Skocz do zawartości

Konsekwencje prawne - kat. AM (jazda manual.)


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Czyli dalej nie wiesz ! 

Na odpierdöl wrzciles ustawe ktora nie reguluje wielu rzeczy. Moim zdaniem to troche za malo.

Moglbym Ci napisac:

- no stoi jak wol, tylko sobie znajdz 

Najsmieszniejsze, ze w tej Twojej ustawie nie znalazlem wogole kategori PJ i pojazdow jakie mozna na nieprowadzic o te nizsze kategrie PJ chodzi. 

Kategoria M, S, AM nie jest wogolemwymieniona ! 

Po raz osmy, 

jaka kategoria PJ wymagana jest na prowadzenie pojazdow klasy Micro Car z silnikiem diesel'a ? 

@KLAUDIUSZ

ustosunkujesz sie do tego, czy po raz kolejny wrzucisz linka do tej ustawy albo napiszesz jakies smiechujki ? 

 

Kategoria Prawa Jazdy L6e 

Samochody dla 14-latków - oferta nowych pojazdów w Polsce wcale nie jest uboga

Okazuje się, że wszystkie firmy wyspecjalizowane w tego typu autach, czyli Aixam, Chatenet, Ligier i Microcar, pochodzą z Francji. Niestety, nie jest to tani zakup – najtańszy model, jaki wyśledziliśmy, to Microcar Due Initial za 38 500 zł, który jednak – jak przyznał sam sprzedawca – w wyposażeniu nie ma nic. Najdroższe, z dodatkami, osiągają zawrotne sumy – nawet około 90 tys. zł! Pojazdy te mają bardzo podobne silniki: dwucylindrowe diesle o pojemności 400-520 ccm (moc we wszystkich przypadkach wynosi przepisowe maksimum, czyli 4 kW).

Zrodlo ( wiem, wiem malo wiarygodne ) 🤣

Samochody dla 14-latków - pojazdy z homologacją L6e lub L7e (auto-swiat.pl)

Jezeli nie chcesz byc zdruzgotany i wbity w ziemie to podaruj sobie wszelkiego rodzaju glupie wywody, bo w tej dziedzinie jestes jedynie cienkim amatorem, tak samo jak ten kolo, co to sobie instruktora kat. " A " zrobil vel, ornitolog vel szachista ktory woli konika pobic niz damke posunac !

Pod koniec Marca jestem w Koszalinie, nie omieszkam pod jechac do miejscowego WORD'u i poprosic o rozporzadzenie ktore to reguluje. 

MAm nadzieje, ze mimo tego ze runal Ci w tej chwili swiatopoglad,

to jakos przezyjesz ! 🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 19:45, KLAUDIUSZ napisał:

Ha ha no ubaw mam niesamowity, wszystko podane jak na tacy ale dalej brniesz ha ha ha emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Czekaj, czekaj, 

ale co podane na tacy ? Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, no fakt, wkleiles linka do PoRD'u, a szukaj se pan wietru w polu sam ! 

Klod, problemem jest to, ze niektorym wydaje sie, ze jak znajda jedna czy dwie ustawy to juz chwycila Pana Boga za nogi i to juz wszystko. Nie tak do konca, bo ustawy / paragrafy sa ze soba " powiazane " tyle, ze to tzreba wiedziec. Ty z ornitologiem znalezliscie az dwie ustawy, ale znalesc to o czym pisalem ja, tegojuz niestety nie znalezliscie.

Dlaczego ? Bo byliscie zbyt zadufani w swoja nieomylnosc. Ja podalem malolatowi wszystkie trzy opcje, Wy, tylko dwie.

I Ty teraz piszesz mi, ze masz ubaw ? Ubaw to maja ci ktorzy to czytaja. Ja niestety nie mam ubawu, generalnie to powinienem plakac nad Wasza niewiedzy i tym o czym juz pisalem, ale wiem, ze Wy po prostu jestescie amatorzy i nie umicie !  🤣

Ale spoko, pewnego dnia w niedalekiej przyszlosci wstawie podstawe prawna. Ciekawe co wtedy napiszesz i jakie podsmiechujki bedziesz sam ze swojej niewiedzy robil. 🤣

P.S. faktu, ze kategoria AM nie posiada zapisu Automat / manual  nie jest obojetna bo nie jest ujeta przez prawo nie wiedzial zaden z Was, no ale to juz najmniejszy szczegol !  

 

🙂

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem, wszystko jest w Ustawach i Rozporządzeniach, podane wyżej, wystarczy poczytaj a jak nie rozumiesz języka polskiego w aktach prawnych to daj znać, pomożemy …… no albo do Worda do Koszalina podjedź i tam Ci w okienku pewnie wytłumaczą ale w sumie Ty lepiej wiesz

Podpowiem Ci ze zmiany w Ustawie z 2011 roku wprowadzily Kat AM

Andrzej, nie jesteś Instruktorem w PL więc nie musisz tego znać, spokojnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ks-rider napisał:

Czekaj, czekaj, 

ale co podane na tacy ? Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, no fakt, wkleiles linka do PoRD'u, a szukaj se pan wietru w polu sam ! 

Klod, problemem jest to, ze niektorym wydaje sie, ze jak znajda jedna czy dwie ustawy to juz chwycila Pana Boga za nogi i to juz wszystko. Nie tak do konca, bo ustawy / paragrafy sa ze soba " powiazane " tyle, ze to tzreba wiedziec. Ty z ornitologiem znalezliscie az dwie ustawy, ale znalesc to o czym pisalem ja, tegojuz niestety nie znalezliscie.

Dlaczego ? Bo byliscie zbyt zadufani w swoja nieomylnosc. Ja podalem malolatowi wszystkie trzy opcje, Wy, tylko dwie.

I Ty teraz piszesz mi, ze masz ubaw ? Ubaw to maja ci ktorzy to czytaja. Ja niestety nie mam ubawu, generalnie to powinienem plakac nad Wasza niewiedzy i tym o czym juz pisalem, ale wiem, ze Wy po prostu jestescie amatorzy i nie umicie !  🤣

Ale spoko, pewnego dnia w niedalekiej przyszlosci wstawie podstawe prawna. Ciekawe co wtedy napiszesz i jakie podsmiechujki bedziesz sam ze swojej niewiedzy robil. 🤣

P.S. faktu, ze kategoria AM nie posiada zapisu Automat / manual  nie jest obojetna bo nie jest ujeta przez prawo nie wiedzial zaden z Was, no ale to juz najmniejszy szczegol !  

 

🙂

 

Jedynym zadufanym w sobie w tym temacie jest KS (i jednym z niewielu na forum)

-nie zna polskiego prawa

-nie zna prawa w zakresie ruchu drogowego nawet niemieckiego gdzie niby żyje (przykład - dyskusja na temat prędkości minimalnej na niemieckich autostradach)

-informacji na temat prawa szuka na forach i na gównoportalach internetowych będących odpowiednikiem plotka, pomponika i innych zamiast w ustawach i rozporządzeniach (poza tym myli te pojęcia)

-nie potrafi zadać prostego pytania, gdy dostaje odpowiedź konkretną to wije się jak piskorz i zmienia pytanie na inne, najlepiej jeszcze bardziej niesprecyzowane aby mógł kolejny raz po swojemu interpretować wypowiedź interlokutora i ją przekręcać

-nie zna podstaw jezyka polskiego

-nie zna realiów polskiej legislacji i nie ma pojęcia, że implementacja dyrektyw unijnych w polsce woła o pomstę do nieba - stąd polskie prawo nie musi (i wielu aspektach różni się) być identyczne jak gdzie indziej w europie

 

ps. skąd teza, że kategoria AM nie może posiadać ograniczenia do kierowania "automatem"?

przeprosisz, jeżeli okaże się inaczej? raczej wątpię bo jesteś totalnym bucem

ale proszę:

 

image.png.0b7efba82a75dfadd710b82e16ca6ccc.png

image.png.5f5e045b10fe2e3df47636e9f21b1a96.png

edit

widzę, że KS nabrał wody w usta

tak patrzę, że to co na powyższych screenach było już pisane na samym początku przez @nazirro ale bez konkretnego źródła. KS oczywiście skwitował, że bzdura nie mając żadnego pojęcia o polskich przepisach.

 

to może jeszcze kolejne screeny z innego rozporządzenia na potwierdzenie tego, że w pl prawo jazdy kat. AM może być ograniczone do prowadzenia pojazdów tylko z automatem:

obraz.thumb.png.ee926b2328635250d33f6bb68700b65f.png

gdzie czytamy:

obraz.thumb.png.90f1927467cd8d264f55213c7690ff92.png

oraz:

obraz.thumb.png.4abc21ee606709aab9cb2d9f4a93828b.png

jak również:

obraz.thumb.png.50815ff531055e957f10ffe1d6a67675.png

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedynym zadufanym w sobie w tym temacie jest KS (i jednym z niewielu na forum)

-nie zna polskiego prawa

2. -nie zna prawa w zakresie ruchu drogowego nawet niemieckiego gdzie niby żyje (przykład - dyskusja na temat prędkości minimalnej na niemieckich autostradach)

3. -informacji na temat prawa szuka na forach i na gównoportalach internetowych będących odpowiednikiem plotka, pomponika i innych zamiast w ustawach i rozporządzeniach (poza tym myli te pojęcia)

4. -nie potrafi zadać prostego pytania, gdy dostaje odpowiedź konkretną to wije się jak piskorz i zmienia pytanie na inne, najlepiej jeszcze bardziej niesprecyzowane aby mógł kolejny raz po swojemu interpretować wypowiedź interlokutora i ją przekręcać

5. -nie zna podstaw jezyka polskiego

6. -nie zna realiów polskiej legislacji i nie ma pojęcia, że implementacja dyrektyw unijnych w polsce woła o pomstę do nieba - stąd polskie prawo nie musi (i wielu aspektach różni się) być identyczne jak gdzie indziej w europie

7. ps. skąd teza, że kategoria AM nie może posiadać ograniczenia do kierowania "automatem"?

przeprosisz, jeżeli okaże się inaczej? raczej wątpię bo jesteś totalnym bucem

 

 

1. Co najwyzej moge byc zadufany w swoja wiedze, tak samo jak Ty !

2. Drogie dziecko, to, ze Ty uwazasz ze ja nie znam niemieckiego prawa drogowego, tego nie moge Ci zabronic, Tyle, ze czasami trzeba ruszyc banka ( o ile sie ja ma ) i zastanowic sie jakie pierdöly sie pisze. Aby wytknac komukolwiek cokolwiek, to najpierw trzeba znac przepisy jakie obowiazuja w tym przypadku w Niemczech. Od ponad 16 lat wykladam to na wykladach teori, wiec mozesz wyjsc z zalozenoa, ze jest mi znane.

3. No ale mozesz mnie pouczyc i odpowiedziec jaka predkosc jest minimalna na niemieckiej autostradzie ?

4. Widzisz gdybys byl ciut bardziej inteligentny, wiedzial bys, ze jezeli sue czegos nie wie, to ma sie dwa wyjscie

a). szukac samemu

b). zapytac kogos kto jest w danym temacie bardziej rozeznany, co zrobilem.

To, ze Tobei to nie lezy, no coz, musisz nauczyc sie z tym zyc, mi to dynda !

 Pytanie zadawalem kilkakrotnie i zaden mundry nie podal mi absolutnie zadnej odpowiedzi.

5. Czy znam podstawy jezyka polskiego ?, hmmmmm normalnie moglbym Ci napisac, ze jak ja mowilem po polsku to Ty na stojaco pod szafe wchodziles. Ze wzgledu jednak na roznice wieku jaka miedzy nami jest, to powiem, ze jak ja uczylem sie j. Polskiego, to Ty w prezerwatywie za oknem wisiales !

A to, czy ja mowie w j. Polskim to nie bedziesz ocenial Ty, tylko osoby ktore czytaja to forum.

Zona jest nauczycielka j. Polskiego i nigdy nie wpadlo jej na mysl, aby cos w podobnym stylu mi powiedziec. Wiec raczej nie wychylal by m sie na Twoim miejscu za bardzo z tego okna.

6. Pomine, ba nawet w niektorych przypadkach moze tak byc.

 

7. Wrzuciles skan ustawy z roku 2016, drugi skan to po kolejnej reformie z roku 2019, generalnie na razie

a. nie chce mi sie nawet tego szukac

b. zawracac sobie tym doope, tak jak napisalem, bede w PL sprobuje sie dowiedziec o podstawe prawna i wtedy sie odezwe.

 

Jakie wiec PJ obowiazuje aby mozna bylo prowadzic mini car z silnikiem diesel'a do 500 ccm ?

 

😉

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

Masz w Ustawie wszystko ha ha ha ha emoji2957.pngemoji1787.png

Gdyby bylo wszystko, tobym zacytowal, no ale mozesz znalesc i wkleic !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bylo wszystko, tobym zacytowal, no ale mozesz znalesc i wkleic !  
 


Jesteś leniuszkiem, nikt nie będzie Cie wyręczał, szukaj i czytaj

Ty sie tym zajmujesz, twoja działka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

Jesteś leniuszkiem, nikt nie będzie Cie wyręczał, szukaj i czytaj emoji1787.pngemoji106.png

Ty sie tym zajmujesz, twoja działka emoji12.pngemoji13.png

Zgadza sie !  🤣

Ba, nawet w obydwu przypadkach !  🤣

Jest tylko jedno ale, jako, ze to nie moje prawo, wiec moje parcie na wiedze jest w tym przypadku ciut przytlumione !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:

„Przytłumione” …… dobre słowo, pasuje do Ciebie emoji1787.png

No mniej wiecej tak samo jak do Ciebie !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

Ale mniej emoji106.png

Bardziej niz dyskusyjne !  emoji1787.png

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...