Skocz do zawartości

Co wybrać ? Sportster 883 vs street rod koszty


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka !

Przymierzam się do zakupu pierwszego H-D. Mam dylemat który model wybrać. Waham się między sportsterem super low 883 a street rodem. Ceny są podobne za trochę starszego sportstera i młodszego street Roda. Znam opinie o street rodzie, że to nie Harley, itd. ale odkładając całkiem na bok to który model lepszy, chciałem zapytać praktyków o to:

1. Który z tych modeli będzie tańszy w naprawach, eksploatacji ?

2. Czy do obu modeli bez problemu będą dostępne części, również zamienniki ?

3. Na jakie mniej więcej koszty rocznie muszę się przygotować jeśli chodzi o standardowa eksploatację / naprawy / wymiany ? Czy są to dużo większe koszty niż przy popularnych Japończykach (np. Yamaha mt-07 itd.)

4. Jakich kosztów ubezpieczenia się spodziewać ? Wiem że zależy to od zniżek wieku itd. ale jakiego rzędu są to widełki ?

Edytowane przez Shuji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Shuji zmienił(a) tytuł na Co wybrać ? Sportster 883 vs street rod koszty

sporciaka 1200 (pisze o evo 😉 ), ostatecznie niech będzie 883 - zawsze możesz mu zafundować upgrade do 1200.

street rod nie dość, że to nie harley to już go nie robią. epizod i to zupełnie nieudany. w HD zapewne chcieliby o nim jak najszybciej zapomnieć. wg mnie będzie tracił sporo na wartości.

sporciak w europie już nie jest dostępny (ostał się jeszcze na rynek amerykański) ale robili go przez długie lata bez większych zmian. klamotów do tego masz opór, także tuningowych. mimo, że jest dyńka to chętnie wszedłbym jeszcze w posiadanie sporciaka.

 

co do pozostałych pytań

- eksploatacja sporciaka nie jest w sumie jakaś droga, ogólnie dość pancerny motocykl. zazwyczaj koszty w czasie eksploatacji wynikają bardziej z chęci przerobienia czegoś niż z musu. ze spraw eksploatacyjnych masz to co w japoniach. niektóre części oem mogą być sporo tańsze niż oem do japońców ale np. sprzęgło aftermarket na pewno będzie droższe. w przypadku wymiany oleju masz dwie dziury a nie jedną ale koszty wymiany oliwy to raczej śmiech. zużycie paliwa przy normalnej jeździe niewielkie.

- o jakie ubezpieczenie pytasz? jeśli chodzi o AC to ja nic nie podpowiem ale zazwyczaj jest to jakiś % od wartości. natomiast w przypadku OC marka motocykla ma niewielkie znaczenie. jak masz full zniżek to powinno wyjść poniżej 200zł/rok niezależnie od marki motocykla.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...