Skocz do zawartości

Szarpanie na niskich obrotach w zx10r 2004


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

 Jestem posiadaczem Kawasaki Ninjy ZX10-R z 2004 roku od dwóch lat. Od jakiegoś czasu zauważyłem że motocykl szarpie na niskich obrotach. Jak puszcze klamę sprzęgła i nie dodaje gazu, moto zaczyna w dziwny sposób szarpać i silnik prawie gaśnie. Moto ma problem z odpaleniem, nie ważne czy silnik jest zimny czy ciepły. Starter muszę trzymać z 3-4 sekundy a w tym czasie moto jakby odpala, spadają obroty i wtedy wkręcają się na około 1000rpm. Praktycznie nie da się nim jeździć w mieście. Problem jakby ustępuje po przekroczeniu około 3 tysięcy obrotów. Przy stałej prędkości też odnoszę wrażenie że Kawa zaczyna się dławić lecz jest to dużo mniej odczuwalne niż na niskich obrotach. W Kawie siedzi nowa pompa paliwa, robione były luzy zaworowe, regulacja przepustnic, wyczyściłem filtr powietrza, sprzęgło siedzi od około 5000 kilometrów. Moto stało kilka tygodni u mechanika, sprawdził tps I świece i powiedział, że wszystko gra. Cewki podobno też w porządku. Na odchodne mechanik mi powiedział, że motocykle Kawasaki mają taki problem i muszę jakoś z tym jeździć albo go sprzedać. Jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny tego szarpania? Miał ktoś podobny problem w motocyklach Kawasaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...