiera i to motocykl...a ta gilera to taki ''transwestyta'' wsrod motocykli albo jak kto woli skuterów...jestem za Rs125,no i jak to bedzie wygladalo!-podjezdza taka wypucowana Rs-ka, zdejmujesz kask i ludzie wielkie gały robia!dziewczyna na scigaczu!?to jest fajne,a nie taki automat-ludzie pomysla ze na łatwizne poszłaś.

:roll: ale to Twój wybor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak to bedzie wygladalo!-podjezdza taka wypucowana Rs-ka,

 

yyy... znaczy sie komar na sterydach. Bez urazy dla właścicieli RS ale te motocykle są śmieszne, wyglądają jak ścigi a brzmia jak pospolite komary (zwłaszcza 50).

 

Chociaz lepsza taka RS niż DNA, która nie jest ani skuterem, ani tym bardziej motocyklem i poza wyglądem (włoski design rządzi) nie oferuje zadnej przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...