Skocz do zawartości

Harley Davidson evo 1340 strzela w gaźnik i z rury, brak mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z HD softail FXST z silnikiem evo 1340 z 93roku

Podejrzewałem gaźnik oryginalny keihin cv40 ale po zmianie na inny keihin aż wkońcu na nówkę Mikuni hsr42 opadły mi ręce . Problem jest taki że wolne obroty da się ładnie ustawić ale już przy minimalnym ruszeniu manetką zaczyna strzelać z gaźnika albo z wydechu. Podczas próby przejazdu okazuje się że nie ma mocy i ma dziwny furczący z wydechu dźwięk.

Miał ktoś kiedyś taki problem i udało się go rozwiązać ?

ŚWIECE NOWE NGK BPR5ES próbowałem również na oryginalnych HD 5r6a Oraz na NGK B8ES. Nie mam już pomysłu a sezon ucieka.

Edytowane przez depechemode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się pod temacik.

Mam taki problem, Road King Classic 2004 1450 FLHRC w trasie ładnie się sprawuje nie mam zastrzeżeń. Problem robi się w jeździe miejskiej w korkach. Po mocnym nagrzaniu się skubany w chodzi na obroty z czasem coraz większe. Ruszyć nie można bo na ruch matetką zaczyna sie dławić, brak mocy. Po wyłączeniu i spadku temperatury problem znika. Jak uda sie ruszyć przy tych objawach i jazda jest płynna również problem zanika. Ewidentny problem z temperatura związany silnika. Tuż po zgaszeniu przy tych objawach nie może zapalić jak by iskry nie było lub zalany został. Jak uda sie odpalić to czarny dym przez moment sie pojawi i zapach jakby rozpuszczalnika. Oczywiście po dostaniu jak by ręka odjął problem znika do czasu. Filtr powietrza standardowo wilgotny i brudnawe, trochę po dostaniu olej kapie z odmy delikatnie.

Bylby ktoś wstanie mnie naprowadzić na problem ? Z góry ślicznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że silnik sam wchodzi na wyższe obroty wskazuje na problem lewego powietrza na dolocie. W sprawdzeniu ewentualnej nieszczelności pomaga użycie Plaka do kokpitu. Jak wyglądają świece? Jak filtr powietrza wilgotny i brudny to może warto wymienić? To też jedna z przyczyn problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...