Skocz do zawartości

Versys 650


plmnb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

To mój pierwszy post, jednakże wolę przejść do rzeczy.

Mam versysa z 2012r. To mój pierwszy motocykl. Po zakupie pojeździłem kilkaset kilometrów, jednakże nie miał atualnego serwisu. Po rozmowie z znajomym, stwierdził, że może go wykonać, bo moja wiedza jest dość nikła.

Zatem ja kupiłem wskazane części, a on wykonywał prace, jednakże... Pojawił się odgłos, którego nie było przed naprawą, ale zanim do tego przejdę, podam listę rzeczy, które kupiłem.

Olej Motul 7100

Filtr oleju Hiflofiltro 303

Filtr powietrza hiflofiltro,

Świece ngk cr9eia 

Uszczelka pod głowicę,

Uszczelki świec 

Uszczelka napinacza 

Linka sprzęgła, bo nie można było dobrze wyregulować.

Płyn do chłodnicy 

Podczas wymiany okazało się, że jedna cewka (taka rurka) jest popękana i trzeba dorwać nową. W aso krzyknęli mi 700zł, poszukałem w necie i kupiłem 4 sztuki z z750. 

Tutaj filmik z https://youtu.be/yn3yguWDlAs 

Gdy dodaję gazu (1:36) pojawia się takie świerczenie. Nie brzmi to dobrze i obawiam się czy aby czegoś mój znajomy nie spierdzielił, zważywszy, że podczas odkręcił mi się pług i na autostradzie prawie mi odpadł, trzymała go jedna śruba. Na pytanie odpowiada, że to zmiana oleju, bo wcześniej był pół syntetyk, a teraz jest syntetyk...

Brzmi to jak jakieś tarcie i robiąc 800km w ciągu dnia, zastanawiałem się, czy aby silnik mi się nie zaciera. Od kilku tygodni nie jeżdżę do czasu zweryfikowania problemu...

Co prawda, nie odczuwam żadnego spadku dynamiki, żadna kontrolka mi się nie świeci, ale dyskomfort pozostaje.

Macie jakieś pomysły?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wie, nie wiem, bazuję na tym co mi powiedział. Czy prawda, czy nie to nie wiem, ale wiem, że motul jest czerwony, a tamten był żółty.

https://motogar.pl/sklep/czesci-kawasaki/11280-uszczelka-pokrywy-zaworow-kawasaki-er6-kle-650-klz-1000-versys-oem-110610170-sklep.html

O taka uszczelka.

Edytowane przez plmnb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...