Skocz do zawartości

Silnik stuka i bierze olej | 139FMB


Veeri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam silnik 139FMB, kiedyś zmieniłem pojemność z 50 na 72, ostatnio pokusiłem się na zmianę na 110cc. Wymieniony został cały zestaw mianowicie: wał, tłok, pierścienie, cylinder, głowica, rozrząd. Silnik chodził bardzo dobrze do pewnego czasu. Zmniejszyłem gaźnik z pz26 na pz22 gdyż ten pierwszy był za duży. Silnik chwile pracował dobrze a po paruset kilometrach zaczął stukać. Częstotliwość stukotania była związana z wałem. Wał wymieniłem na nowy, dostał lekkich luzów na korbowodzie (miał ponad 1000km ale luzy były w normie). Mimo to - silnik nadal pracuje tak samo źle.  Tutaj film: 

Silnik chodził tak a nagle po puszczeniu sprzęgła zaczął wydawać inny rodzaj stukotania, znacznie szybszy:


Jest to coś związanego z wałem na 99%, lecz nie jest to wał sam w sobie. Ostatnio sprzęgło się uszkodziło (zerwały się wszystkie frezy, prawdopodobnie od stukania na wale). Korzystając z okazji przeprowadziłem doświadczenie czy jest to wina sprzęgła czy czegoś innego na wale. Sprzęgło było zdemontowane a ja uruchomiłem silnik na dosłownie 2 sekundy. Silnik wciąż stukał.
Moje pytanie - co to może być? Raczej nie jest głowica i kolizja z zaworami - dźwięk pochodzi z wnętrza silnika. Może tłok albo pierścienie? Ale czy powodowałyby takie głośne uderzenia?
Liczę na waszą pomoc bo ja już straciłem głowę 🙂

Edytowane przez Veeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos te twoje remonty kiepsko wygladaja.

Zacznij jeszcze raz od poczatku olej spuszczony, silnik na stol i zdjecia krok po kroku co zamierzasz zrobic i jak . Ten ostatni stuk to jakis luzny element w skrzyni, sprzegle czy mechanizmie rozruchowym. Najpierw pokazujesz zdjecia. potem pytasz, dopiero po naszych odpowiedziach robisz. Troche potrwa ale to wieksza gwarancja sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...