Skocz do zawartości

Suzuki LS 650 Savage - Problem z rozrusznikiem?


pan_bobek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpaleniem ls650. W motocyklu po wciśnięciu przycisku rozrusznika słychać cykanie, początkowo w przekaźniku rozrusznika oraz w przekaźniku dekompresatora. Sam dekompresator również "puka" wiec chyba prąd idzie. Jednak sam rozrusznik nie startuje w ogóle. Po podaniu 12V bezpośrednio na rozrusznik słychać że szybko się obraca ale jak by nie wysuwa, bo motocykl nie zaczyna kręcić wałem. Macie jakieś pomysły czym to może być spowodowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym motocyklu jest moduł sterujący dekompresatorem, z niego wychodzi przewód zalaczajacy przekaźnik rozrusznika. Przechodzi on przez czujnik sprzęgła. Więc do sprawdzenia jest przekaznik rozrusznika, czujnik sprzęgła i moduł dekompresatora do podmiany. Jeśli załączenie rozrusznika na krótko nie daje efektów to może oznaczać że są uszkodzone koła pośrednie rozrusznika. Są tam dwa takie, jedno ze sprzęgłem. W tym motocyklu nie ma bendiksa, tam się nic nie wysuwa. Może też być tak że na krótko nie powinno się załączać rozrusznika, bo nie da rady zakręcić bez załączonego dekompresatora, który załącza się osobnym modułem. Jedyna opcja to wykręcić świecę i wtedy spróbować kręcić rozrusznikiem na krótko.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, po wykręceniu świecy i podania napięcia bezpośrednio na rozrusznik silnik się obraca więc rozrusznik raczej ok. Same sterowanie dekompresatorem (jeśli tak to się nazywa) pod bakiem, po naciśnięciu przycisku rozrusznika również puka, wyskakuje. Więc zostaje mi podmianka przekaźnika rozrusznika i modółu (przekaźnika) dekompresatora 

 

Edit:

A co do czujnika przy sprzęgle to jest odłączony i poprowadzony jest kabelek z przekaźnika dek. Do przekaźnika rozrusznika więc chyba ktoś zrobił obejście

Edytowane przez pan_bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...