Skocz do zawartości

Prędkościomierz i przebieg w Romecie.


Tomekrudy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie działa u mnie predkosciomierz, czy wymiana linki wystarczy aby chodził? czy to może być naped ( to przy kole) :?: aha no i jak wyzerować przebieg , slyszałem coś, że wkrętarką w lewą strone , może mi ktoś opisać dokładniej jak to zrobić ? z Góry dzięki za odpowiedź :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie działa u mnie predkosciomierz, czy wymiana linki wystarczy aby chodził?

Pytaj sie mnie, a ja ciebie...

 

czy to może być naped ( to przy kole)

To przy kole to "ślimak". Jesli chcesz sprawdzic czy dziala, wsadz tam jeden koniec linki i pokrec kolem - jesli linka sie obraca tzn. ze slimak dziala.

 

aha no i jak wyzerować przebieg

Zdjac szybke z licznika i przekrecic ostatnia cyfre w strone przebiegu az sie wszystkie wyzeruja po 99999 km.

 

slyszałem coś, że wkrętarką w lewą strone ,

:lol: :lol: Zacznij juz teraz, moze do swiat cofniesz te 200km :lol: :lol:

To tak samo jakbys podlaczyl slimaka "na-zat", masz nabite 20 000km, musisz cofnac o 20 000km - ciezko, no nie?

 

Jakis inteligent na 4um wymyslil fajny paten. Odpalasz moto "do tylu" i jezdzisz az cofniesz licznik :buttrock: :buttrock: :buttrock: :lol: .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań ;) Kupiłem nową linke i jak kręce koło w góre to linka sie kręci a jak w dól to nie, a chyba w dół powinna sie krecić zeby prędkościomierz działał, prawda? chyba mam zepsutego ślimaka :? No i chciałem cofnąć przebieg, wyciągnełem szybke i śrubokrętem małym płaskim chciałem wyzerować to wyłamałem ząbki :) chcem kupić nowy prędkościomierz, u mnie w miescie jest jakiś od simsona taki biała tarcza wyskalowany do 80. no i mam pytanie czy rometowski ślimak bedzie dobry do niego ? czy do tego jest jakiś inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłem nową linke i jak kręce koło w góre to linka sie kręci a jak w dól to nie, a chyba w dół powinna sie krecić zeby prędkościomierz działał, prawda?

A od ktorej strony kola?

 

No i chciałem cofnąć przebieg, wyciągnełem szybke i śrubokrętem małym płaskim chciałem wyzerować to wyłamałem ząbki

Mowilem w ktora strone masz krecic ..... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań ;) Kupiłem nową linke i jak kręce koło w góre to linka sie kręci a jak w dól to nie' date=' a chyba w dół powinna sie krecić zeby prędkościomierz działał, prawda? chyba mam zepsutego ślimaka :? No i chciałem cofnąć przebieg, wyciągnełem szybke i śrubokrętem małym płaskim chciałem wyzerować to wyłamałem ząbki :) chcem kupić nowy prędkościomierz, u mnie w miescie jest jakiś od simsona taki biała tarcza wyskalowany do 80. no i mam pytanie czy rometowski ślimak bedzie dobry do niego ? czy do tego jest jakiś inny ?[/quote']

linka sie powinna krecic jak kolo idzie zgodnie z kierunkiem jazdy (u mnie w druga strone w sumie tez sie kreci, ale moj slimak jest w takim stanie, ze lepiej go nie brac za przyklad).

 

Poszukaj na szrotach czy na allegro, nowy licznik do Rometa kosztuje okolo 40zl.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak ze mi nie działał licznik to kupiłem nową linke porobiłem i dalej nie chodził kupiłem wkład do ślimaka ( 22 zeta) zamontowałem ale dalej nie chodziło. rozkreciłem ślimaka i okazało sie ze nie ma takich 2 bolców co kręcą tą zawartością slimaka:D dorobiłemz gwoździ przymocowałem i licznik chodzi... tylko ze teraz linka mi pękła :P ale nic wymienie i bedzie ok. czyżby za szybko dla niej było 60 kaemha?? :buttrock:

sprawdź co CI napisałem, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...