Skocz do zawartości

Olej do dozownika


PomyK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :buttrock:

Tak jak w temacie mam pytanie odnośnie oleju do dozownika.Przyszedł czas na kupienie oleju(skończył się).Obecnie miałem Mobila Extra 2T Semi Synthetic. Nie wiem jaki teraz wybrać syntetyczny czy pół syntetyczny,doradzcie?Może już macie jakieś sprawdzone oleje. Jaki proponujecie ?Moje moto to Yamaha DT 80 LC2'93.Za odpowiedzi z góry dziekuje.

 

Pzdr. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Njalpeszy olej do dozawnika to catrol r2 i motul 600 - syntetyczne. Jeżeli lałeś długi czas semi syntetic to teraz też taki laej.

 

zgadzam sie, ja leje tylko castrol r2 do detki, jezeli chcesz zaoszczedzic to lej pol syntetyczne ale licz sie z tym ze silnik szybciej "padnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie z powodu Mixolu ja szlag trafił  

Pogadaj z MłodymVFR na ten tamat.

 

No moze nie tylko z tego powodu było tez pare innych (swoje dostała i to troche nierozważnie i bez odpowiednich zabezpieczen :) ) ale jeszcze jeździ jakos :D Tak sie własnie zastanawiałem po mixolu na jaki olej najlepiej przejsc czy mozna tak od razu np na motula 600 lub castrola :?: I pytanie czysto teoretyczne czy mozna mieszać oleje np mixol z motulem :?: I czy takie markowe oleje do pił spalinowych typu sthill(taki czerwony w małych buteleczkach) itp mogą zaszkodzić silnikowi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe z tym olejem do pił to trochę żart w sumie nie wiem jakby to cenowo wyglądało. Piły spalinowe pracują przy maxymalnych obrotach i bardzo dużym obciążeniu (przynajmniej moja ) Ciekawe czy taki olej sprawdziłby się w silniku motorowerowym czy motocyklowym 2T

własnie takie oleje są najlepsze. ja lałem olej Husqvarny do Jawy i chodzila znacznie lepiej niz na Castrolu. Do tego był w ergonomicznym opakowaniu, i jak sie na nie nacisneło to olejem wypelnial sie zbiorniczek w ktorym miescilo sie akurat tyle ile powinno byc oleju w 5 litrach benzyny w stopniu 1:50.

Teraz do huski leje tylko motula 800 ale nadal uzywam opakowania od oleju husqvarny :)

Jaki olej lać do amortyzatorów i jak sprawdzić jego poźiom

najlpeszy jest olej ohlinsa tylko że kosztuje chyba koło 100zł za litr i mozna go kupic w niewielu miejscach. ja wlasnie rozkręcilem calkiem swoje teleskopy zeby zmienic simmeringi i olej tylko ze musze gdzies sie dowiedziec ile dokladnie oleju wchodzi do nich bo manuala nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe z tym olejem do pił to trochę żart w sumie nie wiem jakby to cenowo wyglądało.

Cenowo to troszke drogo by to wychodziło poieważ taki sthil (taki czerwony)kosztuje ok 10 zł za 0,05 litra czyli 100 zł za 0,5 to troszke drogo.Chodz znałem gości któży do swoich sprzetów jak nie mieli żadnego oleju to lali kujawski (wiem debilizm :) ,ale do sprzetów typu motorynki romety ,i chyba też mz :D ,lali tak pare raz przymnie i nawet nic sie nie zepsuło tak od razu 8O )

PS Fajny zapach jest motoru po kujawskim :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dłuższy czas jeżdże na stihl za 1 litr dałem 25zł i jest git nie nażekam.
Obecnie miałem Mobila Extra 2T Semi Synthetic.

 

No to jakos dziwnie to wyglada , 25 zł :?: 8O To moze są jakies różne bo tamten też sthila kosztuje ok 10 zł ale jednak chyba 100 ml a nie 50 popełniłem błąd słyszałem ze jak sie kupuje w mniejszych butelkach to sie płaci drożej ale żeby 2 razy :?: A jakiego koloru był ten olej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...