Jump to content

Alpy, Dolomity, Garda (17-27.06.2023r)

Savii
 Share

Recommended Posts

Wyjazd w drugiej połowie czerwca. Planuje trasę przez Alpy, Dolomity i parę dni nad J.Garda. Temat jest niezobowiązujący ale może ktoś będzie miał ochotę dołączyć, na trasie, spotkać się na miejscu i wypić wspólnie piwko. Preferowany teren asfalt. Przebiegi i prędkości bez nagonki. Termin wyjazdu sztywny. Trasa ustalona i większości przebiega drogą przełęczy. Dwa dni spędzam w Dolomitach w okolicy Falcade więc będzie gdzie polatać. Trudno jednak przewidzieć sytuacje i okoliczności w przyszłym roku ale na chwilę obecną jadę…. Noclegi już sobie zarezerwowałem, może dołączy do mnie jeszcze mój stary znajomy.

Szerokości życzę Savii

Twoj wyjazd bedzie jedynym wielkim fiaskiem i rozczarowaniem. Nikt nie jedzie w Alpy w Czerwcu, bo wiekszosc przeleczy jest pozymykanych no chyba, ze chcesz przedostac sie przez Alpy bardziej na poludnie.

Skad wiem, bo temat przerobilem juz w bodajze 2006 lub 2007  roku.

W alpy jedzie sie od 01.07 kazdego roku.

buziaczki !

🙂

Trochę więcej optymizmu. Po pierwsze kolega pisze o drugiej połowie czerwca, po drugie już od paru lat nie da się jeździć po takim śniegu w marcu w Dolomitach jak w 2007 czy 2005. Klimat się zmienia, i to widać.

Więc spoko, myślę że da radę. 👍

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

Cześć.

Spokojnie jadę tam nie pierwszy raz i nie pierwszy raz właśnie w czerwcu. Byłem tam kilka razy, osobiście uważam że to najlepszy termin na wyjazd, ale tak jak kolega powiedział druga połowa czerwca.

Szerokości życzę. Savii 

• 1 month later...

Witam

Dla zainteresowanych temat jest nie zobowiązujący. Raczej nic nie zmieniam, zarówno z noclegami, terminem wyjazdu czy też zaplanowaną trasą. Byłem tam kilka razy więc wybrałem najlepszą trasę z możliwych. W razie czego proszę o kontakt osoby zdecydowane na prv. lub dać mi znać jeśli ktoś będzie w okolicy Falcade, Bormio, Stelvio, Govio, czy też J.Garda w tym samym terminie. Miło będzie wspólnie posiedzieć przy piwku. Na chwilę obecną zamykam temat.

Szerokości życzę Savii

• 3 weeks later...