Skocz do zawartości

Wyświetlacz biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbe do forumowiczów, czy możecie się podzielic waszymi doświadczeniami z akcesoryjnymi wyswietlaczami biegów?

Chcę zamontować takie cudo do mojego CBFa1000, zależy mi aby działanie było precyzyjne, gdzieś natknąłem sie na info ze są modele ktore maja czujnik montowany na dzwigni zmiany biegów i tego rozwiązania nie polecano. Czy znacie jakies modele godne polecenia?

Szukałem na forum podobnego tematu, niestety nic nie znalazłem, nie wiem czy w tym dziale powinienem tworzyć ten temat jak nie to proszę o przeniesienie jeżeli jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli pisząc precyzyjne działanie, ale tych z czujnikami przy dźwigni biegów też absolutnie nie polecam. Najlepsze są te które sczytują sygnał z oryginalnego czujnika zmiany biegów (np. w Suzuki łączone bezpośrednio z wtyczką serwisową). Trochę gorsze (ale według mnie kwestia przyzwyczajenia) są wyświetlacze wskazujące bieg na podstawie różnicy między obrotami silnika a prędkością motocykla. Jak łatwo się domyślić taki wyświetlacz nie pokaże odpowiedniego biegu gdy np. jedziesz z góry na wciśniętym sprzęgle i silnik pracuje na wolnych obrotach. niektórzy narzekają również na zwłokę wyświetlania po zmianie biegu, ale według mnie jest ok i taki wyświetlacz spełnia swoje zadanie.
Reasumując - pierwszej opcji nie polecam, druga opcja jest najlepsza, ale nie w każdym motocyklu można ją zastosować, trzecia opcja jest według mnie ok i można ją zastosować w praktycznie każdym motocyklu. Nie wiem czy do CBF druga opcja podejdzie, ale przypuszczam, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...