Skocz do zawartości

Jakie klocki hamulcowe do Junaka M12?


mareq_bb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zapytać jakie będą dobre klocki hamulcowe do M12. W zasadzie to wystarczyłaby mi informacja wśród jakich producentów się rozglądać, żeby nie kupić badziewia.

Ostatnio dużo jeździłem podczas deszczu i okazuje się, że oryginalne hamulce są tak słabe, że nawet nie można ich nazwać spowalniaczami. Pół biedy w centrum miasta. Jak się ich często używa to chyba z powodu rozgrzania działają ok. Wystarczy opuścić miasto i już się okazuje, że kilka minut bez hamowania robi się zdradliwe. Oczywiście jak jest ciepło i sucho to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samymi klockami cudów nie zdziałasz. Tam w tym chińskim wytworze jest bardzo tandetny układ hamulcowy, zaczynając od pompy, poprzez przewód, kończąc na zacisku, klockach i tarczy. Możesz zaryzykować jakieś klocki sinterowe ale bardzo szybko "zjedzą" tarczę, która jest ze słabego materiału a do tego będą piszczeć. Przewód w stalowym oplocie też może trochę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, jak jest sucho Rosoła hamowania jest dla mnie wystarczająca. Przewody, pompa i zaciski przecież działają tak samo jak jest mokro i sucho. Dlatego na pierwszy ogień myślę nad zmianą klocków. Na mokrym jest taka tragedia, że jakbym wsadził tarcze i zaciski z mojego roweru to pewnie byłoby lepiej 😁.

Generalnie pytam o producentów poprawnych klocków. Nie chodzi mi o największy wypas.

Edytowane przez mareq_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukaj EBC, Nissin, SBS, Lucas. Zrób sobie jeszcze rozeznanie bo każdy z tych producentów ma oznaczenia kolorystyczne klocków, kolorami oznacza typ klocka ze względu na sposób użytkowania. Inna kwestia to taka czy ww. producenci robią klocki dla chińskich sprzętów ale to już musisz w katalogach szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...