Skocz do zawartości

Mikro zbieranie się oleju


M4rcin2703
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pewne zagadnienie. Ostatnio (nie wiem jak było wcześniej) zobaczyłem mikro kropelkę oleju zbierającą się na korku spustowym. Wytarłem i sprawdziłem kiedy będzie znowu. Dziś, czyli po jakiś 150km jest znowu. Z motocykla nic nie cieknie, jak stoi przez noc to na podłodze w garażu nie ma żadnego śladu. Olej z uszczelką był wymieniany 7k kilometrów temu. Motocykl pracuje prawie (około 3 razy na tydzień) codziennie w zakresie 40-100km na czas trwania jazdy. Czy to oznaka problemu z gwintem czy może zużycie uszczelki?

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, M4rcin2703 napisał:

Dziękuję, przemyślę temat zakupu 🙂

 

Koszt dobrego klucza dynamometrycznego np. proxxon jest tanszy od naprawy pozrywanych gwintow a dziennie sie tego nie kupuje , no ale to jest tylko moje glosne myslenie ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa gedore , 5Nm-25Nm / 20Nm-220Nm .Chinczykiem typu real upier......em srube spustowa w misce olejowej i pare srub w kolach :P dlatego dalem sobie spokoj z takimi wynalazkami.

Edytowane przez Taurus 61
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, M4rcin2703 napisał:

Witajcie,

Mam pewne zagadnienie. Ostatnio (nie wiem jak było wcześniej) zobaczyłem mikro kropelkę oleju zbierającą się na korku spustowym. Wytarłem i sprawdziłem kiedy będzie znowu. Dziś, czyli po jakiś 150km jest znowu. Z motocykla nic nie cieknie, jak stoi przez noc to na podłodze w garażu nie ma żadnego śladu. Olej z uszczelką był wymieniany 7k kilometrów temu. Motocykl pracuje prawie (około 3 razy na tydzień) codziennie w zakresie 40-100km na czas trwania jazdy. Czy to oznaka problemu z gwintem czy może zużycie uszczelki?

Bardzo proszę o pomoc

 

Olej po prostu sam już prosi się i wymianę, przy tym oczyszczona powierzchnia,  nowa uszczelka i klucz dynamometryczny

  • Lubię to! 1

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JanuszK30 napisał:

Olej po prostu sam już prosi się i wymianę, przy tym oczyszczona powierzchnia,  nowa uszczelka i klucz dynamometryczny

Też tak myślę, ogólnie wygląda to jakby się troszkę pocił. Olej powinienem wymienić przy 3000km a jest już 7000km 🙂 Zobaczę jak będzie po wymianie, dziękuje wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...